Yatırımcı Arıyorum

Startup Şirketi Kurarken

Startup Şirketi Kurmak

Cesaretiniz özgüveniniz ile yoğuruldu ve startup şirketiniz ilk sinyallerini veriyor. Bir mücadeleye gireceğiniz aşikar. Kendi işinizi kurmanın zorlukları olacağı gibi maddi olduğu kadar manevi doyumlar yaşayacağınız da bir gerçek. Küçük birikimlerle büyük başarılara imza atmanız gayet mümkün. Başarılı bir startup şirketi kurmanın şartlarından biri planlı ve programlı ilerlemek, harcamaları minimuma indirmektir. Şirketle ilgili harcamalar olabileceği gibi sosyal hayattaki harcamalarınızı da planlamalı, dikkatli olmalısınız. Bu sırtınıza ekstra yük binmesini önleyecektir.

Not: Yeni bir şirket kurmayı düşünüyorsanız konu hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için, şirket kurma rehberi‘ni incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Kendini Motive Etmek

Günümüzde muazzam fikirler paradan çok daha kıymetlidir. Zihin gücünün dinç olması, moral ve enerjinizin yerinde oluşu da startup şirketinizi kurarken oldukça önemlidir. Başarısız olabilme ihtimaliniz var. Ancak sürekli bunu düşünerek ilerlemeniz mümkün değil. Başarısızlığı düşünme hususunda aşırıya kaçmamalısınız.

Başarı hikayelerini okuyarak ta kendinizi motive edebilirsiniz. Elbette hemen başarıya ulaşmanız çok zor. Zorluklar olacak, aksilikler yaşayacaksınız. Ancak startup şirketinizi harekete geçiren sizsiniz ve siz istemediğiniz sürece hiç bir şey sizi yolunuzdan alıkoyamaz. Siz moralinizi yüksek tutmalı ve çalışmaya inanmalısınız.

Startup Şirketi Büyütmek

Şirketiniz ile becerilerinizin de büyüyeceğini unutmayınız. Büyüdükçe çok daha fazla kazanacak ve neticesinde sevdiğiniz ve istediğiniz işi yapma şansına erişerek kazanmaya devam edeceksiniz. Başarıyı sağlam ve kalıcı kılmakta fevkalade önemli. İnsanların ihtiyaç duyduğu hizmet yahut ürünü ortaya çıkarırken eğer rakipleriniz var ise, rakiplerinizden farklı olmanız gerektiğini de unutmayınız. Sizin ne yapmak istediğinizden ziyade müşterilerin yahut hedef kitlenin beklentileri çok daha önemlidir. Bunun için bir pazar araştırması yapmanız kaçınılmazdır. Hayatı kolaylaştıran ve ihtiyaçları netlikle karşılayan ürün yahut hizmetler çok daha hızlı kabul görmektedir.

Ürün yahut hizmetin ihtiyaçlara cevap vermesi kadar günümüzde kullanıcısını mutlu etmesi de çok büyük önem taşımaktadır. İhtiyaçları belirledikten sonra, kimsenin göremediği ince detayları da yakalayabilir iseniz işte o zaman kral sizsiniz. Örneğin hedef kitlenize ürün yahut hizmeti sunarken sosyokültürel durumları buna ne kadar müsait yahut hedef kitleniz hizmetinize ulaşmak isterken maddi çıkmaza düşerler mi gibi ince noktalar sizi öne geçirebilir? Acil ihtiyaçları belirleyebilmek ve zaruri ihtiyaçları cevaplayabilmek de sizi hızla yukarılara taşıyacaktır.

Startup Kurarken Doğru Şekilde Hareket Etmek

Hizmetinizin veya ürününüzün kalitesi ve ihtiyaçları karşılar durumu müsait ise pazarda kendiliğinden kolayca kendine yer açması da mümkündür. Zaman zaman ürünler yahut hizmetler kendi yolunu bulur ve girişimcisini çok yormaz. Yorar ise de Atilla İlhan’ın şu sözünü anımsayınız ve azimle yolunuza devam ediniz: Unutmayınız ‘En güzel çocuklar en zor doğanlardır’ der büyük üstat Atilla İlhan. Bu yüzden kolay kolay pes etmeyiniz. Girişimcilik sadece sizin için değil tüm dünyada zor bir süreçtir. Özellikle startup şirketi sıfırdan başlamak demektir. İstikrarlı bir tavır içerisinde olur iseniz kazanmanız ve büyümeniz kaçınılmaz olacaktır. Elbette tanıtımlarınız da ilerlemeniz de hayati önem taşımaktadır.

Girişim Tanıtmak

Tanıtımlarınız için ulusal ve uluslar arası platformda kobivadisi.com/girişim ekle adresini ziyaret etmeli ve startup projelerinizi ile tüm dünya genelinde tanıtabilirsiniz.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz