Yatırımcı Arıyorum

Start-Up Girişimcilerine Tavsiyeler

Başarı Hikâyesi

Başarı hikayesinin aktörü yurt dışında görev yaptığı iş yerinden ayrılarak ülkesine döner, daha öncede içinde olduğu yazılım işi ile ilgilenmeye karar verir. Türkiye’de bir ofis açar ve yeni bir yazılım oluşturur. Ortaya koyduğu ürün piyasaya çıktığı gün Avrupa’dan alıcı bulur ve diğer Avrupa ülkeleri izler bu satışı. Abonelik satışı ile başarı grafiğinin yükselmeye devam ettiğini, araştırma geliştirme çalışmalarının Türkiye’de sürdüğünü belirten girişimci küresel başarıyı yakalarken hiçbir kaynağa ihtiyaç duymadıklarını her şeyi ellerindeki olanaklarla başardıklarını ifade eder basına verdiği demecinde.

Start-Up Girişimci Adaylarına Önemli Öneriler

  • BÜYÜK DÜŞÜNÜN

Dünya küçüldü teknoloji geliştikçe iletişim kolaylaştıkça ülkeler birbirine yakınlaştı bu nedenle STARTUP girişimcimiz küresel düşünün diyor bulunduğunuz alandan fazlasını hedefinize yerleştirin. Bir yerde başarılı oldu ise ürününüz başka yerde neden olmasın deyin ve araştırmanızı yaparak başka pazarlara girin internet bu olanağı size veriyor uyarısında bulunuyor.

  • İMKANINIZ VARSA SİLİKON VADİSİNİ ZİYARET EDİN

Küresel platformda yerinizi alacaksanız Silikon Vadisinin başarılı firmalarını mutlaka araştırın nasıl başarılı olduklarının bilgisine ulaşmaya gayret edin, pazarlama stratejilerini anlamaya çalışın. Bu bilgiye ulaşmak için yurt dışına gitmeye ya da konferanslara katılmaya gerek olmadığını belirten Girişimci günümüz teknolojik imkânları bu araştırma için yeterli diyor.

  • KENDİMİZE, YETENEKLERİMİZE SAYGI DUYALIM

Türkiye hızla gelişiyor, Türk insanı gelişiyor kaliteli bir nesil yetişiyor öz saygımızı yüksek tutalım teşvikinde bulunan STARTUP Yazılım sektörünün de Türkiye’de hızla büyüdüğünü başarıların duyurulması gerektiğini ayrıca belirtiyor.

  • TÜKETİCİ NABZI ÖLÇÜLMELİ

Ürün tüketiciye ulaştıktan sonraki aşama belki de en önemli aşamalardan biri. Tüketici ne şekilde dönüş yapacak? Kullanım sürecinden memnun mu? Ürün hakkındaki düşüncesi nedir?  Bu soruların cevaplarını mutlaka bilmelisiniz. Üründeki iyileştirme, tüketici beklentisi ve talepleri ile sağlanacağı için geri dönüşleri mutlaka izlemelisiniz. Girişimciler İçin İş Planı Nasıl Hazırlanmalıdır?

  • KAYNAĞINIZ SİZ OLUN

Yeni girişimci adaylarının kaynak sorunu üzerinde fazla durmamaları gerektiğini belirtirken iyi bir planlama ile bazen elinizdeki kıt olanaklar sizi başarıya taşıyabilir teşvikinde bulunuyor. Eldeki olanaklar ile yapılacak en iyi iş belki en iyi kazancı getirecek ve yabancı kaynak bulma sorunu kendiliğinden ortadan kalkacaktır. Müşterinize odaklanın önerisinde bulunuyor.

  • İLK BAŞARISIZLIKTA VAZGEÇMEYİN

Uzun yıllar faaliyet göstermek, başarılı olmak için başladığınız işinizden ilk veya sonraki birkaç başarısızlık deneyiminde vazgeçmeyin. Başarısızlığa neden olan unsurları araştırın, bulun iyileştirmeleri yaparak yolunuza devam edin…

Start-Up Sürecinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler

2014-2017 Tarihleri aralığında küçük ve orta ölçekli işletmeler ticari hacimlerini 2 kat büyüterek başarı kaydederken, istihdamlarını da 7,4 artırarak ülke ekonomisine katkı sağlamışlar. TÜRKONFED, Londra Borsası desteği ile gerçekleştirdiği ELITE programı araştırmasında Türkiye’nin 69 Bilişim şirketi yer almış. Türkiye’nin yükselen liderleri Londra Menkul Kıymetler Borsasında gerçekleştirilen etkinlikte duyurulmuş.

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu ile Londra Borsası arasında 5 yıl süreli İş Birliği anlaşmasının da imzalandığı etkinlikte ELITE 2018 TÜRKİYE kurulacağı duyurulmuş.

Elite Program Nedir?

Londra Borsasının küçük ve orta ölçekli firmaların büyümelerine destek vermek amacı ile başlattığı bir program. Uluslararası alanda fon sağlama, girişimci adaylarına yönetim ve girişimcilik desteği sağlayan çalışma grubu.

Türkiye’de uygulanmaya başladığında Türk küçük ve orta ölçekli şirketlerine destek verilmesi, kaynak bulma ve yeterli bilgiye erişimde kolaylık sağlanması, yenileşme çalışmalarının hızlandırılması Türkiye’de bulunan işletmelerin uluslararası platformda varlık göstermesi için ortamın sunulması hedefleniyor. Girişimcilikte Fırsatı Yaratan Siz Olun

TÜRKONFED KİMDİR?

Bölgesel ve sektörel İş Dünyası temsil örgütlerinin birleşik kuruluşu, bağımsız sivil toplum örgütü. Gönüllülük esası ile hizmet veriyor.

TÜRK GİRİŞİM VE İŞ DÜNYASI KONFEDERASYONU

  • 25 Federasyon
  • 190 Dernek
  • 100 İş insanı
  • 000 Şirket yer alıyor

TÜKONFED, geleceğin girişimcilerini yaratmak için STEM ANADOLU adı ile bir faaliyet yürütüyor, proje kapsamında farklı illerden 160 lise öğrencisinin eğitim alacağı duyurulmuş.

Değerli girişimci adayları, ülkemizin topyekûn kalkınma hamlesi çalışmaları nedeni ile tüm sektörler ivme kazandı aslında, ticari faaliyet gösterecek girişimci olmaya istekli kimseler devletin tüm uygulama alanları ile teşvik edilmekte, desteklenmekte.

Resmî ya da özel kuruluşlar yeni girişimcilere bilgi sağlamak, uluslararası platforma taşımak için çaba içindeler tüm bu kuruluşların faaliyetlerini takıp etmek hem de kendi faaliyet göstereceğiniz alanı araştırmak sağlıklı bir başlangıç yapmanızda yol haritanızı oluşturacaktır.

Başarılar Dileriz


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz