Yatırımcı Arıyorum

Startup Yolunda

Eğer bir startup şirketi kurmak istiyor iseniz, hayallerinizi işe çevirmek niyetinde iseniz startup yolunda öncelikle fikirlerinizi plana dökmelisiniz. Sunum hazırlamalı ve sunum üzerinden çalışmaya devam etmelisiniz. Yatırımcı arıyor iseniz kim yatırım yapabilir arayışına girmeli, bununla alakalı organizasyonlar yapmalısınız. Yatırımcı adaylarınızın kapılarını çalmalı, sunumunuzu anlatmalısınız. Hayır cevabı aldığınızda neden hayır olduğunuda sormalı, hayırlardan ders çıkararak, pes etmeden yolunuza devam etmelisiniz. Olmadı mı? Bir başka yatırımcının kapısını çalabilirsiniz. Benzer senaryolarla karşılaşabilirsiniz. Senaryoları iyileştirerek siz geliştireceksiniz.

Güzel bir fikir bulmak gerçek bir maharet. İhtiyaçları karşılaştıran bir fikir bulmak ise muazzam. Ancak yetmiyor. Bu fikri hayata geçirmek için ihtiyacınız olan finansal desteğiniz var ise ne ala ancak yok ise fikrinize inanacak finansörler bulmak durumundasınız. Tüm bu süreçler fevkalade eğitici bir süreç olduğu aşikardır. Tüm bu süreç içerisinde çalışılan  fikir, fikirlerin olgunlaşma süreçleri ve süreçler sonunda ürün haline gelirken, piyasada yaygınlaşması ve kabul görmesi de startup için geçilmesi gereken basamaklardır.

Startup özellikle son zamanlarda insanların oldukça dikkatini çeken bir konu olmakla beraber hızlı yatırım ve başarı süreçlerini sevmektedir. Her geçen gün büyüyen pazarların startup şirketlere ihtiyaçları vardır. Müşteriyi kendi alanınızda tutmakta muazzam önem taşımaktadır. Başlamak, başarmak kadar başarıyı geliştirmek ve kendinizi doğru ifade edebilmek önemlidir.

Startup girişimcilik dünyasının bize son armağanlarından biri. Bundan sonra ne gelebilir bilinmez ancak olağanüstü fırsatları ile beraber geldiği fazlasıyla açık. Taşları yerine oturmuş bir pazardan ziyade  beklentilerin karşılanabileceği yeni projeler startup için çok daha uygundur. Daha heyecan veren, özgün fikirleri ihtiyaçlarla birleştirebilen startupçılar çok daha başarılı olabilirler. Oldukça orijinal fikirlerin çıkabildiğini geçmişte görebildik. Şimdi beklediklerimiz çok selektif ve seçici fikirlerden ziyade, yepyeni ve ihtiyaçlara cevap veren fikirlerin hayata geçmesidir. Çok yabancı alışkanlıklara kaçmadan, biraz bizden, bize ait parametrelerden olması kabul görmesi açısından önemlidir. İhtiyaçlar son bulmadığı gibi bu ihtiyaçlara cevap verecek startup şirketlerine de ihtiyacımız var. Heyecan veren ve son derece hızlı büyüyen startupları destekleyen bir realitenin ortada olduğunu görebiliyoruz. Bu da girişimcileri çok daha fazla heyecanlandırmakta ve cesaretlendirmektedir. Fiilen ve online hizmet verebilen startuplar, geleceğin kanaat önderleri olma yolunda hızla ilerlemekteler.

Networklere katılmak, başarılı olmuş kişilerin başarıya ulaşmak için seçtikleri yolları irdelemek, buralardan yeni fikirler çıkar mı sorusunu cevaplandırmak startup düşünen yeni zihinlere kılavuzluk edebilir. Ancak yine de asıl olan kendi fikrinize inanmak, fikrinizin önemli bir ihtiyaca hizmet ettiğini görmektir. Özgün fikirlerin büyük değer gördüğünü unutmamak gerekir ki, ihtiyaçları görebilmekte fevkalade önemlidir. Finansal dar boğazı geçebilmek için de özgün fikirlerinizi en iyi biçimde pazarlayabilmeniz gerekmektedir. İş kurmak istiyorum ama param yok

Siz de bu yola girmiş ve bir an önce büyümek istiyor iseniz Kobi Vadisi ile daha yakından tanışmalı, internet dünyasındaki bir çok yeniliği hayatımıza getiren Kobi Vadisi platformu sayesinde fikirlerinizi ve ortaya koyduklarınızı ulusal ve uluslar arası platformda sunmalısınız. Yapmanız gereken kobivadisi.com/Girişim Ekle adresini ziyaret etmek ve startup ve girişim projelerinizi tüm dünya genelinde tanıtmaktır.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz