yatırımcı arıyorum

Tam Zamanlı Çalışanlar İçin Ek Gelir Fikirleri

Ek Kazanç Elde Etmek

Hayat çok pahalı…

Çok klasik bir giriş cümlesi olduğunun farkındayız ama bu gerçeğin üzerimizde yarattığı psikolojik baskılar nedeniyle, attığımız her adımı santim santim planlar olduk. Hatta toplu iğne lazım olsa, elimizdeki yamuk iğneyi düzeltebilir, tekrar kullanabilir miyiz? Acaba diye düşünür olduk? Elbette tam zamanlı bir işin gerekliliği ve sağladığı güven duygusu bizleri bir nebze olsa rahatlatsa da elde edilen gelir çoğu durumda yeterli olmamaktadır. Hadi kemerleri sıktık, ayağımızı da yorganımıza göre de uzattık ve bir şekilde günlük ihtiyaçlarımızı karşıladık diyelim, ama hiç mi kenarda köşede yastık altında bir birikimimiz olmayacak? Hayatın karşımıza ne çıkaracağını hiç birimiz bilemeyiz öyle değil mi? Herhangi bir kötü sürpriz karşısında mağdur olmamak için eskilerin tabiri ile yastığımızın altında kendi çapımızca bir birikimimizin olması şarttır.

İşte birçok kişi gerek aile bütçesine destek, gerekse birikim elde etmek için ek gelir arayışına girer. Bununla birlikte tam zamanlı çalıştığınız iş ’ten dolayı çok yoruluyor hatta hiç zamanınız kalmıyor olabilir. Fakat özellikle internet sayesinde günde bir iki saat zaman ayırarak ek gelir elde edilebilecek ek gelir fırsatları bulmak mümkündür. Özellikle kişinin hoşlandığı konulara odaklanması durumunda bu ek İş’ten zevk alınabilir hatta dinlenme şansı bile yakalanabilir.

İşte tam zamanlı bir işte çalışırken ek gelir elde edilebilecek iş kaynakları:

İnternet Üzerinden Ek Gelir

Kaynak Oluşturmak

Herkesin kendine has yetenekleri ve bilgiler vardır. Kimileri bu yetenekleri keşfeder tabiri caizse cilalar parlatır büyük paralar kazanırken kimi ise nasıl değerlendireceğinin farkında değildir. Her ne kadar hayat şartlarından dolayı sürekli bir İş’te çalışmak zorunlu olsa da kullanmadığımız bilgi ve yeteneklerimizi keşfederek ek gelir elde edebiliriz. Mesela bir bilgisayar mühendisi her ne kadar tam zamanlı bir iş sahibi olsa da boş zamanlarında uzman olduğu konuda internette kaynak oluşturarak ek gelir elde edebilir. Bir web sitesi açmak, blog oluşturmak veya e-kitap hazırlamak bu kaynağı sunmak için olan yollardan bir kaçıdır. Veya bir oyun veya mobil program geliştirerek bu oyunun satışını da yapabilir.

İnternet ve cep telefonu kullanımının çok küçük yaşlara düşmesi ile birlikte bu kaynaklara olan ilgi de gün geçtikçe artmaktadır. Ayrıca açılacak olan blogta trafik yakalanırsa Google Adsense reklamları ile elde edilen gelir düzeyi yükseltilebilir. Bunun için iyi bir içerik, blog hazırlamanın detaylarını çok iyi bilmek ve uygulamak gerekir. Başarılı İçeriklerin Ortak Özellikleri

E-Ticaret Sitesi Açmak

E-ticaret alanında büyüme hale hızla devam etmektedir ve kazanma fırsatlarını barındırmaktadır. Günümüzde bir çevrimiçi mağaza kurmak çok kolaylaşmıştır ve Amazon, Ebay ve Etsy gibi yüksek trafik platformlarında yapmak kazanca şansını artırmaktadır. Eğer kişi kendi web sitesini açmayı tercih ediyorsa gerekenler konusunda araştırma yaparak e-ticaret şirketi kurabilir ve faaliyete başlayabilir. E-Ticaret Şirket Kuruluşu

Bu işte başarılı olmak çevrimiçi mağazanın faaliyetlerini kolaylaştırmak adına, ürünlerin sevkiyatından iade ve geri ödemelere kadar her işlemi halledecek şekilde sipariş takip sistemi kurması gerekir. Fiziksel ürünleri çevrimiçi olarak satarken daha fazla kazanmak için özel ürünler olması satış rakamlarını artırma da etkilidir. Bunun yanında ürünler için tanıtıcı videolar hazırlamak ve sosyal medya reklamları yapmak etkili pazarlama şansı sunmaktadır. Tabi ki ileride dönemlerde bu özel ürünleri ithal ederek veya ürettirerek satmaya çalışan rakipleri illa ki olacaktır. Bunun için sürekli olarak yeni ürünler için kaynak oluşturulması gerekir.

E-ticaret şirketlerinde özel markalı ürünlerle ilgili zorluk, rekabet gücünün gerçekten olmamasıdır.Giriş engeli de oldukça düşüktür, bu nedenle çok fazla rekabetçi bulunabilir. Çevrimiçi fiziksel ürün satmanın bir başka dezavantajı, envanter satın almak için önceden biraz para yatırılması gerektiğidir. Fakat nakit para bağlamak istemeyenler veya sermayesi olmayanlar içi dropshipping çalışma modeli ile satış yaparak kazanmaları mümkündür. Dropshipping Nasıl Yapılır?

Gayrimenkul Yatırımı Yapmak

Mevcut gayrimenkulü olanlar sahip olduğu gayrimenkulü kiralayarak iyi bir ek gelir elde edebilirler. Gayrimenkulüm olsa ek gelir alternatiflerimi ararım dediğinizi duyar gibiyiz. Fakat buna sahip olduğu halde değerlendirmeyen o kadar çok insan var ki. Aslında kiralama birikim sağlanabilecek güçlü ve bir kadar kazandıran bir alandır. Tasarruflar ile veya kredi çekerek kiralaya verilecek bir gayrimenkul sahibi olunabilir ve gelen kira ile krediler ödenebilir. Bunu tek başına yapmakta zorlanacakların bir veya iki sağlam ortak bularak böyle bir yatırıma girmeleri daha mantıklı olacaktır. Bu şekilde zaman içinde hem kendi kendini ödeyen bir gayrimenkul sahibi olunur, hem de geleceğe dair yatırım yapılmış olunur.

Evde Ek İş

Evde Yapılacak İş Fikirlerini Değerlendirmek

Evde yapılabilecek işler kişiden kişiye değişir. Örneğin maket oyuncaklara ilgisi olan biri bu maketleri yaparak ek gelir kaynağına çevirebilirken, bir elektrikçi evde fason elektrik panoları toplayarak ek gelir elde edebilir.  Bunun yanında bir yerde çalıştığı halde el yapımı takı, aksesuar veya moda trendlerine yönelik işlerle ek gelir elde edebilen çok kişi vardır. Kişinin sevdiği ve yetenekli olduğu iş her zaman daha fazla kazandıracağı ve bu işi yaparken dinlendirebileceği de göz ardı edilmemelidir.

Organizasyon Düzenlemek

Özellikle büyükşehirler de düzenlenen etkinlik ve organizasyonlardaki artışını fark etmeyen yoktur. Bu durum sadece şirketleri değil aynı zamanda bireysel girişimcileri de kazandıran bir gelir alanı yaratmıştır. Örnek vermek gerekirse bir konferans, parti, dernek organizasyonları düzenlemek yoluyla iyi bir gelir elde edilebilir. Ayrıca kına, nişan, düğün doğum günü, babyshower, mezuniyet gibi organizasyonlara girmek her dönemde kazandıracak işlere imza atmak anlamına gelir. Bu organizasyonlar için gereken personel ve materyalleri kiralamak yoluyla ek gelirden ana iş haline bile getirmek mümkündür. Düğün, Davet, Organizasyon İşleri Yapmak

Workshop Düzenlemek

Şayet bir konuda uzman düzeyinde bilgi sahibiyseniz düzenleyeceğiniz workshop çalışmaları ile ek gelir elde edebilirsiniz. Özellikle bu sevdiğiniz bir hobi veya konuya yönelik bir workshop çalışması olacaksa, hem dinlenebilir hem de para kazanabilirsiniz. Tüm dünyada workshop çalışmalarına verilen değerin artması ile birlikte düzenleyenler için ek gelir kaynağı olurken, katılanlar için yeni bir alanda iş öğrenme fırsatı vermektedir. Workshop çalışması için öncelikle sosyal medyada belirli bir izleyici kitlesini yakalamak bu çalışmalar için zemin hazırlarken kazanma zamanını kısaltır. Ayrıca bu etkinlerin düzenlenmesi ile farklı şehirlerde farklı mekânlarda yeni kişilerle tanışmak sosyal çevreyi artırmak anlamına gelir ki, bu da çoğu kişiyi mutlu eden bir durumdur. Workshop Çalışması Düzenleyerek Ek Gelir Kazanmak

Katalog Satışı Yapmak

Çevrenizde katalog satışlarının ne denli yüksek olduğunu fark etmişsinizdir. Bunu yapanların büyük bir kısmı tam zamanlı bir işe sahip olmasının yanında ek gelir elde etmek için yapan kişilerden oluşmaktadır. Bilinen bir markanın sürekli müşterileri tarafından yapılan alışverişler kayda değer ciddi gelirler kazandırmasının yanında sisteme kazandıracağı yeni üyenin satışlarından da kar etmesi mümkündür. Özellikle kişisel bakım, kozmetik, temizlik ürünleri, bayan giyim ürünleri bu sektörün dinamiğini oluşturmakla birlikte katalog üzerinden satış yapılması, sermaye zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır. Katalog İşi Veren Firmalar

Ek Gelir Elde Etmek

Tasarruf Yapmak

Evet, yanlış okumadınız. Tam zamanlı bir işe sahip iken ek gelir kazanmanın diğer bir yolu da tasarruf etmektir. Harcamaları minimize ederek kazandıran tasarruflar ilerideki dönemde bir yatırıma dönüşebilir ve kazancı ikiye katlanabilir. Pratik olarak düşünüldüğü zaman tasarruf edilebilecek alanları tespit etmek ve bütçede küçülmeye gitmek doğrudan kazandıran bir ek gelir kapısıdır.

Ek gelir elde edebilecek iş bulmak, ciddi bir araştırma ve istikrar gerektiren bir süreçtir. Ve fırsatları yakalamak için sürekli güncel bir araştırma gerektirir. Bu süreçte araştırırken rastlanacak ek gelir kaynaklarını değerlendirebilir size uygun olanları seçebilirsiniz.kobi vadisi

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Tam Zamanlı Çalışanlar İçin Ek Gelir Fikirleri

okuma süresi: 6 dk
0