Yatırımcı Arıyorum

Tavuk Pilav Dükkanı Açmak İster Misiniz?

Tavuk Pilav İşi Yapmak

Türkiye’de pilav sevmeyen biri yaşıyor mudur? Ya da tavuk eti sevmeyen biri? Sanmam. Biz Tükler geleneksel alışkanlıklarımıza ve damak tatlarımıza bağlıyızdır bu yüzden Türkiye’de tavuk suyuna yapılmış mis gibi kokan tavuklu pilavı, protein deposu bu sağlıklı yiyeceği herkes tüketir tüketiyorlar da.

Avrupa Birliği uyum çalışmaları nedeni ile sokak satıcıları eski cazibelerini yitirse de entelektüel yaşamın orijinal bulunan bir davranış stili olarak özellikle gece 12 civarında bu satıcılardan tavuklu nohutlu pilav satın almak sonra sokak müziği yapmak gençler arasında yaygınlaştı.

Nohutlu Pilav Satmak

Tavuklu nohutlu pilav bu özelliği ile gece yarısı gezmelerinin vazgeçilmez gıdası haline gelirken farklı bir kültürel davranışın da vurgulayıcısı oldu. Evet biz tavuk pilav satışı konusuna dönecek olursak böyle bir dükkân açmak harika bir fikir olabilir. Tabağını 5 liraya satıyorlar üstünde nohut ve tavuk eti olursa rakam 6 Lira oluyor markette pirincin 5 Lira olduğu düşünülürse neden olmasın?

Gıda Sektörü

Gıda sektörü her zaman dinamizmini koruyor insanlar çarşıda pazarda işlerini bitirdikten sonra ya da işleri uzayacaksa beklerken karınlarını doyuracak ucuz ve sağlıklı bir lokanta arıyorlar. Hem fiyatı uygun hem lezzetli hem sağlıklı olan gıdaların satışı da haliyle fazla olacaktır. Kalabalık yerler dükkân açmanız için makul olabilecek alanlar yine yol üstü geliş gidişlerin fazla olduğu alanlar düşünülebilir.

Ürün sevilen ve tüketilmesi nerede ise garanti gözü ile bakabileceğimiz bir gıda olduğundan sizin nasıl sunum yapacağınız ve nasıl bir işletme faaliyete geçireceğiniz en önemli detay çıkış noktalarınızı oluşturuyor. Mütevazi bir bütçe ile küçük bir yer açabilirsiniz ya da orta büyüklükte biraz daha profesyonel çalışan bir yer ya da bu geleneksel yemeği klasik tarzı ile değil de Batı tarzında paketlenmiş pazarlayabilirsiniz. Tavuk Sektörü

Tavuk Pilavcı Açmak

AVM türü merkezlerde yiyecek bölümleri daima dolu, büyük bir kesim buralarda tüketim yapmayı seviyorlar ancak buralarda tutulacak dükkân kiraları sizin bütçenizi zorlayacak nitelikte ise o zaman daha çarşı içleri, yol üstleri dükkân fiyatlarını araştırmak yararlı olabilir.

Yer ve bölge araştırırken bir taraftan yasal yükümlülüklerinizi de öğrenin işiniz hakkında gerekli olan tüm bilgileri edinmeniz işlerinizin hatasız ve eksiksiz yürümesini sağlayacaktır. Belediyeden alacağınız liste iş yerinizde hangi özelliklerin bulunması gerektiğini söyleyecek size vergi dairesinden alacağınız vergi levhasının belediyeye götürülmesi ile ruhsat aşamasına geleceksiniz.

İyi bir muhasebeci edinmeniz sizden istenenleri yerine getirirken daha sistemli çalışmanızı sağlayabilir. Resmî işlemleri tamamladıktan sonra iç dekorasyon dış dekorasyon tabela, işletme için gerekli tüm araç gereçlere gelecek sıra. Sermayeniz var mıdır? Yeterli midir? Yeterli değil ise kaynak sermayeniz ne olacaktır? Kredi alma koşullarına sahip misiniz? Kredi almak için yapılması gerekenler gibi onlarca soruyu cevaplamanız sektörde hangi güçle ve hangi dayanma gücü ile varlığınızı sürdüreceğinizin ilk plan taslağını ortaya koyacaktır.

Bağımsız bir işletme olarak riskleri tek başınıza üstlenecek sektörde tek başınıza rekabete karşı koyacaksınız bu elbette şartlarınızı biraz zorlayacaktır sizi daha ekonomik ve hızlı çözüm üretmek konusunda harekete geçirecektir.

Sektörde zincirleme büyümeyi seçmiş kalite sistemleri ile uyumlu faaliyet gösteren markalaşma sürecini tamamlamış Franchising veren onlarca firma bulunuyor piyasa koşullarını tek başınıza yönetmek, riskleri tek başınıza üstlenmek ve isim, tanınma gibi önemli çalışmaların yükü altında tek başınıza ezilmek yerine bu firmalardan biri ile iletişime geçerek Franchising olabilir işletmenizi güçlü bir markanın temsilcilerinden biri olarak faaliyet geçirebilirsiniz. İş yükünüzün nerede ise yarısından fazlasının kaybolacağı hazır bir sistem ile hazır uygulama ve yöntemler ile kalitesini güvenilirliğini kanıtlamış marka gücü ile ticari yaşamınıza adım atabilirsiniz.

Bayilik Almak

Bayilik veren firmaları araştırmaya başlayın, her firma üzerinde özenle durun, koşullarını inceleyerek not alın topladığınız bilgileri daha sonra dikkatli bir biçimde karşılaştırın görüşmeleriniz sırasında aklınızda yer edecek ayrıntıları da not almayı ihmal etmeyin böylece karar verme sürecinizi oldukça detaylı ve profesyonelce yönetmiş olursunuz.

Franchising olmanın en büyük avantajı piyasa gücü sağlamasıdır. Siz bağımsız işletme olarak faaliyete geçtiğinizde kendinizi tanıtmak için çok çaba sarf edersiniz belli bir sürümünüz olur fakat amacınız için bu satış yeterli midir? Tanınmak ve daha çok satmak isteyeceksiniz elbette bu nedenle bağımsız işletme gider ve avantajları ile franchise olmanın gider ve avantajlarını karşılaştırmanızı öneriyoruz.


yatırım ilanları
kobi vadisi
Abone Ol
Bildirim Alın
guest
5 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Fehmi Burak GÜRLER
Fehmi Burak GÜRLER
3 yıl önce

Pilâv dükkanı açmak istiyorum gerekn şartlar nelerdir ne yapmalıyım

ali haydar
ali haydar
5 yıl önce

Tavuk Pilav Dükkanı Açmak İster Misiniz?
bu konu hakkında bilgi almak istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz ?
iyi çalışmalar …

Vedat Deniz
Vedat Deniz
3 yıl önce
Yanıtlanan kişi  kobivadisi

Iyi Günler,
ismim Vedat Deniz ve Almanyada yasıyorum. Uzun zamandır “Türkiyedeki sokak lezzetleri” konusunda araştırma yaparken sizin makalenizi begenerek okudum. Avrupa`da özellikle Almanyada sokak kültürüne uygun olabilecek bir fikriniz varmı?
Teşekürler
Saygılarımla
bayilik veren firmalar
iş planları
Yatırımcı Bul
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
Uyarı: bu sayfada bulunan; bilgiler, içerikler veya yorumlar yatırım tavsiyesi değildir.
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz