Yatırımcı Arıyorum

Tayland Tava Dondurmacısı Açarak Para Kazanmak

Tayland Tava Dondurması Nedir?

Tayland tava dondurması Uzak Doğu’da popüler olan tatlılardan birisidir. Menşei isminden de anlaşılacağı üzere, Tayland’dır. Bu güzel lezzetin en önemli özelliği anlık olarak hazırlanmasıdır. Ülkemizde ki dondurmalar bildiğiniz gibi önceden hazırlanmakta ve müşterilere sunulmaktadır.

Ancak bu dondurma diğerlerinden farklı olarak özel makineler ile müşterilerin istenildiği tarzda hazırlanmaktadır. Tabi bunun yapılabilmesi için de özel makineler gerekmektedir. Bu makinelerin en önemli özelliği kısa süre üzerine eklenen malzemeyi -50 dereceye kadar kısa sürede soğutabilmesidir.

O nedenle bu işi diğer dondurmacılardan ayıran temel özelliktir. Dondurma hazırlanırken içerisinde çok sayıda malzeme eklenmektedir. Eklenen malzemeler arasında tropikal meyveler, aroması bol yiyecekler, kuru yemiş, çerez bir çok sos eklenmektedir.

Tayland Tava Dondurmacısı Nasıl Açılır?

Tayland tava dondurmacısı açmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken bu dondurmayı hazırlamak için özel olarak sunulan tasarımı ve yapısı özel olan malzemelere sahip olmalısınız. Bu belki de işin en önemli noktasıdır. Tabi bunlara sadece sahip olmak yeterli olmayacaktır. Aynı zamanda bu makineleri de gerektiği gibi kullanabilmelisiniz. Doğru kullanım için ülkemizde bu işi yapanlardan ders alabilir ya da direkt o ülkeye giderek işi yapanlardan bunu öğrenebilirsiniz.

İşlem çok hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Sıvı dondurmalar malzemenin üzerine dökülüp diğerleri eklendikten sonra kısa sürede hazırlanarak sunulacaktır. Buda el çabukluğu anlamına geliyor. Bu işte en önemli noktalardan birisi de doğru bir mekan tercihi olacaktır.

Mekanı kendiniz açabileceğiniz gibi isterseniz de bayilik veren firmalardan yana şansınızı kullanabilirsiniz. Genelde çocukların beğendiği bu lezzetli ürünü onlara yakın noktalarda açmak doğru bir seçim olacaktır.

Tayland Tava Dondurmacısı Açmanın Maliyeti

Tayland tava dondurma açmayı isteyen insanların bayilik alması daha mantıklı bir seçenek olarak duruyor. Bu sadece makineler açısından değil aynı zamanda sıvı halde ki dondurmaya ulaşmak ve diğer malzemeleri, tezgahı da almak açısından doğru bir adım olarak görülüyor.

Bayilik veren firmalar genellikle 15 bin TL ile 25 bin TL arasında bir bayilik ücreti istiyorlar. Tabi bu ücretin size uygun olup olmamasına göre isterseniz Pazar araştırması yaparak bu işi tamamen kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Bu işte  ki özel makine ve sıvı dondurmaya sahip olduktan sonra diğer malzemeler bir dondurmacıdan çok da farklı olmayacaktır. Bu durum maliyetinizi düşürse de olumsuz bir durum yaşandığında destekçiniz olmayacaktır.Tayland Tava Dondurmacısı Ne Kadar Para Kazandırır?

Ülkemizde daha çok tatil bölgelerde yenebilen bu dondurma zahmetli bir hazırlama süreci olması ve içine birçok malzemenin atılabilmesi nedeniyle 20 TL’ye satılmaktadır. Bir karton bardak içerisinde sunulan rulo bardaklardan günde ne kadar çok satarsanız o kadar fazla para kazanma şansınız var.

İlk etapta günlük 15 adet satıldığını düşünürsek günlük cironuz 300 TL olacaktır. Aylık 9000 TL ciro ve yaklaşık 3-4 bin TL kar elde etmeniz anlamına geliyor. Zaman alıcı bir iş olduğu için günlük belirli bir sayının üzerine çıkmanız mümkün olmayacaktır. Eğer işinizden memnun kalırsanız ilerleyen zamanda iki tezgah ile yanınıza alacağınız bir personel ile işinizi yapabilirsiniz.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz