Telekomünikasyon Sektöründe Popüler İş Fikirleri

İletişim Alanında İş Fikirleri

Günümüzde telekomünikasyon, bireylerin ve kuruluşların çevrimiçi/online ağlar üzerinden iletişim kurmasına yardımcı olmak için çok çeşitli cihazları, teknolojileri ve programları içerecek şekilde genişlemiş durumdadır. Bu endüstri, herhangi bir ülkedeki en kazançlı pazarlardan biridir ve bu pazardaki işletmeler, ekonomik koşullardan bağımsız olarak yıl boyunca büyük satışlar yapmaktadırlar. Çünkü iletişim günlük bir zorunluluktur ve herkesin yoğun olarak bağımlı olduğu bir durumdur.

Bu sektöründe her gün ortaya çıkan yeni teknolojiler ve yenilikler yeni girişim yapacaklar için büyük kâr fırsatları sunmaya günümüzde de devam etmektedir. Bu kazançlı sektörde bir iş kurmak isteniyorsa, göz önünde bulundurulması gereken birçok seçenek vardır. Kişinin başlamak için çok büyük sermayesi olmasa bile, bütçeye uygun seçenekler bulmak mümkündür. İşte telekomünikasyon endüstrisinde girişim yapmak isteyenler için düşünmesi gereken kârlı iş fikirleri

Telekomünikasyon Sektöründe Kârlı İş Fikirleri

Akıllı Telefon Satış & Tamiri

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarların yoğun olarak kullanıldığı günler hızla geride kalmakta, kişiler akıllı telefon ve tablet gibi mobil iletişim cihazlarına yönelmektedirler. Artık akıllı telefonlar bir bilgisayarın yaptığı işi fazlasıyla yapabilecek konumdadırlar ve bu cihazlara olan büyük talep, onları satan işletmeler için büyük kar fırsatları yaratmaktadır. Gerekli olan sermaye ve bilgi birikimine sahip bir girişimci, akıllı telefon satış işine girerek kâr edebilir.

Çok farklı fonksiyon ve teknolojilere sahip akıllı telefon fiyatlarının yüksek olduğu düşünüldüğünde, akıllı telefon tamiri yüksek potansiyele sahip başka bir pazardır. Hatta gün geçtikçe imalat pazarının önüne geçebilecek bir sirkülasyona sahip olmaktadır. Bir telefon üreticisi ile anlaşma yapılarak söz konusu ürün için bir bakım ve tamirat servis işi açılabilir. Bu şekilde, telefon parçalarını indirimli bir fiyata alarak, tamir etmek ve kâr etmek mümkündür.

Çağrı Merkezi Temsilcisi

Telekomünikasyon şebekesi operatörleri, soru ve şikâyetleri olan müşterilerden günlük binlerce çağrı alırlar. Ancak çoğu şirket işletme maliyetlerini azaltmak için şirket içi destek personeli yerine serbest çağrı merkezi temsilcileri işe almaktadırlar. İyi iletişim becerilerine sahip biri, müşterilerin telekomünikasyon şebeke operatörleri için çağrılarına cevap veren bir iş başlatabilir.

Powerbank Satışı

Elinden akıllı telefonunu düşürmeyenler için power bankta aynı öneme sahiptir. Çünkü yapılan araştırmalarda bir bireyin cep telefonunun şarjının bitmesi, dünya ile iletişimlerinin kesilmesi şeklinde bir hisse sebep olmaktadır. Akıllı telefon kullanıcılarına yönelik farklı ebatlarda, güçlerde ve formlarda powerbank seçimleri sunacak bir iş başlatmak karlı bir iş fikri olabilir. Ve tek başına bir Pazar oluşturabilir.

Toplu SMS Satışı

Her ne kadar iletişim yoğun olarak internet üzerinden gerçekleşse de, dünya çapında günlük olarak milyonlarca kısa mesaj gönderilmekte ve alınmaktadır. Bu eğilimden kar elde etmenin akıllı bir yolu, yüzlerce veya binlerce alıcıya aynı anda mesaj göndermesi gereken kişi ve kuruluşlara özelleştirilmiş toplu SMS satan bir iş başlatmaktır. Bu işletme için potansiyel müşteriler arasında kurumsal kuruluşlar, okullar, dini kuruluşlar, kar amacı gütmeyen kuruluşlar veya reklam kampanyalarını toplu olarak mesajla iletmeyi tercih eden şirketler yer almaktadır.

Telekom Servis Sağlayıcısı

Her zaman iletişim kurulması gerektiğinden dolayı, telekom servis sağlayıcıları hiçbir zaman piyasadan kaybolmayacaktır. Bu çok sermayeyle birlikte yoğun emek gerektiren bir projedir ve herkes bu projeye giremez. Ancak, nakit veya teknik donanım varsa bu sektöre dahil olmak için harika bir fırsattır.

Mobil Pazarlama

Birçok işletme, marka bilinirliği yaratmak ve müşteri çekmek için internetin etkinliğini fark etmiş ve çeşitli internet pazarlama stratejileri benimsemiştir. Bununla birlikte, internet pazarlamasının daha modern bir şekli, akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlar kullanarak web’de sörf yapan internet kullanıcılarını hedefleyen mobil pazarlamadır.

Giderek daha fazla internet kullanıcısı bu cihazlarla internette gezindiğinden, şirketler mobil cihaz kullanıcılarını hedefleyerek daha fazla müşteri çekmeye çalışmaktadırlar. Mobil pazarlamanın nasıl çalıştığını ve işletmelerin bunu kendi yararlarına kullanmasına nasıl yardımcı olacağını bilenler için bir mobil pazarlama şirketi kurma işi düşünülebilir.

Telekomünikasyon Alanında Yatırım Yapmak

Melek Yatırımcı Olmak

Eğer bir girişimcinin nadasa yatan bazı fonları veya fikirleri varsa, bunları telekomünikasyon endüstrisinde gelecek vaat eden bir iş fikirlerine yatırmayı düşünebilir. Bu, aktif olarak katılmadığı zamanlarda parasının kendisi için çalışmasını sağlamanın iyi bir yoludur. Bu alanda yeni bir yatırım yağmayı düşünüyorsanız, Kobi Vadisi platformunda yer alan; teknoloji iletişim sektöründe yatırıma açık ilanları inceleyebilirsiniz.

Bloglama

Bloglama uzun vadede para kazanmak için bir başka iş fikridir. Telekomünikasyon endüstrisi ile ilgili değerli bilgileri ihtiyaç duyan kişilerle paylaşılabilir ve yoğun bir trafik sağlanabilir. Örneğin, cep telefonlarından en iyi şekilde nasıl yararlanılacağı, internet bağlantılarının nasıl kurulacağı, bulut bilişimin nasıl kullanılacağı, telekomünikasyon endüstrisindeki en son teknolojiler ve trendler vb. konular hakkında bilgi paylaşabilir. Bu şekilde reklam giderleri elde edilirken, telekomünikasyona yönelik ürün satışları da yapılabilir.

Satış Ortaklığı

Akıllı telefonlar ve tabletler aktif bir pazara sahiptir ve bu eğilimlerden kâr elde etmenin iyi bir yolu bu telefonların pazarlamasını yapmaktır. Özellikle sermayesi olmayanlar için cazip bir iş alanıdır. Çeşitli internet pazarlama stratejileri kullanarak bu cihazları çevrimiçi olarak tanıtmak ve satış gerçekleştiği zaman belirlenen oranda komisyon almak, tamamen kişinin pazarlama kabiliyetine göre çok kazançlı bir iş olabilir.

İnternet hizmeti Sunmak

Telekomünikasyon pazarından para kazanmanın bir başka akıllı yolu, kişilere internet hizmetleri sunmaya başlamaktır. Bir siber kafe başlatabilir veya kişilerin internete erişmesi için kablosuz bir erişim noktası kurulabilir. Günümüzde şirketler ve bireyler hızlı internet hizmet sağlayıcının kendile yararları konusunda gün geçtikçe bilinçlenmektedirler ve sağlıklı bir internet servis sağlayıcı bu anlamda karlı bir girişim yapabilir. İşyerlerinde Yüksek Hızlı İnternet Kullanımının Yararları

Bilişim Teknoloji Mağazası

Açılacak bir BT mağazası ile telefon satışları yapılabilirken, tamirat servisi ve aksesuar satışı da yapılabilir. Bunun amacı, telefonla ilgili tüm hizmetleri bir arada sunmaktır. Uygulamaların ve oyunların yüklenmesi, şarkıların ve zil seslerinin indirilmesi, telefon işletim sisteminin yönlendirilmesi ve yükseltilmesi gibi hizmetlerin verilebileceği bu mağazalar pazarın nasıl olduğuna bağlı olarak karlı bir iş girişimi olabilir. Bu mağazalar cep telefonu çılgınlığı olan bir dünyada para kazanmak için kesin bir yoldur.

Telefonla İlgili Aksesuarların İmalatı

Telefonların; güç bankaları, hafıza kartları, cep telefonu kılıfları, USB kabloları, kulaklıklar, koruyucu ekranlar ve diğer birçok aksesuara ihtiyacı vardır. Telefon imalat şirketlerinin çoğu bu aksesuarları üretmemektedirler. Bu nedenle, bu aksesuarları yapmak için telefon üreticisi olmaya gerek yoktur. Ve bazen, telefon imalat şirketleri bazı bileşenlerinin, aksesuarlarının üretimini dış kaynaktan temin etmektedirler. Bu nedenle, bu işte telefon üreticileri ve telefon kullanıcıları gibi iki pazara birden olunur. Telefon Kılıfı Üretip Satmak

Telekomünikasyon Hizmeti Sunmak

Yurtdışı Hizmeti

Ticari telekomünikasyon alanları diğer ülkelere göre özellikle Afrika ve Asya’daki gelişmekte olan ülkelere hızla yayılmaktadır. Bazen işletmelerin yepyeni hizmetler sunmasına gerek yoktur, sadece gelişmekte olan ülkelerde yeni pazarlardaki hizmetlerle açılır. Bu ülkelerin kendi ağlarını oluşturmalarına yardımcı olmak için deneyimli telekomünikasyon şirketlerine ihtiyaçları vardır ve bu durum girişimde bulunmak isteyenler için fırsat oluşturabilir.

VoIP Hizmeti

VoIP, telefon hizmetlerini internet hizmetleriyle bir pakette birleştiren, internet üzerinden ses protokolü anlamına gelmektedir. VoIP hizmetlerinin çevrimiçi iletişime zaten yatırım yapmış olan işletmelere sunulması kolaydır ve bu hizmetleri kullanmakla ilgilenen şirketler için uygun bir yeni iş fırsatı sunmaktadır. VoIP İletişim Sistemi

Evden Çalışanlar İçin Hizmet

Evden çalışan sayısı her geçen gün artmaktadır ve pek çok kişi kendi iş türlerini kurmak veya yürütmek için modern teknolojiyi kullanmaktadırlar. Bu evden çalışanlar için, cep telefonlarından çevrimiçi konferansa ve dünya çapındaki müşterileriyle canlı iletişime kadar birçok uygun telekomünikasyon hizmetine ihtiyaç duyduğu anlamına gelir. Telekomünikasyon pazarlamasıyla ilgilenen işletmeler, bu girişimciler için özel olarak tasarlanmış ürünler oluşturabilirler.

Web Entegrasyon Hizmeti

Web entegrasyonu telekom alanında da önem kazanmaktadır. İşletmeler, iş ortaklarıyla ve müşterilerle bağlantı kurmak için yalnızca sesli iletişimi kullanmakla kalmaz aynı zamanda, mesajları yaymak için çevrimiçi video ve diğer multimedya özelliklerini kullanmaktadırlar. Telekomünikasyon şirketleri, farklı olan medya çeşitlerine daha pratik entegre edilen hizmetler şeklinde sunumlar yaparak yeni pazarlara ulaşabilirler.

Telekomünikasyon’un Önemi

Sonuç itibariyle bu çağda telekomünikasyon çok önemlidir. Bireyler ve kuruluşlar arasındaki iletişimi kolaylaştırmak için teknolojiyi kullanmayı içerir. Telekomünikasyon endüstrisi çok büyüktür ve birçok bileşeni vardır. Dolayısıyla düşünmeye değer bir sektördür.

Unutmayın! Alexander GrahamBell, 1877’de Bell Telephone Company’yi kurduğunda, milyarlarca dolarlık bir işletme için tohum ektiğini bilmiyordu. Ama ekti ve hala insanlık, o tohumlarla besleniyor.kobi vadisi

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Telekomünikasyon Sektöründe Popüler İş Fikirleri

okuma süresi: 7 dk
0