Yatırımcı Arıyorum

Teraryum ve Minyatür Bahçe Yapmak

Teraryum ve Minyatür Bahçe Nasıl Yapılır?

Özellikle hanımlar için yeni bir iş fırsatı olan Teraryum ve Minyatür bahçe yapmak ek gelir elde etmek için oldukça güzel bir fırsattır. Sadece akşamları birkaç saatinizi bile ayırarak yapabileceğiniz minyatür bahçelerle internetten satış gerçekleştirebilirsiniz.

Ne kadar çok kanala ulaşabilirseniz o kadar çok kazanç elde etmeniz mümkün olur. Ayrıca yapılan ürünlerin hobi ürünleri mağazalarında satılması ile de karlı kazançlar elde edebilirsiniz.

Teraryum ve Minyatür Bahçe Yaparak Ne Kadar Kazanç Sağlanabilir?

Her geçen gün insanların şehir hayatından sıkılması sonucu bahçe ve yeşillik görme özlemi artıyor. Şehrin gürültülü ve kirli havasından bir nebze olsun uzaklaşmak isteyenler bahçeli bir eve sahip olmanın hayali ile minyatür ve teraryum satın alarak bu özlemlerini gidermeye çalışıyorlar. Yeni bir iş fikri olarak eğer minyatür bahçe içindeki objeleri kendiniz üretme ihtimaliniz var ise maliyetinizi bu sayede düşürebilirsiniz.

Teraryum için kullanılan küçük süsler satın alınmak istenirse maliyet biraz artabilmektedir. Yeni bir iş fikri olarak Teraryum ve minyatür bahçe yapmak isteyen bireyler objeleri kendileri üretebilirlerse 20 ile 25 TL maliyet ile 80-100 TL fiyattan iyi bir kazanç sağlanabilir. Günde bir adet teraryum ve minyatür bahçe yaparak asgari ücret tutarında kazanç elde edilebilir. Bu iş fikrinde güven ilişkisi kurabilen üreticiler ürünlerini toptan satarak işlerini büyütebilirler.

Teraryum Bahçe Yapmanın Püf Noktaları

Açık sistemlerde oluşturulabilecek minyatür bahçeler ve Teraryumlar kavanoz ya da akvaryum gibi alanlarda da yapımı mümkün olan ekosistemlerdir.

Kahve makinasının sürahisinde dahil gerçekleştirebileceğiniz Teraryum ve minyatür bahçe yapmak için saksı olarak kullanacağınız bütün alternatifler farklı bir projenin ve yüksek bir kazancın kaynağı olabilir. Minyatür bahçeler için sukulent ve kaktüs bitkileri tercih edilebilirken teraryum yapmak için su ihtiyacı olan bitkiler tercih etmek gerekir. Saksı altına su süzülmesini sağlayacak çakıl taşları ve ponza taşları yerleştirilir. Ayrıca suyun filtresi için volkanik tüfler üstüne kömür, karbon vs. Ekleyebilirsiniz. Kapalı Teraryum yaparak satmak isteyenler özellikle sıralamaya dikkat etmelidir.

Bahçe tasarımını yaparken hayal gücünüzden yola çıkarak evde kullanılmayan oyuncaklardan bile yararlanabilirsiniz. Altın Çilek Yetiştiriciliği Yapmak

KOSGEB desteği ile teraryum ve minyatür bahçe yapma mağazası açılabilir mi?

KOSGEB herkesin bildiği üzere farklı fikirleri olan ve girişimci olmak isteyen üreticilere destek vererek farklı fikirlerin ortaya atılmasını destekliyor. Yeni bir iş fikri olarak Teraryum ve minyatür bahçe yapmak için hobi mağazası açabilirsiniz.

Kosgeb’den alacağınız eğitim sonrası kosgeb gerek dükkan maliyet masraflarını gerekse destek kredileri ile kendi mağazanızı açarak hayalinizdeki hobi mağazasını açabilirsiniz. 32 saat alacağınız girişimcilik eğitimi ile kosgeb sertifikasına sahip olabilirsiniz.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz