Yatırımcı Arıyorum

Terzi Dükkanı Açmak

Türlü türlü kumaşların, makaraların, kumaşların, renk renk düğmelerin, boy boy iğnelerin, yüksüklerin, sabunların kendine has dünyasının insanı iseniz, dikişin ustası iseniz, dikişlerinizden kazanç sağlıyor ve daha çok insana ulaşmak istiyorsanız, neden siz de kendi yerinizi açmayasınız? İğneler ile makaralarla iç içe bir maziniz var ise artık herkese nasip olmayan bu el becerinizi vitrine çıkarma zamanı gelmiş olabilir. İster mahalle arası küçük ve orta ölçekli bir terzi olabilir veya daha büyük düşünüp haute couture, kişilerin özel siparişleri üzerine özel dikim yapan bir butik açabilirsiniz. Nerede ve nasıl olduğundan ziyade önemli olan inceliklerle ve zanaat ile dolu bir harikulade mesleği gönlünüzce icra edebilmektir.

Dükkanızı açtığınızda, size ne çok ihtiyaç duyulduğunu gördüğünüzde şaşıracaksınız. Bu meslekten oldukça güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Paça kısaltma işinden, dikimlere kadar hepimiz siz terzilere ihtiyaç duyarız. Üstelik özel bankaların size sağlayacağı kolaylıklar yahut devlet desteği olsun dükkan açmak için bir çok yerden yardım alabilirsiniz. Artık bir iş kurmak eskiye nazaran çok daha kolay. Bir terzi dükkanı açmak bir çok mesleğe göre çok daha az finansal destek gerektirmekte. Bu açıdan da sizi çok zorlamayacaktır. Bu konuda yapacağınız araştırma yolunuzu daha aydınlatacaktır. Dükkan açacağınız bölgede sizden başka terzi dükkanı olup olmadığını da araştırmanızda  fayda var. Dükkanınızı açacağınız yerde giyim mağazalarının olması artı avantaj olabilir. Bir de seçtiğiniz yerde kalıcı olmak istiyor iseniz güler yüzünüz ve temiz işçiliğiniz ile çevre insanlarını kazanmalısınız. Çalışma saatlerinizi yoğunluğa göre siz ayarlayabilirsiniz.

Dünyanın en eski mesleklerinden biri olan terzilik, çok eski tarihlerde bile insanların giyim ve kuşama gösterdiği özenin de ispatıdır. Giyinmenin evvela bir ihtiyaç olduğu aşikardır. Bugün de siz bu çok sevdiğiniz mesleği icra etmek için mekanınızı açabilir, insanlar ile bire bir iletişim kurabilir, maharetlerinizi çok daha fazla kişiye gösterebilirsiniz. Misafirleriniz taleplerine karşılık bir gün gelinlik siparişi alabilir ve gecenizi gündüzünüze katabilir, bir gün genç bir kızı mezuniyete hazırlayabilirsiniz. Elinize bir gün abiye işi gelir iken, bazen de mahalleden bir komşunuz ile sohbet ederken oğlunun pantolon paçasını kısaltabilirsiniz. Modeller, modellerden çıkan kalıplar, ölçüler, zamanla kurulan ahbaplıklar, içilen çaylar, edilen sohbetler ile dükkanınız sizin adeta ikinci eviniz gibi olacaktır. En önemlisi üretmek ve müşterilerinizin gözlerindeki memnuniyet pek tabii  fevkalade heyecan verici. Terzi sanatını icra etmekte herkese nasip olmaz. Bu iş başlı başına bir sanattır. Kadın ve erkek giyiminde ayrı bir yeri olan terzilerin, pantolon, tayyor, rob, etek, bluz ve muhtelif bir çok ürünü kişiye özel imal ederler. Bir terzinin kalitesi ve dikişi fabrika çıkışlı herhangi bir üründen çok daha farklıdır. Sırf  bu sebeple bugün hala terzilerinden vazgeçmeyen insanlar mevcuttur.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz