Yatırımcı Arıyorum

Ticimax ve Eticaret Paketleri

İş hacimlerinin büyümesi her zaman uğraşılan iş alanında üretilecek çözümlerin standartlaşmasını getirir. Bu genel olarak pozitif bilimlerin getirdiği bir bakış açısıdır. Konular genişledikçe, disiplinler artıkça daha küçük parçalara ayrılması ve genele yönelik çözümler üretilmesi icap eder. Elbette bu durum e ticarette yani elektronik ticarette de böyledir. Ticimax ve e ticaret paketleri yazımızda bu konu özelinde sizleri bilgilendireceğiz.

Dünya’da Ticaret Trendleri

Globalleşen Dünya’da pek çok şeyde olduğu gibi ticarette de hemen hemen her şey değişti. Bunu Dünya genelinde küçük esnaf olarak tanımlanan ticari sınıfın yaşadığı sıkıntılardan da anlayabiliriz. Küçük esnaflar genel manasıyla dönem dönem sıkıntılar yaşayabilmekte çünkü ticaret trendleri hızla başka yöne doğru evrilmekte. Ticaret genel refleks olarak merkezileşmekte ve elektronikleşmekte. Bu durumla ilgili yazımızın devamında çarpıcı örnekler vereceğiz. Ticimax ve e ticaret paketleri kurumların kendilerini yeni trendlere adapte etme konusunda oldukça parlak fırsatlar sunuyor.

Uluslararası Alışveriş Davranışları

Ticaret konusunda uluslar genel itibariyle global sektöre ayak uydurmak durumundadır. Dünya’nın herhangi bir yerinde kullanıcı davranışlarını cezbeden bir uygulama hayata geçtiğinde bu gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin tüm coğrafyasını etkiler. Alışveriş merkezi ve e-ticaret, alışveriş kültürüne yön veren mevcut en büyük iki model. Sizlerle Amerika Birleşik Devletleri’nden bir iki örnek paylaşalım. E-ticaret Videoları

Güncel veriler itibariyle her yıl Amerika Birleşik Devletleri genelinde yaklaşık olarak 400 alış veriş merkezi kapanmakta. Bu kadar fazla sayıda alışveriş merkezinin kapanması ise sadece tek bir olguya bağlı: Eticaret. E-ticaret o kadar ciddi bir ivmeyle yükselişteki pazarın tüm dengelerine temas edip değişikliklere sebebiyet vermekte.

Buna ek olarak alışveriş merkezleri arasında da büyüyen ve pazarın dengelerini değiştiren firmalar mevcut. Örnek olarak Walmart’ı örnek gösterebiliriz. Son dönemlerde Amerika’da oldukça hızlı bir büyüme sergilemekte. Walmart ise temelde büyüme stratijisi olarak fiyat performans olarak optimum kalitede ve çok geniş yelpazede ürünler satarak piyasada üstünlüğünü sağlamakta. Elbette bu büyüme stratejilerinin tamamı nizami aksiyomlar üzerine kurulu değil. Maalesef özellikle global piyasada yasalar tarafından tam olarak önü kesilemeyen gayri nizami durumlar da söz konusu. Türkiye rekabet piyasasının dengelerinin gözetilmesi açısından Amerika Birleşik Devletleri, Çin gibi devlerden daha iyi ve dengeli bir durumda diyebiliriz.

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan e-ticaret iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.

Ticimax E-ticaret Hizmetleri

Tüm bu verilerin ve örneklerin ışığında sistemleşmiş, güncellenebilir ve çağdaş e-ticaret sistemleri ticaret açısından çok kritik önem taşımakta. Ticimax, sunduğu zengin e ticaret paketleri ve müşteri desteğiyle sizlere bu alanda sorunsuz hizmet sağlamak için tüm kadrosuyla faaliyet göstermekte. Daha önce de belirttiğimiz gibi paketleşmiş yapılar kullanıcının beklentilerini konumlandırması açısından oldukça verimli yapılardır.

Dünya’da global ölçekte paketleşmiş sistemleri kullanıcıyla buluşturma trendini GSM şirketleri başlatmış ve son derece olumlu geri dönüşlerle karşılaşılmıştır. E ticaretin yaygınlaşmasıyla birlikte elektronik ticaret çözümleri üreten büyük firmalar da kullanıcılarıyla çözüm paketlerini buluşturmaya başladılar. Ticimax bu konuda oldukça iddialı.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz