Yatırımcı Arıyorum

Tişört Tasarımı Yapmak, Satarak Para Kazanmak

Tshirt Tasarımı Yaparak Para Kazanmak

Türkiye’de veya Dünyanın herhangi bir ülkesinde giyim sektörü mutlak ihtiyaçlar olduğundan ötürü bu sektör para kazandıracaktır. Moda’nın her geçen gün farklı akımlar ile birlikte değişimine şahit olmaktayız.

Her geçen gün talep artışı yaşanan giyim sektöründe kendinize bir iş kolu kazandırma şansınız mevcut.

Tasarım için gerekli olanlar

Bir baskı makinesi ile beyaz ya da renkli tshirt baskısı yapın. Para kazanacağınız çok kolay tasarımlar ile birlikte güzel bir satış pazarı sizi bekliyor.

Ciddi paralar kazanmak için yapmanız gereken ise; bir adet baskı makinesi, bir adet bilgisayar ve grafik bilgisine sahip olan bir birey olmanız yeterli gelecektir. Şayet tasarım konusuna hakim değilseniz, youtube’da izleyeceğiniz videolar ile çok ciddi yol alabilirsiniz.

Tshirt satarak para kazanmanın kolay yolları

Sermayesi en fazla 5.000 – 10.000 TL olan bu iş, Tshirt satmak için bir yerler aramanızı gerektirmeden kendini satabilecek tasarımlar yapabilirsiniz. Bu tasarımları başarılı bir şekilde yaparsanız, hem para kazandıracak bir iş hemde devamlılığı olan bir iş modeli olacaktır.

Tshirt yazlık ve kışlık olarak iki farklı tasarım çizgisi ile yapabilirsiniz.

Modellemelerinizi sakin bir kafada yaparak moda ikonlarını takip etmeniz durumunda süper paralar kazanabileceğiniz bir sektör.

Neden bir tasarım yapmalıyız?

Eğer ben bunlar ile uğraşmak istemiyorum makinem olsa olur diyorsanız, başka bir tasarımcı ile anlaşıp aylık ya da haftalık olarak çizimler satın alarak baskı yapabilirsiniz.

Baskı makinesi bu işin olmaz ise olmazı aslında onun bile kiralama işini yapanlar var lakin çok fazla önermiyoruz. Şayet ilk etapta gerekli sermayeniz yoksa bile, hazırlamış olduğunuz tasarımları yerel işletmelerde fason baskı üreterek yine de hazırlatabilirsiniz.

Türkiye’nin neresinde olursanız olun pazarlama ve işlerin işleyişi hakkında fikriniz var ise mutlaka para kazanacak bir sektör bulabilirsiniz.

Tshirt tasarımı yaparak para kazanmanın en kolay yollarından biri de klonlamak, kopyalamak diye tabir ettiğimiz eylemdir ya da değişken taklit. Birilerini taklit ederek güzel çalışmaları modifiye edin ve daha rahat iş yapın. Zaten gördüğüm kadarı ile piyasada bulunan birçok baskı Tshirt firması, bireysel tasarımcılar bu işi birbirinden alıntılayarak yapıyor.

Maliyetler Kurtarıyor mu ?

Toplamda en fazla 10 TL gibi bir rakama mal edersiniz bu tshirt’leri. Eğer isterseniz; 30 / 50 / 100 TL gibi rakamlara satabilirsiniz. Ama stratejiniz sürümden kazanmak ise 40 TL makul bir rakamdır. Bu işi yaparak işlerinizi tam anlamı ile takip ederseniz ortalama olarak aylık 3000 lira para kazanabilirsiniz.

Her iş gibi bu işinde bir zorluğu var getir götür işi bir hayli fazla.

Tshirt satabileceğiniz yerler nereler?

Bu sıralar instagram ve facebook revaçta eğer potansiyeli yakalayabilirseniz satışlarını çok iyi olacaktır. Özellikle bu alanda ister direkt iş ister ek gelir iş için sosyal medyayı aktif kullanıyor olmanızın çok ciddi geri dönüşü olacaktır. Ayrıca; N11, Gitti Gidiyor, Hepsi burada gibi vb. alışveriş sitelerinde dükkan açarak satış yapabilirsiniz.kobi vadisi

Yorumunuz