Yatırımcı Arıyorum

Toplu SMS Gönderme İşi Yapmak

Toplu SMS Sektöründe İş Kurmak

SMS göndermek, ulaşmak istediğimiz kimseye en hızlı ve kolay biçimde ulaşmamızı sağlar, aynı anda bir den fazla kişiye SMS gönderme olanağımız bulunduğundan On Binlerce kişiye aynı anda ulaşmamızı sağlar, Cep telefonu kullanan herkese erişim sağlayacağı gibi erişimin ölçülüp değerlendirilmesi de mümkündür.

İşletmelerde, tüketici ile iletişime geçmek, mini kampanya bilgilerini ileterek yeni müşteri edinme olasılığını artırmak ve geniş kitlelere yasal zorluk yaşamadan ulaşmak imkânını sağlamaktadır. Bankacılıkta tek seferlik şifre uygulamasının hayata geçmesi ile güvenlik alanında büyük bir adım atılmıştır.

Uygulama iş dünyasında kullanıldığından Pazarlamanın bir alanı aslında, kişiselleştirme uygulamaları 2017 yılında yerini daha detaylandırılmış bir yaklaşıma bıraktı. Örneğin bayanları hedef alan bir pazarda parfüm ile ilgili iletişim söz konusu olduğunu düşünelim pazarlama yaklaşımı bayanlara genel bakış açısı yerine her bayan için ayrı iletişim şekli tasarlar hale geldi.

Müşteri kitlesini yakından takip eden firmalar portföylerinde her bir müşterisinin hakkında detaylı veri bankları oluşturmaya ve müşterilerine özel iletişime geçmeye başladı. SMS ile müşterisine ulaşan firma tüm bayanlara özel yaklaşım şekli ile değil A hanım için ayrı B hanım için ayrı gönderimleri tercih ederek müşterisi ile iletişime geçti.

Bankacılıkta ve diğer tüm sektörlerde müşteri ilişkileri gittikçe daha özeleşmekte, hizmet ve uygulamalar müşterinin kendisini özel hissedeceği biçimde tasarlanmakta ve bu denli detay isteyen çalışmalar yüksek teknolojik olanaklar sayesinde hayata geçirilmektedir. Kullanılan teknolojiyi biraz tanıtmakta yarar var.

Toplu SMS Sektöründe Kullanılan Teknolojiler

CHATBOT NEDİR?

Kısaca internette verilen bir görevi yerine getiren programlar olarak tanımlanıyor çok fonksiyonlu kullanım alanına sahipler. Mesajlaşma ve fonksiyonları bu sayede yerine getirilebiliyor.

OTOMASYON NEDİR?

Günlük yaşam sürecimizde teknik ve bilimsel alanda kullanılan insan emeği kullanılmadan işlemlerin otomatik olarak gerçekleşmesi şeklinde tanımlanıyor. İnsan gücünün de kullanıldığı, ihtiyaç olduğu durumlar Yarı Otomasyon olarak tanımlanırken makinelerin aktif olduğu çalışma biçimi ve koşulları Tam Otomasyon olarak tanımlanıyor. Bilgisayar teknolojilerinin gelişmesi ile karmaşık işlemlerin sistem tarafından kendiliğinden gerçekleşmesi düzeyine gelinmiştir. Satış Otomasyonu ve Avantajları

KONJOİNT ANALİZİ NEDİR?

Müşteri tercihlerini belirleyen karmaşık Pazar araştırma yöntemi. Ürünü satın alacak veya kullanacak müşteri adayının eğilimlerinin, beklentilerinin araştırıldığı bilimsellik ve emek gerektiren çalışma olarak tanımlanmakta.

Yukarıda tanımlamaya çalıştığımız üç önemli faaliyet alanının bir araya gelmesi ile müşteriye hızlı erişim sağlanmakta, müşteriye özel iletişim kurulabilmekte ve sağlıklı iletişim kurulması sayesinde çözüme ulaşılabilmektedir.

Firmaların kullandığı teknolojiyi ve teknolojiyi kullanma sebepleri ve koşullarını aktarmakta fayda gördük. Bir ürünü pazara sunacak firmanın girdiği maliyetler, emekler, Ar-Ge çalışmaları bir hayli zahmetli, yorucu ve maliyeti yüksek. Teknoloji alanında sistemini kurduktan sonra ki aşamada pazara uygun stratejik çalışmalar içine giren firmalar pazarı hedeflenen müşteri kitlesinin bulunduğu coğrafi yapı, bölgenin Demografik yapısı gibi etkenleri de dikkate alarak oluşturuyor. Toplu SMS gönderme işi yapmak isteyen yatırımcı adaylarının sözü edilen bu zor çalışmalar içinde olmaları, pazarda her şeye sıfırdan başlamaları, yüksek rakamlarda finans kaynaklarına ulaşmaları, zahmetli AR-GE çalışmaları yürütmeleri gerekmiyor.

GÜVENLİK

Toplu SMS gönderme faaliyeti yasaların koruması ve denetimi altında gerçekleşir, Türkiye’nin ilk sektörel denetleyici kurumu olan Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu Türk Telekomünikasyon Kurumunu denetler. 5809 Sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu uyarınca BTK, yetkilendirme belgesi verme yetkisine sahiptir, ayrıca düzenlemeler gerçekleştirmek yine kurumun yetkileri arasındadır.

Tüketicinin korunması, hizmetlerin yaygınlaşması, sektörün sağlıklı gelişmesi gibi pek çok görevi üstlenmektedir. Yetki verme ve düzenlemeler devletin stratejileri ve kalkınma politikaları çerçevesine bağlı kalınarak hazırlanır. Gönderilecek SMS’lerin yasalara uygun olup olmadığının kontrolleri Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından gerçekleştirilir. Toplu SMS operatörleri Bilgi Teknolojileri Kurumunun denetimi altında faaliyet gösterir.

Toplu SMS firmalarının mutlaka; Bilgi Teknolojileri Kurumundan Lisans almış olması gerekmektedir.

Toplu SMS Sektöründe Pazarın Durumu

Pazar’ın genel durumu açısından bakıldığında teknolojik uygulamaların her zaman kârlı bir ilerleme içinde olduğu mevcut pazarın büyüme gösterdiği ve pazarda bu faaliyete ihtiyaç bulunduğu gözlemleniyor.

  • Eğitim
  • Sağlık
  • Turizm
  • Otomotiv
  • Gıda
  • İletişim
  • Kozmetik
  • Bankacılık

Yukarıda sıralanan tüm sektörlerde yaygın olarak kullanılmakta olan Toplu SMS Gönderme faaliyeti her geçen gün diğer sektörlere de yayılarak büyümekte, ihtiyaç duyulduğu alanlar genişlemektedir. Toplu SMS Sektöründe yatırımcı olmak isteyen girişimci adaylarının yasal izni alınmış, sektörde yer edinmiş, Ar-Ge maliyetlerini üstlenerek pazarını oluşturmuş firmalar ile irtibata geçerek Bayilik almaları ve tüm bu masraflardan muaf olarak kendi işlerinin patronu olmaları mümkün.

Toplu SMS Gönderme İşinde Bayilik Almak

Arzu ederseniz, Kobi Vadisi platformunda bulunan Telekomünikasyon sektöründe bayilik veren firmaları da araştırabilirsiniz.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz