Türban ve Eşarp Sektörü

Tesettür Sektöründe İş Kurmak

YAKIN TARİH GENEL BAKIŞ

2008 yılında türban ve eşarp satışı 250 Milyon olarak gerçekleşir, sektörün senelik ticaret hacmi O tarihte 1 Milyar TL olarak yer alır basında. Sektörün yatırımcıları 2007 yılından 2008 yılına türban ticaret hacminin daraldığı yorumunda bulunurlar.

Eşarp fiyatları o tarihlerde 50 TL ile 500 TL aralığındadır, yatırımcıların Asya ülkelerindeki daha düşük maliyetli alanlarda üretime geçme düşünceleri yine bu dönemde dile getirilir. Tüketici talebinin, kalitesi yüksek kumaştan imal edilmiş eşarp ve türbanlar üzerinde yoğunlaştığı sentetik ürünlerde fiyat aralığının 5-15 Lira arasında olduğu saten ürünlerde 70 Liraya ulaştığı ipek marka eşarplarda ise fiyat aralığının bu yıllar için 250-600 Lira arasında bulunduğu belirtilmiş.

2017’de EŞARP SEKTÖRÜ

Günümüzde yatırımcılar ve sektörün girişimcileri pazarın yeni coğrafyalara açılması gerektiği görüşünde. Eşarp tüketici profili yaşının 40 yaş üzerine olduğu türban kullanan tüketici profili yaş grubunun 12-13 yaşa kadar ulaştığı verilen bilgiler arasında.

Eşarp ihracatımız üç kıtanın ülkeleri üzerinde gerçekleşiyor Endonezya’dan İran’a, Almanya’dan Fransa’ya kadar pek çok ülkeye eşarp satıyoruz.

Eşarp Sektöründe İnovasyon

Ticari hayatta başarı elde etme çabası ürünün kalitesi, niteliğine göre verimliliği, kullanılabilirliği ve kullanım özellikleri gibi pek çok unsurun geliştirilmesinden yola çıkılarak ürünün çevresinde ürün odaklı gelişmekteydi. Günümüzde değişen pazarlama anlayışı ve bağlı olarak değişen pazarlama yöntemleri ürün üzerindeki tüm çabayı müşteri odaklı olarak yeniden yapılandırdı.

Ürünün tercih edilmesi, satış grafiğinin yükselmesi hedeflenen tüketici kitlesinin profili o tüketici profilinin sosyal yaşantısı ve ekonomik durumu pazarlama stratejisinin ana çıkış noktalarını oluşturdu. Tesettürlü hanımların taktıkları dikişli boneler yerine alınlarını rahatsız etmeyecek dikişsiz boneler pazarda yerini aldı. Başarılı tesettür girişimcileri dikişli boneler ile dikişsiz boneler arasında uçurum sayılabilecek satış farklılıkları ortaya çıktığını belirtiyorlar.

Tesettür giyiminde hedeflenen kitle daha çok sosyal yaşamın içinde yer alan, çalışma hayatının içinde bulunan kimseler olduğunda tasarlanan modeller farklılık gösteriyor dolayısı ile pazarlanan ülke coğrafyası Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ni de kapsayarak farklılık gösteriyor.

Eşarp Sektöründe Üretici Olmak

Kaynaklar eşarp baskı yönteminde kalıp maliyeti olmadan imalat yapabileceğinizi söylüyor. Gelişen teknoloji her yerde olduğu gibi tekstil sektörünün ürünlerinde de etkin biçimde kullanıldığından  3D baskıdan, Sublimasyon Baskı, Parça Baskı, Transfer Baskı, metraj baskı çeşitlerine kadar seçenekler uzuyor.

Eşarp sektöründe faaliyet gösterecek kimselerin özellikle eşarp ve türbanlar da kullanılan kumaş türleri hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmekte. Viskon bir eşarp mı? Rayon bir eşarp mı tercih edilmekte? İpek eşarbı tercih edeni kitle kimlerdir? Kullanışlı mıdır? araştırmak gerekmektedir. Hangi kumaşın nem tutma özelliği fazladır? Hangi kumaş baskıyı kaldırır? Mutlaka bilmeniz gereken detaylardır.

Sektörde teknoloji ileri düzeyde uygulanıyor ipek kumaşlar için geliştirilen ipek eşarp dijital baskı makineleri sektörde kullanılmaya başlanmış. Kobi Vadisi Farkı ile girişimci adaylarımıza bilgi aktarırken hakkında bilgi verdiğimiz sektörün başka hangi sektörleri tetiklediğini alt sektörlerinde ve ilgili sektörlerinde ivme yaratıp yaratmadığı bilgisini de aktarıyoruz.

Tekstil sektörü gelişmeleri, teknolojinin bu sektörün hangi alanlarında ve ne şekilde etkin olduğu açıklanırken, bilgisi aktarılan eşarp sektörünün dijital baskı kullanım alanlarını da hareketlendirdiği tekstil sektörü ile baskı makineleri sektörünün etkileşiminin arttığı da gözlemlenmektedir.

Baskı makineleri genellikle reklamcılık faaliyetlerinde kullanıldığından endüstriyel faaliyet bir alanda harekete geçtiğinde Bir den fazla iktisadi yaşam ivme kazanmaktadır. Girişimci adayları girecekleri sektörü bir bütün olarak incelemeli o sektörün hangi aşamasında olmak daha çok kazanç sağlayacak araştırmalıdırlar.

Girişimde bulunulacak ekonomik alanı alt ve ilgili sektörleri ile araştırarak genel bilgi sahibi olduğunuzda ürünün ve dahil olduğu sektörün ticaret hacmini, büyümeye açık olup olmadığını, ihracat gelirlerini sektörün içinde nerede olmak istediğiniz ve nereye doğru büyüme gösterebileceğinizin ilk bilgilerine ulaşırsınız.

Hiçbir iş girişimi riskleri hesaplansa da bir son çizilmeden başlamaz bir senaryo yazarı bile önce kafasında bir başlangıç ve son tasarlayarak yazmaya başlar bu sanatın ustaları bile” Bir son tasarlamadan yazmaya başlayan senarist, senarist değildir” demektedir.

Bir başka önemli nokta Girişken olmak ile girişimci olmak arasındaki ayırımdır. Girişkenlik biraz daha duygusal bir yaklaşımdır bir işe başlamaya ortaya bir ürün koymaya çok heveslisinizdir, yeterli kaynağa da sahipsinizdir hatta belki faaliyete geçmek konusunda seçtiğiniz sektörde deneyimli bile olabilirsiniz fakat başlamak için tüm bu özellikler yeterli değildir.

Girişimci olacaksanız tüm bu sahip olduğunuz ayrıcalıkların yanına teknik çalışmayı, piyasa koşullarındaki tüm detayları araştırmayı ve planlamayı, risk hesaplamalarınızı yaparak ulaşılabilir en yakın gerçekçi hedefi belirlemeyi eklemeli sonra yola çıkmalısınız. Ticari faaliyet alanındaki başından hesaplanması gereken son, ulaşabileceğiniz en yakın gerçekçi hedef kitleniz ve kazancınızdır.kobi vadisi

Yorumunuz

türban ve eşarp sektörü
Türban ve Eşarp Sektörü
oto modifiye aksesuar dükkanı açma
Oto Modifiye Aksesuar Dükkânı Açma
yazılım şirketi kurmak
Yazılım Şirketi Kurmak
Organizasyon Firması Açmak
Organizasyon Firması Açmak
Hobi Bahçesi İşletmeciliği Yapmak
Hobi Bahçesi İşletmeciliği Yapmak
Bayan Kuaförü Açmak
Bayan Kuaförü Açmak
sağlıklı yaşam ve zayıflama merkezi açmak
Sağlıklı Yaşam ve Zayıflama Merkezi Açmak
Scooter Kiralama İş Modeli
Scooter Kiralama İş Modeli
Tarım Alanında En Popüler İş Fikirleri
Tarım Alanında En Popüler İş Fikirleri