Yatırımcı Arıyorum

Türkiye’de Avantajlı Yatırım Sektörleri

Türkiye’de Yatırıma Uygun Avantajlı Sektörler

Genel olarak ülkemiz kalabalık ve iş alanlarının yoğun olduğu ideal bir ülke olarak görünüyor. İçerisinde seksen milyon barındıran ülkemiz, iş sektörleri üzerinde oldukça başarılı adımlar atıyor. Yabancı yatırım ve yatırımcılara sağlanan teşvik, vergi indirimi, ücretsiz arazi tesisleri gibi birçok kolaylık sağlamış olan ülkemiz, yatırım açısından oldukça elverişli bir ara yüz olarak gözlemleniyor.

Ülke sınırlarımız içerisinde her gün gelişmekte olan teknolojilerimiz meydana geliyor. Bu gelişen teknoloji sayesinde birçok is sektörü ve de alanlar meydana geliyor. Oluşan alanlar ile birlikte kişiler kendilerini geliştirerek hem kendilerine hem de ülkemize katkı sağlıyor. Genel açıdan bakacak olursak Türkiye sınırları içerisinde yatırım yapılabilecek başlıca sektörler meydana geliyor. Yeni oluşan sektörler üzerinde az sermaye ile yoğun bir kazanç elde edilebiliyor.

Ülke sınırlarımız içerisinde meydana gelen başlıca sektörlerden bazıları şunlardır;

  1. Bilişim ile Teknoloji Sektörleri
  2. İnşaat ile Emlak Sektörleri
  3. Tekstil ile Giyim Sektörleri

olarak benzer sektörler yatırım konularında en üst seviyelerde göründüğü nitelendiriliyor.

1- Bilişim ve Teknoloji

Ülke sınırlarımız içerisinde son zamanlarda oldukça büyük bir teknoloji artışı olduğu gözlemleniyor. Bu gözlemler sonucu sınırlarımızın içerisinde ve dışarısında oldukça yoğun yatırım konuları meydana geliyor. Bugün gündelik hayatımıza bakacak olursak birçok üniversite içerisinde teknoloji bölümlerinin açılmış olduğunu görebiliyoruz. Açılan bu bölümler yatırımcılara ve de yatırım yapmak isteyen kişilere bir kapı açıyor ve teknolojiye yatırım yapmak isteyen tüm kişilerin işlerinde kolaylık sağlanması hedefleniyor.

Genel olarak yazılım geliştirme, biyoteknoloji, nanoteknoloji ve de elektrik gibi konuların üzerinde çalışmalarına devam eden kişiler, ülkemize yatırım yapacak kişilere hazır olduklarını hissettirmeye devam ediyor. Dünya üzerinde Türkiye’nin yeri oldukça farklı bir yönde olduğu belirtiliyor. Yatırım konularında oldukça dikkat çeken ülkemiz, Avrupa ülkelerindeki yatırımcıların çoğuna cazip gelerek yatırımların devamlılığı sağlatılmaya çalışılıyor.

Türkiye’de birçok faaliyet gösteren yerli ve yabancı şirketler olmasına rağmen, bu alanda oldukça büyümekte olan açıklar ve de daha farklı fırsatlar oluşabildiği söyleniyor. Siz de bilişim ve teknoloji alanında yatırım yapmak istiyorsanız, Kobi Vadisi platformunu ziyaret edebilir, çeşitli yatırımcı arayan kişi/kurumlar ile görüşme sağlayabilirsiniz.

2- İnşaat ve Emlak Sektörü

Günümüzde meydana gelmiş ve yükselmekte olan inşaat sektörü, ülke sınırlarımız içerisindeki ekonominin artmasını sağlayan başlıca sektörlerin başında geldiği gözlemleniyor. Artan nüfus sayesinde ve ülke içerisindeki kentsel dönüşüm projeleri ile birlikte Türkiye’deki inşaat ve emlak sektörü oldukça yoğun bir çalışma içerisinde olduğu görülüyor. Bu nedenle inşaat ve emlak sektörleri genel açıdan bakılacak olduğunda uzun vadeli yatırımcılar için çok cazip bir seçenek olduğu biliniyor.

Genel olarak rakamlardan bahsedecek olursak, 2017 yılının Eylül ayında Türkiye üzerindeki konut satışlarından yaklaşık %6’lık bir dilimi için yabancı yatırımcılar ile anlaşmalar sağlandığı biliniyor. Bu rakamlar üzerinde daha da fazla artış gösterilmesi bekleniyor. Ayrıca yabancı yatırımcılar için de ülke sınırlarımız içerisinde gayrimenkul satın alabilmeleri için ikamet izinlerinin olması gerekmiyor. Siz de inşaat sektöründe yatırım yapmak istiyorsanız, Kobi Vadisi platformunu ziyaret ederek yatırıma açık ilanlar ile iletişime geçebilirsiniz.

3- Tekstil ve Giyim

Dünya üzerinde tekstil piyasası üzerinde Çin ülkenin açık ara fark ile önde ilerlediğini söyleyebiliriz. Fakat ülkemize baktığımızda tekstil ve hazır giyim sektöründeki kalitelerin, hammadde olarak zenginliği, özel istek doğrultusunda cevap verebilme, esneklik ve de Avrupa Birliği, Ortadoğu gibi taleplerin üst seviyelerde olduğu bölgeler coğrafi açıdan yakınlığı ile birçok avantaja sahip olduğu nitelendiriliyor. Bu nedenle tekstil ve giyim alanlarında Türkiye’ye yatırım yapmak oldukça yararlı ve kazançlı bir yatırım olacağı düşünülüyor.

Verilen bilgilere göre 2018 yılında yürürlükte olması beklenen yeni teşvik programlarının sağladığı bir takım yenilikler meydana geleceği düşünülüyor. Daha önceden oluşturulmuş olan teşviklerin yanı sıra 2018 yılındaki program ile tekstil sektörü üzerinde daha farklı avantajların oluşturulacağı söyleniyor.

Bu alanda yatırım yapmak isteyen bireylerin ve de şirketlerin oluşturulacak yeni programı yakından takip etmeleri durumunda, oldukça karlı bir yöntem elde edebilecekleri nitelendiriliyor. Siz de tekstil sektörüne yatırım yapmak istiyorsanız, Kobi Vadisi portalında yer alan binlerce ilan arasında dilediğinizi seçip anlık olarak ilan sahipleri ile iletişim kurabilirsiniz.kobi vadisi

Yorumunuz