yatırımcı arıyorum

Üniversite Okuyanlar İçin Ek İşler

Üniversite Okurken Bütçenize Katkıda Bulunabilecek Ek İşler

Üniversite okumak düşünülenin aksine gerçekten çok zorlu bir süreçtir. Öğrencilerin birçoğu kendi ayakları üstünde durmak için üniversite hayatı boyunca çabalar durur. Kimi garson olur kimi barmen kimi ise özel ders verir. Peki, üniversite okurken ek gelir elde edebileceğiniz işler hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Gelin ek gelir elde edebileceğiniz ve yaparken zevk alacağınız işlere birlikte bakalım.

Sanal Asistanlık

Sanal asistanlık işi üniversite okurken belirli bir plan çerçevesinde, ofiste sekreterlik yapmanın online halidir. Evinizde veya okulunuzda iken şirketin işlerini telefonunuzdan ve bilgisayarınızdan halledebileceğiniz sanal asistanlık işinde şirket maillerine cevap verme, randevu takibi yapma ve elektronik dosyalama görevlerini yaparsınız.

Çevirmenlik

Günümüzde bilgiye ulaşmanın kolaylığı herkes tarafından bilinmektedir. Peki, bizlere o bilgilerin ulaşmasında görev alan kişilerden birisinin de çevirmenler olduğunu biliyor musunuz? Özellikle makale, kitap, dizi ve yabancı film sektöründe çevirmen ihtiyacı çok fazladır. Eğer güzel bir yabancı diliniz varsa çok güzel paralar kazanabilirsiniz çevirmenlik yaparak.

Sanal Alım-Satım

Sanal alım satım denildiğinde aslında bir tüccar olmayacaksınız. Bir nevi borsacı olacaksınız. Piyasaları güncel olarak takip edip yükselebilecek alanlara yatırımlar yaparak çok yüksek meblağlarda gelir elde edebilirsiniz. Tabi, bu işten karlı çıkabilmek için eğitim almanız gerekmektedir. Eğitim aldığınız süreç içerisinde deneme sürümleri ile yatırım yapıyormuş gibi alım satım yapacak ve bu işi öğreneceksiniz.

Youtube Kanalı Açmak

Youtube piyasasına hakimseniz, çekim işlerini seviyor ve eğleniyorsanız hiç durmayın ve bir youtube kanalı açın. Tıklanma, beğeni, yorum ve reklam gelirleri sayesinde üniversite hayatınızı çok rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. Eğer şans da sizin yanınızdaysa emin olun hem eğlenecek hem de para kazanacaksınız.

Sosyal Medyaya Hakim Olma

Eğer sosyal medya alanında kendinizi bir adım önde hissediyorsanız, sizi beğenen belli bir kitleniz varsa reklam gelirleri ile çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Bunun dışında sosyal medya hesaplarınızdan alışveriş de yapabilirsiniz.

Oyun Oynamak

Eğer üniversite hayatınızın çoğunluğunu bilgisayar başında oyun oynayarak geçiriyorsanız ek iş aramayı bırakın ve severek oynadığınız oyunlardan para kazanmanın yollarını bulun. Youtube kanalında paylaştığınız oyunların izlenmesi ve oyun canlı yayını yapılan siteler üzerinde yayın yapıp bağış toplayarak zengin bile olabilirsiniz.

Web Tasarımcı Olmak

İnternet sistemleri konusunda kendinizi yeterli görüyorsanız ve bilgisayar başında olmaktan mutluysanız en kısa sürede web tasarım eğitimleri alıp web sitesi tasarlamaya başlayabilirsiniz. Bu sayede ek gelir elde etme şansınız bulunabilir.


iş rehberleri

kobi vadisi

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Üniversite Okuyanlar İçin Ek İşler

okuma süresi: 2 dk
0