Yatırımcı Arıyorum

Üniversitede Tur Düzenleyerek Para Kazanmak

Üniversite çağları gençliğin doyumsuz yaşandığı yer olarak gösterilmektedir. Bu yaşantı, öğrenciler tarafından ”parasız hayatta kalma mücadelesi” olarak da ifade edilmektedir. Bu maddi sıkıntıyı da az sonra vereceğimiz tavsiyeler ile birlikte ortadan kaldırabilirsiniz.

Üniversite Turu Düzenlemek Nedir?

Üniversite çağları deli dolu yaşanması gerektiğinden dolayı bazı öğrenciler krizleri fırsata dönüştürebilirler. Bunların başlıcası da tur düzenlemektir. Genellikle kış ayları ve yaz aylarına doğru yapılan turlar büyük ilgi çekmektedir. Vize sınavları sonrası ve final sınavları sonrasında öğrenciler kafa dinlemeyi tercih etmektedir. Bu sınavların başlamasından bir hafta veya iki hafta önce açacak olmuş olduğunuz stant ile öğrencileri düzenleyecek olduğunuz tur ve gezilere çekebilirsiniz.

Tur Düzenlemek İçin Hangi Mekanlar ve Şehirler Uygundur?

Kış aylarında kış turizminin yaygın olduğu kayak merkezleri ve popülaritesi son zamanlarda artmış olan mekanlar işinizi büyük bir ölçüde görecektir.

Kış turizminin yaygın olduğunu en iyi mekan ise Bursa/Uludağ’da bulunan kayak merkezleridir. Son zamanlarda popülaritesi artmış olan Doğu Ekspresi ile Kars’a yolculuk etmek tercihleriniz arasında bulunabilir.

Hem fiyat hem de tercih edilebilirlik açısından Uludağ Kayak Merkezleri sizleri bir adım öne çıkartabilir, çünkü son zamanlarda yaşanan tren faciaları ve doğu ekspresi biletlerinin özel tur şirketlerinin satın almasıyla birlikte bilet bulmak imkansızın ötesinde bir hal almıştır.

Yaz aylarına yaklaşırken de tercih edilmesi gereken şehirler ise kış ayları da olsa güneşi terk etmeyen şehirler olması gerekmektedir. Bunlar da yaz aylarının vazgeçilmez şehirleri olan Antalya, İzmir vb. tatil cennetleridir.

Tur Düzenlemek İstiyorum Nasıl Yapabilirim?

İlk olarak konumumuzu belirlememiz gerekmektedir. Konum seçimi hem ekonomik hem de can sıkmayan mekanlar olmalıdır. Örnek olarak ise Bursa’da bir kayak merkezi seçimi yaptık, sonrasında ise turun içeriğini belirlemeniz gerekmektedir. Yemek yenilecek yerleri, eğlenilebilecek mekanların uzaklığını ve bunların akabinde ziyaret edilecekse tarihi yerler ve müzeler belirlenmelidir. Bu yerleri belirlerken eliniz de 3-10 arası mekanın olması ve bu mekanları fiyat/performans olarak karşılaştırmanız size bırakacak olan kar farkını ve müşteri memnuniyeti ön planda tutmanız gerekecektir.

Bunlar belirlendikten sonra servis, otobüs ücretleri hakkında araştırma yapıp en uygun ve konforlu olanı seçmeniz gereklidir. İlk organizasyonunuz olmasından dolayı katılım sayısını düşük seviyede tutmanızı önerebiliriz ve en önemli olan kısımlardan bir tanesi ise üniversite yönetiminden alacak olduğunuz izindir. İzinsiz herhangi bir iş yapmanız sizi disiplin cezaları ile karşı karşıya bırakacaktır. Başvuruları alırken tur ücretini önden alabilir ya da başvuru sonrası birkaç gün içerisinde almanız etkinlik öncesi sizi zora sokmasını engelleyecektir. Seçecek olduğunuz tercih, ödemelerin birkaç gün sonra alınması ise müşterilerinizin iletişim numaralarını almayı unutmayınız!

Tur Düzenleyerek Ne Kadar Gelir Elde Edebilirim?

Tüm her şeyi sonuna kadar planladıktan ve hayata geçirdikten sonra sizin için en önemli husus para olacaktır, fakat bu yanılgıya düşmemenizi önermekteyiz. İlk organizasyon ve sonraları için de geçerli olacak en önemli durum müşterilerinizin memnuniyetidir. Her bir müşteriden 25 lira kazanacaksanız müşterilerinizi memnun etme açısından daha iyi ve güzel mekan ile anlaşarak bu kar oranınızı 15 liraya düşürebilirsiniz. İlk organizasyonunuzu 50 kişiyle gerçekleştirecek olursanız ve memnuniyet açısından olumlu yorumlar ile karşılaştığınız takdirde bu kar oranınızı 20 liraya da 25 liraya da belki daha fazlasına da yükseltebilirsiniz.

Kişi başı 15 lira kar elde edecek olursanız ve katılım sayısının 50 lira olduğunu düşünürsek size dönüşü olacak ücret 750 TL seviyelerine ulaşmaktadır. Bu ücreti sadece 2 gün veya 3 gün içerisinde kazanabilirsiniz. Bu rakamlar ise bir öğrenci için muazzam seviyelerdedir.kobi vadisi

Yorumunuz