Yatırımcı Arıyorum

Verimliliği Arttırmada Teknoloji Nasıl Kullanılır?

İş Verimliliğinde Teknolojiyi Kullanmak

Vakit nakittir deyimi özellikle zaman kaybetmeyi göze alamayan küçük işletme sahipleri için çok doğru bir yaklaşımdır. Teknoloji, iş operasyonlarınızdaki verimliliği en üst düzeye çıkarmak için sayısız fırsat sunar ve bu nedenle zamandan tasarruf etmenizi sağlar. İşletmeniz verimliliği yüksek bir işletme olduğunda, işinizi pazarlamak ve satışları artırmak için size daha fazla zaman kazandırır.

İşte teknolojiyi kullanarak işletme verimliliğinizi maksimize etmenin yolları;

Teknoloji İş Verimliliğini Nasıl En Üst Düzeye Çıkarır?

Bilgisayarlar ve teknoloji, verilerin daha hızlı işlenmesine, bilgilerin daha kolay alınmasına, bazı durumlarda otomasyonun fiziksel çalışanları azaltmasına veya değiştirmesine olanak sağlar. Bireyler manuel işler yaptıklarından zaman alıcı ve hatalı üretimlerle dolu olabilir. Teknolojiyi, tekrarlayan işlemlerde kullanmak, hataları azaltıp ortadan kaldırılırken görev süresi de büyük ölçüde azalır.

Teknolojinin sağladığı faydaları görmek için kredi kartlarının geçmişe kıyasla modern teknolojiyle nasıl bir ödeme olarak kabul edildiğini düşünmeniz yeterlidir. İlk zamanlar çalışanlar, kartı bir kez karbon kâğıda basıyor ve görüntüyü aktaran küçük bir el aracıyla kredi kartının fiziksel izlenimini kâğıda alıyorlardı. Günümüzde ise kredi kartları küçük bir kart okuyucudan geçiriliyor ve ödeme yapılıyor. Bu sayede siparişler çok daha hızlı bir şekilde işlem görülüyor ve bu çalışanların aynı anda daha fazla müşteriye hizmet vermesini sağlıyor. Teknoloji Yol Haritası Nedir?

Bu gelişmeler işlemleri daha hızlı hale getirmenin yanı sıra, bilgileri güncel tutmayı da kolaylaştırır. Bir bilgiyi bir dosya dolabında arama yapmak yerine veya bir müşteri adresini güncellemek için bilgilerin nasıl depolandığını tahmin etmek yerine, farenin bir kaç tıklamasıyla bir müşteri veri tabanından ulaşmak mümkündür. Bu işlem bir saatten birkaç dakikaya kadar düşmüştür ve şimdi bu işlem anında yapılabilir. İşiniz için teknolojinin neler yapabileceğini bildiğiniz zaman, kendi işinizi daha verimli hale getirmek için teknolojik çözümleri uygulamak isteyebilirsiniz.

Aşağıda teknolojiyi kullanmaya başlamanız için birkaç fikir mevcuttur;

Web Tabanlı Proje Yönetim Sistemleri

Birçok modern işletmenin mobil yapısından dolayı, bilgi ve yapılacaklar listesini takip etmek için kâğıt tabanlı dosya ve takvimleri sürdürmenin bir anlamı yoktur. Herhangi bir dizüstü bilgisayar, tablet bilgisayar veya mobil cihazdan internet bağlantısına erişebilen yüzlerce web tabanlı proje yönetim sistemi bulunmaktadır.

Bazı basit web tabanlı proje yönetimi sistemlerini kullanarak yapacaklarınızın listesini oluşturabilir veya bir takvim ile müşteri tarafından organize edilen projeleri yönlendirebilirsiniz. Her iki tarafında izleyebileceği proje başına veya müşteri başına harcanan zamanı izlemek için zaman çizelgeler yapabilir ve hatta parola sağlayan sistemler gibi eksiksiz bir yönetim araçlarına sahip olabilirsiniz. Bu programlarda her müşterinin projenin ilerlemesini görebilmesi için erişim sağlama imkânı da bulabilirsiniz. Hatta bir kerede birden fazla müşteri ve proje yönetiyorsanız proje ve yapılacaklar listesine erişmek için kuruluşunuzdaki birden fazla kişiye ihtiyaç duyuyorsanız, bu web tabanlı bir proje yönetimi araçları yelpazesi sizin için ideal olabilir.

Görevleri Otomatikleştirme Programları

Şu anda nasıl iş yaptığınızı düşünün. Teknolojiyle otomatikleştirebileceğiniz, tekrar tekrar yaptığınız işler var mı? Örneğin, internet işletmeleri genellikle ürünleri veya hizmetleriyle ilgilenen insanlara haber bültenleri hazırlarlar. Her bir kişiyi e-posta listenize abone ederken karşılaması için yeni bir e-posta yazmak mantıklı olmaz böylece hoş geldiniz e-postanızı yazar ve yeni bir abone olduğunda mektubu otomatik olarak göndermek için teknoloji bülten hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Farklı teknoloji türleri, işletmenizin verimliliği ve üretkenliği en üst düzeye çıkarmasına, giderleri azaltmasına ve karlılığı artırmasına yardımcı olabilir. Yine de teknolojinin sadece teknolojiyi kullanmak uğruna kullanmaması gerekir. Bilinçli olarak kullanıldığında işletme verimliliğinizdeki artışı gözlemleyebilirsiniz. Bilinçli bir seçim yapabilmek için, işletmenizin nasıl işlediğini göz önünde tutularak, zaman kazanma ve kazancınızı arttırma konusunda hangi teknolojilerin kuruluşunuza fayda sağlayacağını belirlemelisiniz.

Tespit ettiğiniz programların ücretsiz hizmetleri olduğu gibi demo sürümleri ile deneyip alabileceğiniz daha gelişmiş hizmetleri almanızda mümkündür. Verimliliğini yitiren şirketler finans olarak her ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar iflas riskleri daha yüksektir. Üretim işletmelerinde üretim kadar üretim öncesi ve sonrası verimlilik takibinin de çok sıkı bir şekilde yapılması gerekmektedir ve teknoloji bu anlamda bulunmaz bir nimettir.

Bir işletmenin karlılığını artıran ana kalemlerden biri olan maliyetin, teknoloji kullanılarak aşağı düşürülmesi mümkündür. Ayrıca eş zamanlı olarak iş gücü ve zaman yönetimi sağlayan bu teknolojiler sayesinde hem üreticiler, hem çalışanlar daha emin adımlarla hedeflerine doğru ilerleyecekledir.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz