Yatırımcı Arıyorum

Vitamin Bar Standı Açarak Gelir Elde Etmek

Vitamin Bar Standı Açmak

Ülke sınırlarımız içerisindeki yayınlanmış istatistiklere göre; kişilerin sağlık sektörüne harcamış olduğu paraların düzenli olarak artış gösterdiği belirtiliyor. Meydana gelen bu gibi durumların da sağlık sektörü üzerinde büyük gelirler elde edildiğinin bir kanıtı olarak belirtiliyor ve de sağlık sektöründeki bu durum farklı alternatifler ile çoğalabildiği gözlemleniyor. Bazı girişimciler bu durumu bir avantaj olduğu gözlemleyerek yaratılmış bir iş fikri olan vitamin bar standları oldukça popüler bir hale gelmiş durumda olduğu belirtiliyor.

Bu sektör için kişilerin büyük sermayelerinin olması gerekmiyor. Öncelikle vitamin barları her türlü sebze ve meyvenin harmanlanması ile elde edilebilen içeceklerden meydana getirildiği nitelendiriliyor. Bu durumu meydana getiren dükkân ya da stantlara ile vitamin bar standları adı veriliyor. Vitamin bar standlarında genel olarak bir meyve suyunu hazırlaması uygun görülen herhangi bir kişinin olması yeterli bulunuyor. Vitamin bar stantları genel olarak çok yoğun ve sıcak iklimler içerisinde barındığı gözlemleniyor. Bu gözlemler sonucu sıcak iklimler içerisine açılan vitamin bar standlarının oldukça tercih edildiği belirtiliyor.

Vitamin Bar Standı Nasıl Açabilirim?

Öncelikle girişimci ya da herhangi bir kişinin vitamin bar standı kurabilmesi için 4 metre ya da 5 metre gibi bir alana ihtiyaç duyduğu gözlemleniyor. AVM’ler ve cadde üzerinde ya da köşelerinde kurulan stantlar oldukça ilgi görebiliyor. İnsan yoğunluğu ne kadar yüksek ise o kadar büyük gelirler elde edilebiliyor. Caddeler, AVM’ler vitamin bar standı açmak için en uygun görülen alanların başında geldiği belirliyor. Ayrıca vitamin bar standı açabilmek için bulunduğu il içerisindeki belediyelerden, önüne kurulması uygun bulunan mağazalardan ya da iş yerlerinden izin alınması durumunda küçük standlar açılarak büyük gelirler elde edilebiliyor.

Genel olarak bakacak olduğumuzda vitamin bar standlarının çok büyük bir sorumluluk taşıma yükümlülükleri bulunmuyor. Kısaca sadece bir şahıs firması ile bu standlar açılabiliyor. İçerisinde çalıştırılacak personel herhangi bir işletme sahibi ise bağ kurunu ya da çalışan sigortasının yapılması gerekiyor. Daha sonraki aşamalarda ise il içerisindeki belediyelerden ruhsat ve de vergi dairesinden vergi levhası alınması gerekiyor.

Kişilerin yapacağı bu işlemlerin öncesinde ise detaylı bilgi alabilmeleri için herhangi bir ilgili muhasebeci ile iletişime geçerek maliyetleri öğrenmesi uygun bulunuyor. Günümüz ülke sınırları içerisindeki mevzuat her geçen gün değişim gösterebiliyor. O açıdan ortalama olarak resmi işlemlere ödenecek tutarın minimum 2 000 TL gibi bir rakam olduğu belirtiliyor.Vitamin Bar Standı Açarak Ne Kadar Para Kazanırım?

Genel olarak baktığımızda vitamin bar standlarının oldukça büyük kar getirdiği gözlemleniyor. Örnek verecek olursak herhangi bir portakal suyunun bedeli ülke sınırlarımız içerisinde yaklaşık olarak 2 TL ya da 4 TL gibi bir rakam arasında değişim gösteriyor. Kişinin müşterilere sunacağı bardağın maliyeti ise 60 Kuruş ya da 70 kuruş arasında değişim gösterdiği belirtiliyor. Portakala oranla daha pahalı meyvelerde bu maliyet daha da katlandığı belirtiliyor.

Vitamin Bar Standı İşinde Karlılık

Girişimcinin vitamin bar standı açması durumunda günlük ortalama olarak 70 kişiye satış yapma durumunda ay sonunda yaklaşık olarak 9.000 TL gibi bir ciroya ulaşılabildiği gözlemleniyor. Meydana gelen bu cironun yaklaşık olarak kişiye kalan geliri %60 kar olarak belirtiliyor. Ülke sınırlarımız içerisindeki İstanbul, Antalya, İzmir, Muğla, Ankara ve de Bursa gibi yoğun illerimiz de ise bu müşteri sayısı 500 ile 700 arasında değişim göstererek satışların yapıldığı belirtiliyor. Bu durum vitamin bar standı açan kişilerin ay sonlarında kazanabileceği gelirleri katlamaya olanak sağlıyor.

Oluşabilecek bu tarz durumlarda ise önemli olan potansiyel ve de düşük rekabet oranları olması gerekiyor. Örnek verecek olursak kişinin vitamin bar standı açmak için lokasyona büyük önem vermesi gerekiyor. Çünkü vitamin bar standı olmayan bir alana kurulum gerçekleştirildiği takdirde, kişinin geliri oldukça büyük oranlarda devamlılık göstereceği belirtiliyor. Bir diğer etken ise kişinin piyasa üzerinde araştırmalar yaparak en çok tüketilen meyveleri belirlemesi gerekiyor.

Piyasa üzerinde en çok tüketilen meyvelere örnek verecek olursak;

  • Limon
  • Portakal
  • Mandalina
  • Elma
  • Armut
  • Kayısı
  • Çilek
  • Dut
  • Greyfurt
  • Ananas

gibi vb. meyveler büyük yada küçük illerdeki standlarda en çok tüketilen meyveler olduğu istatiksel olarak belirtiliyor.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz