Waffle Dükkanı Açmak

Tüketim alışkanlıklarının değişmesiyle birlikte son derece hızlı bir şekilde küreselleşen yiyecek tüketimlerinin şekli de etkilenmektedir. Birkaç yıl öncesine kadar çok fazla bilinmemesine rağmen bugünlerde herkesin beğendiği ve aradığı tatlardan olan waffle bu şekilde hayatımıza giren bir lezzet olmuştur. Hızlı yemek, zaman darlığı nedeniyle hemen alıp yenmesi istenen kişilerin büyük çoğunluğunun bilinmesi ve buna göre kazanç sistemlerinin kurulması daha önceleri hayatımıza girmişti. Son dönemlerde bu türdeki müşterilerin tatlı konusunda da aynı şekilde tutum sergilediği görüldüğünden hemen hazırlanarak sunulan çeşitler büyük ilgi görmektedir. Waffle, tatlı olması kadar doyurucu özelliği ile de birlikte az vakti olan ve hızlı müşterilerinin ihtiyacını karşılaması nedeniyle çok kazançlı bir iş olma yolundaki ilerleyişini sürdürmektedir. Aynı zamanda çok az bir sermaye ile de kurabilmesi avantajları ile waffle dükkanı açmak pek çok kişi tarafından düşünülen bir iş fikridir.

Dükkan açma maliyeti

Waffle makineleri maliyeti yükselten en büyük kalemdir. Düzgün bir makine alınmadığında yapılacak waffleların beğenilmemesi, uzun zamanda pişmesi gibi sorunlar yaratacağından beklemek istemeyen müşterilerin kaybedilmesine neden olacaktır. Bu nedenle en büyük yatırımın waffle makinesine yapılması doğru bir tercih olacaktır. Waffle, mantık olarak daha ev ürününe benzeyen ve kahvaltıyı çağrıştıran bir ürün olduğundan dekorasyon için de para harcanarak sıcak ve sevimli bir mekan oluşturulması işlerin olumlu etkilenmesini sağlayacaktır. Yapılacak bu harcamalarla waffle dükkanı açmak konusunda yapılacak maliyetler değişiklik gösterebilmektedir.

Külah waffle stantları

Wafflelar hızlı bir şekilde yayılan ve çok sevilen bir yiyecek olması nedeniyle çok kısa hazırlanma sürelerini bile bekleyecek vakti olmayan kişilerin de almak istedikleri ürünler arasında yer almaktadır. Bu durum ise yeni bir akım oluşmasına neden olmuştur. Ülkemizde henüz çok yaygınlaşmayan bu fikrin uygulanması kazançlı bir işe sahip olunmasını sağlayabilir. Waffle tüketilmesi konusunda fark yaratan bu fikirde wafflelar külah şeklinde sunulmaktadır. Waffle pişirilirken yapılacak bir işlemle daha yumuşak ve ince yapılmaktadır. Daha sonra tabakta servis gibi hazırlanmakta, ancak malzemeler daha küçük doğranmaktadır. Sonrasında bu waffle dürüm haline getirilerek müşterilere sunulmaktadır.

Arzu ederseniz Kobi Vadisi platformunda bulunan; waffle bayiliği veren firmalar‘a göz atabilirsiniz.


[Toplam:12    Ortalama:3.9/5]

Waffle Dükkanı Açmak adlı makalemizi değerlendirmek ister misiniz?


kobi vadisi

Yorumunuz