Yatırımcı Arıyorum

Web Sayfasında Kullanılan Kelimelerin Başarısı

Web Sitelerinde Anahtar Kelime Kullanımı

Günümüz ticaretinde sosyal medyanın hatırı sayılır bir katkısı vardır. Hazırladığınız bir web sitesinde takipçi sayınızın her geçen gün artırılması yanında, sürekliliğinin korunması da satış grafiklerinizin yükselmesi için son derece önemlidir. Web sitenizin akışını ister kendiniz hazırlayın isterseniz freelancer destekler alarak hazırlattırın burada önemli olan ne kadar ziyaretçi çektiğiniz, sitede kalma süreleri ve nihai hedefe ulaşıp ulaşmadığınızdır.

Son yıllarda hemen hemen bütün firmaların bütün sosyal mecraları kullandığını, bu sitelerin takipleri için insan kaynaklarının yeni personel alımı yaptıklarını biliyor muydunuz? Bir şirketin pazarlama, muhasebe, ar-ge departmanları gibi web siteleri için editör, yazar kadrolarıyla yeni departmanlar oluşturmaları bu işin ne kadar önemli olduğunun bir göstergesidir.

Web sitesi takibi hem sanat hem de bilimdir. Tüketici davranışını insan psikolojisi ve dili ile ilişkilendirir. Dönüşüm sağlayan bir içerik akışı oluşturmak, web sitenizi Google’da ve diğer arama motorlarında anahtar kelime optimizasyonu kullanımıyla sıralamada üst sayfalara tırmanmasını sağlar.

Başarılı Web Sitesinde Olması Gerekenler

Müşteri Avatarı Yaratın

Müşteri avatarı profili, ideal potansiyel müşterinizi veya müşterinizi tanımlayan bir belgedir. Hayali bir arkadaş oluşturmak gibi bir tanımlama yapılabilir. Sattığınız kişinin kim olduğunu görselleştiriyor ve onlar hakkında detaylı ve canlı bir hikâye anlatıyorsunuz. Bu, ürünlerinizi yalnızca yaratılan bu hayali kişiye satacağınız anlamına gelmez elbette. Ancak, hazırladığınız web içeriğinizi potansiyel müşteriniz için daha kişisel olacak şekilde yazmanıza olanak tanır. Birçok insan, ideal bir müşteri profili veya müşteri avatarı oluşturma adımını atlar, ancak bu atlanmaması gereken bir durumdur. Çünkü harika içeriğin dayandığı temel budur.

İnsanların Sizi Önemsemediğini Anlayın

Kendi ürün ve hizmetleriniz hakkında konuşmak çok heyecan verici olabilir. Çünkü hayatınız boyunca bunun için uğraştınız. Dürüst olmak gerekirse, insanlar yalnızca kendileriyle ilgilenirler, önemli olan kendileridir. Bu yüzden tüm içeriklerinizi hazırlarken, okuyucularınızın ürünlerinizden elde ettiği faydalara odaklanarak hazırlamanız gerekir. Bunu yapmak için, özelliklerin, avantajların ve olası itirazların bir listesini oluşturmak gerekir. Her ürün özelliği, ürünün müşteriye nasıl fayda sağladığına dair bir madde işaretine dönüştürülmelidir. İtirazlar da açılacak şikayetler bölümü içinde cevaplandırılmalıdır.

USP’nizi anlayın

Ürün ve hizmet satan bir sürü şirket ve kişi var. Ve bir şekilde sizin kalabalığın arasından sıyrıldığınızdan emin olmalısınız. USP’nizi yani benzersiz satış teklifinizi en etkili şekilde iletebilmelisiniz. Bu kalabalıktan sıyrılmak için bir yoldur, böylece insanlar sizin sayfanıza ikinci bir görüntüleme şansı verirler. Ve bu benzersiz teklifin mümkün olan en kısa sürede belirtilmesi gerekiyor. Çünkü genellikle bu, bir başlık, alt başlık ve birkaç vuruş noktasına sahip olacağınız anlamına gelir. Bu tür bir biçimlendirmeyi kullanarak, ziyaretçiler sayfayı tarayabilir ve hizmetinizin veya ürününüzle ilgilenip ilgilenmediklerini hızlıca tespit edebilirler. USP Nedir? Nasıl Hazırlanır?

İçerik Hazırken Nihai Hedefi Bilin

Web içeriğinin amacı, okuyucunuzun reklam veya satış işleminizde bir sonraki adımı atmasını sağlamaktır. Bir sonraki hedeflediğiniz adımı atmalarını belirleyin; bu bir e-posta formu doldurmak, sizinle randevu almak veya bir ürün satmak olabilir. Daha sonra, bir sonraki adımı atmalarını sağlamak amacıyla, içeriklerinizi etrafınızdaki özellikler, faydalar ve itirazlar listesine yazınız. Her zaman bir tür harekete geçirme ifadesi eklemelisiniz.

İçerik Yazım Hatalarına Dikkat

Çoğu Web sitesi içeriği düzenleyenler sonraki zamanlarda siteden çıkartabileceği şeyler ararlar. Çünkü metinleri basitleştirip akış yoğunluğu artırmak okunabilirliğini de artırabilir. Web sitenizin akışını mümkün olduğunca zarif ve ikna edici olacak şekilde düzenleyerek her ziyaretçinin üzerindeki etkisini en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Buradaki en iyi kural, hazırlanan içeriği yüksek sesle okumaktır. Çünkü bazen yazım yanlışlarını yazanlar kendileri bile farkına varamazlar, yüksek sesli okuduklarında duyarak fark ederler. Bu hataları bularak daha iyi okunmalarını sağlamak hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Arama Motorlarını Optimize Edin

Arama motorları size trafik getirir, ancak ziyaretçilerinizi müşteriye dönüştürmez. İdeal beklentiniz yerine arama motorları için yazarsanız, web siteniz kötü niyetli dönüşümler elde edebilir. Anahtar kelime araştırmanızı yapın fakat web sitenizin içeriğinin onu ziyaret edecek gerçek insanlar için yazıldığından emin olun. Dönüşüm sağlayan web sitesi içeriği geliştirmek zor ve zaman alıcı olabilir, ancak bu çabaya değerdir. Çünkü kullandığınız web sitesi içeriği ne kadar başarılı geri dönüşler yapabiliyorsa, aynı oranda sizin başarınızı yükseltir. Firmanızı Büyütmenin Yolları (Arama Motorları)

Web Site Tasarımında Uzmanlardan Destek Almak

Uzman bir kişi tarafından iyi hazırlanmış bir web sayfası içeriği, kalabalık pazarlama gruplarının ulaştığı müşterinin kat ve kat fazlasına ulaşır. Müşteri ziyaretlerinin masrafları, siparişin geri dönüşü ve insan kalabalığını göz önüne alırsak başarılı bir içeriğin kazandıracaklarını tahmin etmek zor olmaz.

Herkesin zamanı ve parası değerli ve bir tuşla aradığı şeye ulaşmak istiyor.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz