Yatırımcı Arıyorum

Web Sitesi Açarak Para Kazanmak

Web Sitesi Açarak Gelir Elde Etmek

Günümüz gelişen teknoloji sayesinde kişilerin web sitesi açarak gelir elde etme konusunun oldukça ilgi çektiği gözlemlenmiştir. Çeşitli araştırmalar yapan bireyler bir web sitesi oluşturarak ufakta olsa reklam gelirlerinden ya da birazdan bahsedeceğimiz yollar üzerinden çeşitli gelirler elde etmeye başladılar. Öncelikle bir web sitesi üzerinden gelir etmenin kullanıcı sayısı ile alakalı olduğunu söyleyebiliriz. Belirtilmiş olan bazı kullanıcıların, açılmış olan internet sitesi üzerinde ne kadar zaman geçirdikleri fazlaca bir faktöre sahip.

Web sitesi açan kişinin kullanıcıya web ortamında sunduğu hizmet ne kadar fazla olursa, kullanıcının da internet sitesinde geçirdiği zamanla doğru orantılı olarak çeşitli gelirler kazanmaya başlıyor. Bu gibi ya da benzeri durumlar sadece kişinin bilgisi ve de tecrübesine sahip olarak belirginleşiyor. Ücret ödeyerek oluşturulmuş web sitesi haricinde, ücretsiz olarak oluşturulmuş web siteleri üzerinden de çeşitli gelirler elde edebiliriz. Bu yöntemlerin gelişen teknolojimiz sayesinde oldukça çeşitli durumlarla meydana geldiğini araştırarak bilgi sahibi olabiliriz.

Adsense Reklamları İle Web Sitesi Üzerinden Gelir Elde Etmek

İnternet sitesi üzerinden gelir elde etmek isteyen kişinin araştırmalarındaki ilk öncelik vermesi gereken konulardan biri de reklam konuları olmalıdır. Bu reklamlar oldukça düşük gelir ya da yüksek gelirler ile kişi üzerinde çeşitli kazançlar sağlayabiliyor. Örnek verecek olursak, Google Adsense gibi firmaların reklamları kişinin gözüne çarpmış olabilir. Bu firmalar üzerinden kişinin oluşturmuş olduğu web sitesine yayıncı ekleyebilir ve de açılmış olan web sitesi üzerinden çeşitli gelirler elde edebiliriz.

Çevremize baktığımızda birçok reklam veren firmaların olduğunu görebiliyoruz. Fakat Google Adsense firmasının diğer firmalardan farkı ise reklam üzerinden kazanmış olduğunuz gelirlerin ödemeleri konusunda pek bir zorluk yaşatmaması olduğu gözlemleniyor. Kişilerin Google Adsense firmasını tercih ettiklerinde nasıl para kazanması gerektiği bazı durumlar ortaya çıkıyor.

Bu durumlar;

  • Gösterim başına ücretlendirme
  • Tıklama başına ücretlendirme
  • Üyelik başına ücretlendirme gibi konuları içinde barındırıyor

Gösterim başına ücretlendirme konusu genel olarak incelediğimizde firma ile alakalı olan bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Kişi hangi firmayı tercih ediyor ise o firmanın reklamını kişisel site üzerinde yaptığında firma tarafından belli bir ücretlendirme ile çeşitli gelirler elde edebiliyor. Kişi Google Adsense firmasının reklamını yapıyor ise 1000 gösterim sonrasında ilk gelirini kazanabiliyor.

Tıkla başına ücretlendirme yöntemi olan ve de sadece yüksek kazançlar elde etmek isteyen kişilerin tercih ettikleri yöntemler olarak gözlemleniyor. Bu durum gösterim başına ücretlendirmeye oranla daha fazla gelir elde edildiği bir yöntem olarak görülüyor. Oluşturulan web sitesi ortamında nasıl gösterim başına ücret alınıyor ise, kişinin kullanıcılara sunduğu hizmet ne kadar fazla ise o kadar ilgi çekici bir hal alarak kullanıcı da merak uyandırıyor ve de kullanıcı oluşturulmuş web sitesi içerisinde tıkladığı tüm konular üzerinden site sahibi belirli gelirler elde edebiliyor.

Üyelik başına ücretlendirme konusu ise bazı kullanıcılar tarafından belirlenmiş olan bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Oluşturulmuş web sitesi ortamında reklam veren kullanıcı sadece reklam üzerine tıklayarak gelir elde etmenin haricinde kullanıcı üyelik adı altında açılmış olan butona tıklayarak üyelik formunu doldurur. Bu durum ile birlikte site sahibi üyelik adı altında vermiş olduğu reklam sayesinde çeşitli gelirler elde edebilir.

Kişinin açmış olduğu site üzerinden reklamlar ile gelir etmenin farklı bir çeşidi olarak karşımıza çıkan banner reklamlar, herhangi bir firmaya bağlı kalınmadan site içerinden mevcut olan firmaların reklamlarını yaparak ya da sitelerin ve firmaların ürünlerinin reklamlarını oluşturmuş web sitesi içerisindeki banner reklamlar sayesinde yayınlayarak çeşitli gelirler elde edebiliyor. Fakat bu konuda dikkat edilmesi gereken durumlardan birkaç tanesi ise banner reklamların boyutu ve de banner reklam konumudur. Bu tasarlanmış olan reklam konularına ağırlık vererek oluşturulmuş olan sitenin hiti ne kadar yüksek ise o kadar gelir belirleniyor ve de firmalar ile iletişime geçerek uygun görülmüş olan firmanın ücretlendirmesi ile web sitesi sahibi belirli bir gelir elde ediyor.

Not: yeni bir web sitesi açarken alan adına (domain) ihtiyacınız olacaktır. Alan adı araştırmanızı yaparken Kobi Vadisi platformunda yer alan satılık alan adları sayfasını da inceleyebilirsiniz.

Geliri kabul etme durumu genel anlamda bakıldığında web sitesi sahibinin belirlediği yöntemler ile gerçekleşiyor. Kişi kazandığı banner reklamlar ile geliri peşin olarak, aylık olarak ve de haftalık olarak kabul edebilir. Banner reklamlar kullanan kişilerin gelirleri oluşturulmuş site içerisindeki hizmetlere göre değişiklik gösteriyor.

Web Sitesi İçerisine Tanıtım Yazıları Yazarak Gelir Elde Etmek

Kişilerin web sitesi üzerinden belirli gelirler elde etmek için tercih edilen diğer yöntemlerden bir tanesi de sitelerinin içerisine tanıtım yazıları yazmak olduğu gözlemleniyor. Tanıtım adı altında oluşturulmuş olan bir sitenin herhangi bir ürünü, belirlenmiş olan herhangi bir firmayı ya da kişinin kullanıcılara sunmak istediği herhangi bir hizmeti oluşturulmuş web sitesi içerisine aktarması ile elde edilen gelir türlerinden bir tanesidir.

Kişi kendi üslubu ile hitap etmiş olduğu belirli kullanıcılar sayesinde çeşitli gelirler elde ederek, oluşturduğu web sitesini daha da yükseklere taşıyarak web ortamlarında daha iyi bir konuma ulaşabilir. Ulaştığı konum üzerinden belirlenmiş olan ürünlerin, sitelerin, firmaların tanıtım yazılarını yazarak site içerisinde paylaşım yapabilir ve de her paylaştığı tanıtım yazısı üzerinden çeşitli gelirler elde edebilir.

Backlink ile Gelir Elde Etmek

Kişinin oluşturmuş olduğu internet sitesi web ortamında yüksek konumlara geldiğinde gerek olarak sıralamalar ya da gerek olarak hit konularındaki kalitesi ile diğer siteler üzerinden kendi sitesine backlink çıkışları sağlayarak gelir elde edebilir. Günümüz internet kullanıcıları, backlink almak isteyen kişilere makaleler içerisinden backlink verme gibi işlemleri yapabilir ve de daha da fazla kazanç elde etmek için footer linkleri üzerinden daha da fazla kazanç elde edebilirsiniz. Kısaca oluşturulmuş web sitesi üzerinden kişinin istediği kelimeleri belirleyerek sitenin alt kısmından o kelimeye yönlendirme sağlayarak reklamlarını oluşturabilir. Oluşturulan reklam ne kadar ziyaretçi tarafından tıklanır ise web sitesi sahibi o kadar gelir elde eder.

Satış Ortaklığı ile Web Sitesi Üzerinden Gelir Elde Etmek

Günümüzde oluşturulmuş bu tarz sitelerde görüntülenme ya da tıklanma üzerinden çeşitli gelirler elde etmek gibi bir durum söz konusu değildir. Öncelikle kişinin satış ortaklığı yapmak istediği firma belirlenir. Belirlenen firma ise kişinin oluşturmuş olduğu web sitesinin kategorileri ile alakadar olacaktır. Kullanıcıların ilgisini çekmek için seçilmiş olan firmalara özen gösterilmesi gerekiyor. Kullanıcıya ne kadar merak konusu uyandırırsa, site sahibinin geliri de ona göre değişim gösteriyor olacaktır.

Oluşturulmuş olan site içerisine gelen kullanıcılar bu site içerisinden satın aldıkları herhangi bir ürün ya da hizmet doğrultusunda site sahibine belli bir komisyon ödeyerek belli başlı gelirler elde ediliyor. Örnek verecek olursak, kişi internet ortamında çeşitli gelirler elde etmek için arabaları konu alan bir site tasarlamak istiyor. Arabaların temizlikleri için kullanıcıya özel belirlenmiş olan paketleri satan bir firma ile satış ortaklığı konusunda anlaşıyor. Kişi ile firma arasında satış ortaklığı olabilmesi için kişinin ismi ile kişiye verilmiş olan link ile alınan her bir ürün için kişiye anlaşma içerisindeki belirlenmiş olan ücret veriliyor ve de kişi satış ortaklığı adı altından değişim gösteren gelirler elde ediyor.

Ücretli Üyelik Satarak Gelir Elde Etmek

Genel olarak internet kullanıcıları gözlemlendiğinde, sadece reklamlar üzerinden kazanç sağlamanın yanı sıra oluşturulmuş olan web sitesi üzerinden çeşitli yöntemler ile gelir elde etmek mümkün. Örnek verecek olursak, kişi internet ortamında para kazanmak için bir eğitim sitesi oluşturduğunu varsayalım. Oluşturulmuş olan kullanıcılara belirli bir kısım eğitimleri ücretsiz olarak sunabiliyorken, bazı eğitimleri ücretlendirerek kullanıcıları ücretli üyelik kısımlarına yönlendiriyor. Bu yöntem ile kullanıcıların ücretli eğitimlere ulaşabilmesi sağlanarak çeşitli ücretler ödüyor ve de site sahibi kullanıcıların satın aldığı her bir eğitim sayesinde çeşitlilik gösteren gelirler elde edebiliyor. Fakat bu gibi durumlar için dikkat edilmesi gereken bazı faktörler ortaya çıkıyor.

Öncelikle oluşturulan web sitesinin kategorileri oldukça yoğun olmalıdır. Sonraki aşamada ise site sahibinin kullanıcılara sunduğu hizmetler ne kadar kaliteli olursa o kadar kazanç elde edebiliyor. Kullanıcı site içerisinde gezdiği eğitimlerin kalitesine bağlı olarak tercih sıralarında değişiklik gösterebilir ve de ücretli eğitimlerden bir ya da birkaç eğitim satın alabilir. Oluşturulmuş olan web sitesinde kişinin bu gibi durumlara dikkat ettiği takdirde bir kullanıcı üzerinden birkaç eğitim satabilir ve bu gibi durumlara bağlı olarak yüksek kazançlar elde edebilir.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz