Yatırımcı Arıyorum

Yarın Başlayabileceğiniz 11 Online İş Fikri

Online İş Fikirleri

Kendi işinizi kurmayı düşündüğünüzde, dört beyaz duvarı olan ve güzel manzaralı bir odayı hayal edebilirsiniz. Günümüz teknolojisiyle artık bu hayaller olmadan da devam edilebiliyor 🙂

Çoğu zaman çok az veya hiç masraf etmeden sadece bilgisayarınız veya cep telefonunuz üzerinden çalışabileceğiniz bir işte kariyer hayatınıza başlayabilirsiniz. Güçlü yönlerinize odaklanarak, bir müşteri listesi oluşturabilir ve internet tabanlı işinize başlamış olursunuz. İşe gitmeden sadece internet üzerinden çalışabileceğiniz 11 şahane fikir.

Hemen Yapılabilecek Online İş Fikirleri

1. SEO danışmanı

Arama motorlarının içeriğini biliyor musunuz veya Google Analytics gibi platformlarda becerileriniz var mı? Bir çok küçük şirket sahipbi, arama motoru optimizasyonunun (SEO) işletmelerinde ne kadar etikli olabileceğini bilmiyorlar. Web sitelerini daha SEO dostu bir mülkiyet haline getirmeye yardımcı olmak için bu işletme sahiplerini SEO’nun gücüyle eğitin. İşletme sahiplerine analitik verilerini doğru şekilde nasıl kullanacaklarını göstermek, daha fazla trafik elde etmek için anahtar kelimeleri doğru bir şekilde nasıl kullanacaklarını ve içeriği nasıl yapılandıracağını göstermek için becerilerinizi kullanın.

2. İş koçluğu

Çok fazla işletme tecrübesi ve bilginiz varsa, neden girişimcilerin başarılı olmalarına yardımcı olan bir iş pozisyonu yaratmıyorsunuz? Becerilerinizi yeni işletme sahiplerinin iyi bir başlangıç yapmalarına yardımcı olmak ve deneyimli girişimcilerin taleplere ayak uydurmasına yardımcı olmak için kullanabilirsiniz. Bilgi ve becerilerini göstermek ve müşterileri getirmek için, Kendinizi bu pozisyonda daha iyi tanıtabilmek için LinkedIn gibi platformlarda iş hakkında makaleler de yazabilirsiniz.

3. Özel perakendeci

İster nikah şekeri olsun ister organik köpek maması satılıyor olsun, her şey için bir müşteri vardır. Özel bir e-ticaret mağazasıyla, belirli ürünlerinizi arayan müşterilere ulaşabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey, entegre bir alışveriş sitesi özelliğine sahip web sitesi. Günümüzde böyle hazır e-ticaret sistemleri yaklaşık 1.000 TL – 5.000 TL arasında 1 günde kurulabiliyor. Ayrıca, böyle bir çalışmada illa ki ürünleri stoğunuzda tutmaya gerek kalmadan sizin adınıza müşterilere ürün gönderen satıcılarla da çalışabilirsiniz. Böylelikle hem paradan hemde zamanadan kazanmış olursunuz. Online Pazaryerleri

4. Sosyal medya danışmanı

Büyük şirketler, Facebook ve Twitter hesaplarını çalıştırmak için bir ajans veya tam zamanlı bir personel çalıştırıyorlar, ancak küçük işletmeler genellikle kendi sosyal medya pazarlamacılığını yapmaya devam ediyorlar. Çok fazla sorumluluk sahibi olan işletme sahipleri, sosyal medyanın büyük bir sosyal medya stratejisinin geliştirilmesi ve uygulanması için çoğunlukla meşguldür. Sosyal medya danışmanı olarak, firmanın hedef kitlesi için programları ve içeriği yayınlayarak en iyi taktikleri belirlemelerine yardımcı olabilirsiniz. Onların takipçisi sayısı arttıkça sizin ve  firmanın popülerliği de artmaya devam edecektir.

5. Web tasarımı

Kötü tasarlanmış bir web sitesi günümüz şartlarında şirketlerin güvenilirliğini ve itibarını kaybettiriyor. HTML biliyorsanız ve tasarım için iyi bir gözünüz varsa, küçük işletmeler için çekici, kullanımı kolay web siteleri oluşturmak için bir hizmet başlatabilirsiniz. Çevrimiçi varlığını bir üst düzeye taşımak isteyen işletme sahipleri için becerilerinizi iyi kullanın. Kapsamlı bir portföy oluşturmadan önce, öncelikle kendiniz için kayda değer bir web sitesi hazırlayabilirsiniz ve ardından müşterilerinize yaptığınız demoları yine bu web sitesi üzerinden tanıtabilirsiniz.

6. Sosyal medya yönetimi

Artık ekmek peynirden daha iyi bir bilinirliğe sahip oldu sosyal medya. Etrafınızda olan veya olmayan ünlü kişi, yönetici, sanatçı, oyuncu, iş adamı… gibi insanlar yaptıkları işlerden kaynaklı oldukça yoğun insanlardır. Ama bu insanlarda elbette bilinirliklerini devam ettirmek isterler. Peki o kadar yoğun işlerinin arasında sosyal medya ile size kaç kişi uğraşabiliyordur? Hele ki 100.000’lerce takipçisi olan kişilerin takipçileri sürekli yeni bir şey görmek isterler.

7. Profesyonel freelancer

Serbest şekilde iş yapmayı bir iş dalı olarak düşünmüyor olabilirsiniz, ancak çok sayıda şirket, açık pozisyonlarını doldurmak için yarı zamanlı sözleşmeli çalışanlara yöneliyor. Çeşitli sektörlerde hizmet sunan işletmeler arada sırada lazım olan pozisyonlara iş yaptırabilmek için artık freelancer iş yapan kişilere ihtiyaç duyuyor. Becerilerinize bağlı olarak esneklik ve ferahlatıcı bir değişim hızı sunan çeşitli alanlarda birden fazla şirket için çalışabilirsiniz. Freelancer sitelerinde, kendinize ait olan özellikleri tanıtabilir ve şirketlerin yeni istemiş olduğu taleplere hızlı bir şekilde yanıt vererek evinizden rahatlıkla işlerinizi yönetebilirsiniz.

8. El yapımı ürünleri satın

Antika, eski ev eşyaları, örgü modelleri, büyüklerinizden kalan el işleri veya kimsenin bilmediği yeteneklerinizi gün yüzüne çıkarma vakti gelmedi mi? Örneğin özel bir örgü modeli biliyorsunuz veya çanak çömlek yapmayı biliyorsunuz yada biraz daha büyütelim konuyu çok özel bir el işçiliğine sahipsiniz (hattat sanatı gibi)… Yapmış olduğunuz bu ürünleri Türkiye geneline rahatlıkla pazarlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kendinize ait amatör bir web sitesi kurun veya alışveriş sitelerine kapsamlı bir şekilde tanıtım yapın. Sonuç mu – göreceksiniz ülkemizin dört bir yanından talep alacaksınız.

9. Mobil Uygulama geliştirme

Mobil uygulamalar her zamankinden daha popüler ve insanlar akıllı telefonlarından hayatlarını yönetmenin yolları için iyi para ödemeye razı oluyor. Harika bir fikriniz varsa ve kodlamayı biliyorsanız mükemmel işler çıkarabilirsiniz. Bir fikriniz varsa ve bunu nasıl gerçekleştireceğinizin içeriğini bilmiyorsanız, uygulama oluşturma konusunda insanlarla işbirliği yapmak isteyen birçok yazılım geliştiricisi vardır. Özellikle freelancer çalışanlar ciddi anlamda destek olabilir. Mobil uygulama konusunda yazılım konusunda hakim olmasanız bile artık günümüzde çok cüzi rakamlara iyi işler çıkartabilen yazılımcılar fazlasıyla mevcut. Online Gelir Sağlamak

10. Blogger

İçinizde patlamaya hazır olan fikirleriniz varsa, yeni bir blog sayfası açma fikri tamda aradığınız şey olabilir. Kendi bloğunuzu istediğiniz tarzda yapma ve yayınlama özgürlüğü ile, blog yazma deneyiminizi tamamen kişiselleştirebilir ve dünya genelinde milyonlarca insana ulaşabilirsiniz. Seyirci ne kadar büyük olursa, başarılı bir iş yaratma şansı o kadar yüksek olur 🙂

11. Organizasyon

Düğün, nişan, sünnet etkinlikleri artık bir endüstri oldu diyebiliriz. Etkinlik süresince her çiftin üzerine stres ve baskı ile gelinlerin düğün planlamasının keyfini çıkarması neredeyse imkânsızdır. Günümüz de benzer organizasyonu yapan birçok web sitesi ve şirket bulunmaktadır. Sizde kendi yapmış olduğunuz araştırmalar sonucunda örneğin oluşturacağınız web siteleri veya sosyal ağlar sayesinde organizasyon yapacak kişilere danışmanlık yapabilirsiniz.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumlar(2)

 1. Cevap yaz
  Işık yorumu:

  Yaptığımız işleri, web sitesi ya da instagram vs yoluyla satmak o kadar da kolay değil, zaten zor denkleştirip satsanız bile vergi diye karşınıza dikilebilirler:(

  • Cevap yaz
   kobivadisi yorumu:

   Sn. Işık

   yorumunuz için teşekkür ederiz. Amacımız siz değerli ziyaretçilerimizi elimizden geldiği kadar öneri bilgilerle yönlendirmektir. Örnek çalışma modellerinin hukuksal ve yasal bilgilerini paylaşmamız çok doğru olmadığı için sadece önerilerle sizlere destek olmak istiyoruz.

Yorumunuz