Bireysel yatırımcılar genellikle “melek yatırımcılar” olarak bilinir. Bunlar, yatırımla ilgilenen yüksek net değerli bireylerdir. Başarılı işlerin kurucuları veya büyük şirketlerin bir parçası olabilirler. Startup’lar ve küçük işletmeler, bu yatırımcıları, yaklaşmaları kolay ve ikna etmeleri kolay olduğu için başkaları üzerinde tercih edebilirler. Ancak bu yatırımcıları bulmak zor olacaktır.

Bireysel yatırımcı yatırımı, yatırım firmalarının yaptığı kadar yatırım yapmadıkları için şirketin gerekliliklerine bağlıdır. Finansman aramak için, bu yatırımcılar sadece yetenekleri kontrol etmek ve başlangıç için ihtiyaç duydukları için doğru çözümdür. Kabul ettikleri takdirde, bir girişimin geride kalmasının bir yolu yoktur.

Tüm yatırımcılar ve küçük işletmeler için bu yatırımcıların neden doğru seçim olduğunu görelim.

Neden Bireysel Yatırımcılar?

Bireysel yatırımcıların doğru finansman kaynağı olmasının nedeni:

  • Başlangıç ve küçük işletmelere ihtiyaçlarını karşılamak için yardımcı olacak kadar yatırım yaparlar.
  • Finansal desteğin yanı sıra, işletmelere de danışmanlık sağlıyorlar.
  • Herhangi bir ücret talep etmiyorlar ve kredi puanını kontrol etmiyorlar.
  • Değişim için teminat gerekmemektedir.

NEDEN KOBİ VADİSİ?

İşletmeler genellikle az sayıda şirkete yatırım yaptıkları için melek yatırımcılarını bulmakta zorlanırlar ve kimin iş fırsatları aradığını analiz etmek zordur. Bu engeli aşmak için Kobi Vadisi, işletmelerin, girişimcilerin ihtiyaçlarını karşılamak için bireysel yatırımcılarla buluşabileceği bir platforma sahiptir.. Yatırımcılar, Türkiye’nin her yerinden ve iş dünyasından iş fırsatı bulma avantajını elde ediyorlar, bunun tersi de doğru. İşletmeniz için para biriktirmeyi planlıyorsanız veya bir şirkete yatırım yapmayı planlıyorsanız, şimdi Kobi Vadisi’ne kaydolun.