İş brokerleri, iş değişim sürecinde yardımcı olan aracılardır. Gazete, dergi, internet siteleri gibi vb. alanlarda reklam vererek doğru alıcıyı bulmaya yardımcı olurlar. İşlemi tamamlamak için işin değerini de değerlendirirler. Bu işlem için, satıcılardan komisyon alırlar.

İş brokerleri ihtiyacınız olanı aramanıza yardımcı olabilir, ancak sadece küçük bir seviyede. Bir işi satmak için ancak ilgili bilgileri açıklamadan tanıtım faaliyetleri kullanırlar. Bazı sahtekarlıklar da bulabilirsiniz, bu yüzden işinizi satmak için bazı tanınmış profesyonellerin yardımını kullanmanız daha iyidir.

Broker’ların işletmenizi satmanıza nasıl yardımcı olabileceğini görelim.

Neden brokerler?

Bir broker, bir işletmeye aşağıdaki hizmetleri sunar:

  • Çeşitli tanıtım biçimleriyle işlerini satışa sunuyorlar.
  • İş için potansiyel alıcıları tanımlarlar.
  • İşletmenizin değerini hesaplarken yardımcı olurlar.
  • İşlem tamamlandıktan sonra komisyon alırlar.

NEDEN KOBİ VADİSİ?

Kobi Vadisi, bir şirketi veya projeyi satın alabileceğiniz veya satabileceğiniz bir sistem sunan platformdur. Kobi Vadisi platformu aracılığıyla bulunduğunuz yerdeki broker fırsatlarını da arayabilirsiniz. Sayısız broker var ve sizinki gibi iş fırsatları arıyorlar. Artık brokerler bile Kobi Vadisi platformunda çok fazal sayıda mevcut ve iş fırsatlarına yardımcı olarak operasyonlarını genişletme şansına sahipler.