Türkiye’de, kendi işinizi sıfırdan başlatmak, iş faaliyetlerini yürütmek için gerekli fonları bulmak zor olduğu için bu aşamalar zor bir süreçtir. Bu, girişimler başarısızlık oranını tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkaran en büyük nedendir. Fonlama desteği arayan sayısız girişim var ama yatırımcılar sadece bazılarına yatırım yapıyorlar.

Yatırım, bir girişimin gelecekteki hareketlerini değiştirebilir. Fonlar mevcutsa, bir girişimcinin kilit alanlara odaklanmasını kolaylaştırır. Yatırımlar, tüm iş işleme bölümlerini pürüzsüz hale getirir ve eğer yatırımcı bulmakta da zorluk çekiyorsanız, o zaman Kobi Vadisi size yardımcı olacaktır. Ancak önce, yatırımcıların neden en iyi finansman kaynağı olduğunu görelim.

Neden Yatırımcılar?

Yatırımcılar, tüm işletmeler ve girişimler için başlıca finansman kaynağıdır. Nedeni:

  • Her zaman yatırım amaçlı yeni ve yenilikçi iş fırsatları araştırıyorlar.
  • Finansmanın yanı sıra, bir girişimin büyümesine yardımcı olmak için sürekli destek ve mentorluk sunarlar.
  • Devreye iyi getiri elde etme imkanı girerse, zaman zaman başlangıçta yeniden yatırım yaparlar.
  • Genelde yatırımları daha yüksek büyüme oranlarına sahip oldukları için yatırımları hedef alırlar.
  • Girişim yatırımı seçmek için katı kurallar yoktur.

NEDEN KOBİ VADİSİ?

Girişimlerin yatırımcıları bulmaya ve finansman arayışına girmeye çalıştığı pek çok yol var ama bu zaman alıcı ve hala para biriktirme konusunda bir güvence yok. Kobi Vadisi’nde, hem başlangıçlar hem de yatırımcılar ihtiyaçlarını karşılamak için kayıt olabilirler. Girişim sahipleri, platformumuza bulunan çeşitli yatırımcılardan yatırım desteği almak isteyebilir ve yatırımcılardan destek almak için girişim fırsatları bulabilirler.

Eğer sizinde yeni bir yatırıma ihtiyacınız var ise, şimdi ilan verin ve yeni yatırımcınıza bir adım daha yaklaşın.