Mentorluk, işletmelerin iş büyüme oranlarını artırmak için aradıkları temel rehberdir. Mentorlar, girişimcilere hem iyi hem de kötü zamanlarda rehberlik ederken, işletmeler için vazgeçilmez bir destektir. Herhangi bir bencil sebep olmadan, bir mentor girişimcinin hem profesyonel hem de zihinsel olarak büyümesine yardımcı olur. İşletmelerin kendilerinden daha iyi performans göstermelerine yardımcı olabilirler.

Mentorlar endüstrinin ve sektörlerin deneyimli oyuncularıdır, bu yüzden bir işletmenin nasıl çalışması gerektiğini iyi bilirler. Büyüyen rekabet ile mentor desteği, küçük veya büyük işletmeler için neredeyse zorunlu hale gelmiştir. Bir girişimcinin kendi sektöründe deneyime sahip bir akıl hocası bulması çok daha faydalı olacaktır.

Ancak girişimciler genellikle işlerine yönelik doğru mentoru bulma problemiyle karşı karşıyadır. Bunun çözümü: Kobi Vadisi’dir.

NEDEN KOBİ VADİSİ?

Kobi Vadisi, mentorların ve işletmelerin buluşabildiği en kapsamlı çözüm alanıdır. Kobi Vadisi yatırım desteği sonrasında, işletmeler için mentor bulma sorunu büyük ölçüde çözüldü.

İşletmeler Kobi Vadisi platformu aracılığı ile, ilgili mentorlarla bağlantı kurarak mentorluk arayışına girebilir. Sadece yatırımcı aramakta oldukları ilanı ekleyerek, mentorların kendilerine dönüş yapmaları için destek alabilirler.

Mentorlar her zaman doğru iş fırsatlarını bulmakta zorlanırlar. Bu platform, mentorların Türkiye çapında 15 kategori ve 27 sektör ile çeşitli iş fırsatları bulabilmesi nedeniyle bu sorunu basitleştirir.