YATIRIM ARAMAKATEGORİ SEÇİMİ


Ortak Arayanlar kategorisinde ilan verin. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Ortak Arayanların İlanları


İşine, şirketine, projesine ortak arayanlara ulaşın. Yalnızlıktan, maddi yetersizlikten, işleri daha fazla büyütme gibi vb. nedenlerden sermaye veya kar ortağı arayanları Kobi Vadisi’nde bulun. Türkiye genelinde bulunan ortaklık arama ilanlarını inceleyin, kriterlerinize göre arama yapıp, ilan sahipleri ile iletişim kurun.

Kimi işini büyütmek istiyor kimi ise projesini hayata geçirmek için kaynak arıyor. Bir iş kurmak ya da işini güçlü bir ortaklık vasıtasıyla büyütmek isteyenler ortak aradıklarına dair ilanlar veriyor. Ve bu ilanlar sürekli olarak artış göstermekte.

Hizmet, tarım-hayvancılık, internet-yazılım sektörü, gıda sektörü gibi vb. sektörlerde ortak arayanların bir araya geldiği Türkiye’nin en büyük yatırım ağı olan; Kobi Vadisi ortak arayanlar sayfasında kesin çözümler sunuyor.

Nasıl Ortak Bulunur?

Ortak arayanların en büyük isteği, kendi işinde piyasada etkin bir varlığa sahip olmak ve kazancının katlanmasını sağlamaktır. Yatırımcılar ve ortak arayanlar için sorulması gereken soru, işini hayata geçirmek ya da kendine ait şirketini daha da büyütmek için bir ortağa ihtiyacı olup olmadığının sorulmasıdır.

Bazı yatırımcılar ise yurt dışına açılmak için ortak aramaktadır. Kimisi ise, yalnızlıktan dolayı ortak aramaktadırlar. Yurt dışı pazarında varlığını göstermek ya da ülkelerde tanınan bir marka yaratmak için de ortak arayışına gidilebilir. Yani ortak arayışı sadece girişimciler için değil, yatırımcılar için de geçerli bir durumdur.

Her şeyden önce önemli olan; ortak olarak bulacağınız kişi ya da firmaların, iş hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Yani, sadece sermaye amaçlı ortaklıklarda, bir süre sonra bozulmalar meydana gelecektir. Bu yüzden ortağın işin ehli birisi olması gereklidir. Ortaklık sadece ticaret iş birliği olarak anlaşılmamalı, faaliyetlerin de bir arada yürütülmesi gerektiği benimsenmelidir.

Ortaklık Nasıl Kurulur?

Yeni bir şirket kurarken ortak olmak veya var olan bir şirkete ortak olmak, mali müşavirler tarafından alınacak olan yetki ve vekalet işlemleri ile birkaç gün içinde tamamlanabilir. Eğer halihazırda bir şirket varsa, şirketin bağlı olduğu ticaret odasına yapılacak olan başvuru işlemleri sayesinde yeni ortak bu şirkette yetkili ve söz hakkı sahibi olarak tayin edilebilir.

Ortaklık kurmak için önemli olan bir diğer noktada, şirket sermayesidir. Adi, limited, anonim vb. şirket türlerinde şirket sahibinin veya ortakların belirli bir sermaye belirtmesi gereklidir. Ortaklı şirketlerde, ortakların hisse payları da belirlenerek gerekli yasal işlemler yapılabilir. Örneğin: bir şirkette 3 eşit payda ortaklık ile yönetiliyor olsa da, 1 kişinin yönetim kurulu başkanı olması gereklidir. veya 2 ortaklı bir şirkette bir veya iki kişinin de tüm konularda yetkili olması yine de yapılabilir. İş ortaklığı modeli, sadece bir işletme yönetimi ile ilgili olmayıp aynı zamanda hukuksal olarak tüm ortakların korunmasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle, ortaklık kurma sürecinizde mali müşavir / şirket muhasebeci ile gerekli olan tüm konular ayrıntılı bir şekilde ele alındıktan sonra resmi süreçleri tamamlamanızda fayda olacaktır.

Yalnızlıktan Ortak Arayanlar

Türkiye’nin en büyük ortak arama portalı Kobi Vadisi olarak, bugüne kadar; işyerine, iş fikrine, projesine, şirketine yatırımcı ortak arayan birçok ilanla karşılaştık. Yapmış olduğumuz analiz ve incelemelerde, kişiler / şirketler genellikle yalnızlıktan dolayı ortak aradıklarını belirtmektedirler.

Bu durumu biraz daha ayrıntılı şekilde anlatmak istiyoruz. Örneğin; Ankara Polatlı’da bir kişi, daha önceden sahip olduğu deneyim ve tecrübe ile bir çiçekçi dükkanı açmıştır. Zamanla işlerini düzene koyup gerekli müşteri portföyünü sağlamıştır. Bir süre sonra hem gelen taleplere yetişememe hem de personel eksikliği nedeniyle yeni bir personeli işe almak yerine bir ortak arayışına girer. Yeni iş ortağından beklediği özellikler genellikle bu şekildedir: sermaye ile işletmeye yatırım yapacak, gündelik çalışma hayatında aynı tempoda eşlik edecek, iyi-kötü günlerde kader birliği yapacak, yeni iş bağlantıları sağlayıp işletmenin cirosunu arttırabilecek, aynı zamanda da moral motivasyon desteği sayesinde de var olan iş sahibine destek sağlayacaktır.

Esasında burada bahsedilmek istenen ana konu oldukça açıktır. Gündelik iş hayatının temposunda kişisel bir yalnızlık değil, yeni bir iş ortağıyla birlikte işyerine daha fazla enerji katacak yeni kişiler aranmaktadır.

Ortaklık İlanları

Kobivadisi.com, tüm ortak arayanları bir alanda buluşturuyor. Üretim, otomotiv, gıda şirketleri, organizasyon ve turizm şirketleri, mühendislik firmaları gibi pek çok sektörden kişilerin ve şirketlerin ilanlarına Kobi Vadisi ortak arayanlar kategorisinden ulaşabilirsiniz.

E-Ticaret kategorisinde ortak arayanlar ve yurt dışına açılmak isteyenlere de fırsatlar sunan Kobi Vadisi, Ortak Arayanlar ile sizlere bir yatırımcı olarak yatırım yapma imkanını da sunuyor. Çok iyi kazandıran bir cafeye ortak mı olmak istiyorsunuz? İnşaat firmanız var ve başka bir firma ile ortak olarak işlerinizi büyütmek mi istiyorsunuz? Ortak arayanlar ilanlarında; hizmetin niteliği, hangi sektörde faaliyet gösterdiği, ortaklık bedeli, talep ettiği içerikler gibi özellikler de belirtilmektedir. Ayrıca her ilanın altında yar alan Başvuru Yap butonu ile istediğiniz ilana başvuru yapabilir ve ilanda yer alan telefon numaraları sayesinde ilan sahipleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yeni bir iş kurmak yerine, halihazırda var olan bir iş modeline yatırım yapıp sermaye ve işgücü koyma durumuna (iş birliği) ortaklık denilmektedir. Sizde bireysel bir yatırımcı veya bir şirket iseniz, Türkiye genelinde yer alan iş ortaklığı ilanlarını araştırarak çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Ortak olmak istediğiniz proje veya şirket sahibi ile iletişim kurarak ön bilgi alabilir, ilerleyen süreçte şirkete ait resmi mali kayıtları muhasebeciniz aracılığıyla inceleyebilir daha sonrada iş ortaklığı durumunuzu resmi olarak sağlayabilirsiniz.

Kimi insan iş yükünün çoğunluğundan, kimisi personel şikayetlerinden kimisi de yalnızlıktan dolayı çalıştırdıkları işyerine yeni ortak arayışına girmektedirler. İş hayatında yalnız kalmak veya yeterli seviye de personel ile çalışmamanın birçok nedeni olabilir. Bir yatırımcı olarak var olan bir iş modeline ortak olarak girmek istiyorsanız, ortaklık kuracağınız işletmenin sahibi ile tüm detayları görüşmeniz tavsiye edilmektedir. Çünkü; ortak çalışma iş modeli anlaşma ve resmi süreçlerden sonra her 2 tarafında söz hakkı sahibi olacağı anlamına gelmektedir.

Bir işi kurup geliştirmek, tanıtmak, güven sağlamak mı daha kolay yoksa bu süreçlerin tamamını tamamlamış, aktif olarak devam eden bir işletmeye yatırım yapmak mı daha mantıklıdır? Bu sorunun cevabını elbette sermaye sahibi olan mantıklı bir yatırımcı / girişimci verebilir. Öz sermayenizi doğru bir şekilde değerlendirip iş hayatına atılmak istiyorsanız, Kobi Vadisi platformunda yer alan ortak arayışındaki ilan sahipleri ile iletişim kurarak çalışmalarınızı devam ettirebilirsiniz.

Sizin gibi pek çok yatırımcı, günümüzde yatırımlarını ve sermayelerini en iyi şekilde değerlendirerek iş hayatında ilerlemek istiyor. Peki piyasalar her zaman iyi seyirde devam etmezken, nasıl bir iş devamlılığı sağlanabilir? İşte bu sorunun en iyi yanıtına uzmanlar: profesyonel, dinamik, girişimci ruha sahip insanlarla çalışmayı tavsiye ediyorlar. Sizde yatırımınızı sağlıklı bir şekilde değerlendirip aynı zaman da iş kariyerinizde güzel adımlar atmak istiyorsanız iş modelinizi ortaklık olarak seçebilirsiniz.