Kobivadisi.com, tüm ortak arayanları bir alanda buluşturuyor. Üretim, otomotiv, gıda şirketleri, organizasyon ve turizm şirketleri, mühendislik firmaları gibi pek çok sektörden kişilerin ve şirketlerin ilanlarına Kobi Vadisi ortak arayanlar kategorisinden ulaşabilirsiniz.


Öne Çıkan İlan


Kimi işini büyütmek istiyor kimi ise projesini hayata geçirmek için kaynak arıyor. Bir iş kurmak ya da işini güçlü bir ortaklık vasıtasıyla büyütmek isteyenler ortak aradıklarına dair ilanlar veriyor. Ve bu ilanlar sürekli olarak artış göstermekte.

Hizmet, tarım-hayvancılık, internet-yazılım sektörü, gıda sektörü gibi vb. sektörlerde ortak arayanların bir araya geldiği Türkiye’nin en büyük yatırım ağı olan; Kobi Vadisi ortak arayanlar sayfasında kesin çözümler sunuyor.

Nasıl Ortak Bulunur?

Ortak arayanların en büyük isteği, kendi işinde piyasada etkin bir varlığa sahip olmak ve kazancının katlanmasını sağlamaktır. Yatırımcılar ve ortak arayanlar için sorulması gereken soru, işini hayata geçirmek ya da kendine ait şirketini daha da büyütmek için bir ortağa ihtiyacı olup olmadığının sorulmasıdır.

Bazı yatırımcılar ise yurt dışına açılmak için ortak aramaktadır. Kimisi ise, yalnızlıktan dolayı ortak aramaktadırlar. Yurt dışı pazarında varlığını göstermek ya da ülkelerde tanınan bir marka yaratmak için de ortak arayışına gidilebilir. Yani ortak arayışı sadece girişimciler için değil, yatırımcılar için de geçerli bir durumdur.

Her şeyden önce önemli olan; ortak olarak bulacağınız kişi ya da firmaların, iş hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Yani, sadece sermaye amaçlı ortaklıklarda, bir süre sonra bozulmalar meydana gelecektir. Bu yüzden ortağın işin ehli birisi olması gereklidir. Ortaklık sadece ticaret iş birliği olarak anlaşılmamalı, faaliyetlerin de bir arada yürütülmesi gerektiği benimsenmelidir.

Ortaklık Arayanlar Kobi Vadisi’nde

Kobivadisi.com, tüm ortak arayanları bir alanda buluşturuyor. Üretim, otomotiv, gıda şirketleri, organizasyon ve turizm şirketleri, mühendislik firmaları gibi pek çok sektörden kişilerin ve şirketlerin ilanlarına Kobi Vadisi ortak arayanlar kategorisinden ulaşabilirsiniz.

E-Ticaret kategorisinde ortak arayanlar ve yurt dışına açılmak isteyenlere de fırsatlar sunan Kobi Vadisi, Ortak Arayanlar ile sizlere bir yatırımcı olarak yatırım yapma imkanını da sunuyor. Çok iyi kazandıran bir cafeye ortak mı olmak istiyorsunuz? İnşaat firmanız var ve başka bir firma ile ortak olarak işlerinizi büyütmek mi istiyorsunuz?

Ortak arayanlar ilanlarında; hizmetin niteliği, hangi sektörde faaliyet gösterdiği, ortaklık bedeli, talep ettiği içerikler gibi özellikler de belirtilmektedir. Ayrıca her ilanın altında yar alan Başvuru Yap butonu ile istediğiniz ilana başvuru yapabilir ve ilanda yer alan telefon numaraları sayesinde ilan sahipleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yeni bir iş kurmak yerine, halihazırda var olan bir iş modeline yatırım yapıp sermaye ve işgücü koyma durumuna (iş birliği) ortaklık denilmektedir. Sizde bireysel bir yatırımcı veya bir şirket iseniz, Türkiye genelinde yer alan iş ortaklığı ilanlarını araştırarak çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Ortak olmak istediğiniz proje veya şirket sahibi ile iletişim kurarak ön bilgi alabilir, ilerleyen süreçte şirkete ait resmi mali kayıtları muhasebeciniz aracılığıyla inceleyebilir daha sonrada iş ortaklığı durumunuzu resmi olarak sağlayabilirsiniz.

Kimi insan iş yükünün çoğunluğundan, kimisi personel şikayetlerinden kimisi de yalnızlıktan dolayı çalıştırdıkları işyerine yeni ortak arayışına girmektedirler. İş hayatında yalnız kalmak veya yeterli seviye de personel ile çalışmamanın birçok nedeni olabilir. Bir yatırımcı olarak var olan bir iş modeline ortak olarak girmek istiyorsanız, ortaklık kuracağınız işletmenin sahibi ile tüm detayları görüşmeniz tavsiye edilmektedir. Çünkü; ortak çalışma iş modeli anlaşma ve resmi süreçlerden sonra her 2 tarafında söz hakkı sahibi olacağı anlamına gelmektedir.

Bir işi kurup geliştirmek, tanıtmak, güven sağlamak mı daha kolay yoksa bu süreçlerin tamamını tamamlamış, aktif olarak devam eden bir işletmeye yatırım yapmak mı daha mantıklıdır? Bu sorunun cevabını elbette sermaye sahibi olan mantıklı bir yatırımcı / girişimci verebilir. Öz sermayenizi doğru bir şekilde değerlendirip iş hayatına atılmak istiyorsanız, Kobi Vadisi platformunda yer alan ortak arayışındaki ilan sahipleri ile iletişim kurarak çalışmalarınızı devam ettirebilirsiniz.

Sizin gibi pek çok yatırımcı, günümüzde yatırımlarını ve sermayelerini en iyi şekilde değerlendirerek iş hayatında ilerlemek istiyor. Peki piyasalar her zaman iyi seyirde devam etmezken, nasıl bir iş devamlılığı sağlanabilir? İşte bu sorunun en iyi yanıtına uzmanlar: profesyonel, dinamik, girişimci ruha sahip insanlarla çalışmayı tavsiye ediyorlar. Sizde yatırımınızı sağlıklı bir şekilde değerlendirip aynı zaman da iş kariyerinizde güzel adımlar atmak istiyorsanız iş modelinizi ortaklık olarak seçebilirsiniz.