Filtrele

 

Sektör
Kelime ile filtrele

Satılık Alan Adları kategorisinde ilan verin. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Kobi Vadisi mobil uygulama indir


Satılık Domainler

Domain (Alan Adı) Satın Alma Yolculuğunuza Kobi Vadisi ile Başlayın

Bir alan adına sahip olmak, orta ve uzun vadeli en ideal yatırım araçlarından biri olarak değerlendirilmektedir. 2000’li yıllardan sonra internet kullanımının dünya genelinde yaygınlaşmasıyla birlikte bilişim alanında yüzlerce farklı iş modeli de ortaya çıkmıştır. Kimisi bir bilgisayar tamir dükkanı açarken kimisi de akılda kalıcı olan bir domain satın alarak yatırım yapmaktadır. Orta ve yüksek yaş grubunda olan insanlar genellikle yatırımlarını gayrimenkul ya da vb. şekillerde yaparken, genç girişimciler ise yatırımlarını genellikle bilişim alanına yapabiliyorlar.

İşte bu bağlamda hem alması hem satması hem de değer kazanması oldukça mümkün olan ve bununla da birlikte neredeyse (hiç kullanılmamış olanlar için) hiçbir yatırım maliyeti olmayan alan adları, bir yatırım aracı olarak hem ülkemizde hem de dünya genelinde milyonlarca insan tarafından tercih edilebiliyor.

Günümüzde hiç kullanılmamış alan adı fiyatları ortalama 10 USD civarındadır ve her yıl mutlaka yenileme (yeniden ücret ödeme) yapılması gerekmektedir.

Satılık Domain İsimleri

Alan adı yatırım yolculuğunuza başlamak için güvenilir platform arıyorsanız, Türkiye’nin en büyük yatırım ağı olan Kobi Vadisi olarak size destek olmaya çalışıyoruz.

Bugüne dek binlerce farklı yatırımcı arayan ve yatırımcı olmak isteyen kişi / kuruma sağlamış olduğumuz pazaryeri ilan sistemimiz sayesinde sizde hem bir projede kullanmak amacıyla hem de yatırıma yönelik amaçla alan adları yatırımınıza bugün başlayabilirsiniz.

Satılık domain isimleri alımında dikkat etmeniz gereken birkaç önemli faktör olduğunu unutmamalısınız.

Bunlardan bazıları;

 • Alan adının yaşı
 • Herhangi bir spam / cezalı durumunun olup olmadığı
 • .com – .net – .org uzantısına sahip olup olmadığı
 • Daha önce herhangi bir amaçla kullandığı
 • Alan adının geçerlilik süresi
 • Alan adının hangi domain sitesinde barındırıldığı
 • Transfer kilidinin etkin olup / olmadığı
 • Şu an park pozisyonunda olup / olmadığı
 • Backlink alıp / almadığı
 • (kendi işinizde kullanacaksanız) sektörünüze uygun olup olmadığı
 • Akılda kalıcı bir yapısının olup olmadığı
 • Türkçe karakterlere uyumluluğu

vb. daha birçok maddeye dikkat etmeniz gerekebilir.

Satılık Domain Fiyatları

Günümüzde birçok sektörde bilirkişi ve eksperler olduğunu bilmekteyiz. Fakat bu popüler yatırım aracının bir eksperi / değer biçicisi maalesef ülkemizde bulunmadığını söyleyebiliriz.

Peki böyle bir durumda satın alınacak olan alan adına nasıl fiyat belirlenir?

Öncelikle alan adını satan kişi Kobi Vadisi platformunda ilan oluştururken bir fiyat belirler. Şayet bu satılık alan adı sizin ilginizi çekerse çevrenizde daha önce alan adı alım / satım yapmış kişilerden fiyat konusunda sorgu yapabilirsiniz. Bununla birlikte webmaster forumlarında da bu konuyla alakalı danışabileceğiniz veya fikir alabileceğiniz oldukça fazla insan mevcuttur. Güvenilir olduğunu düşündüğünüz kişilerden destek almanızda fayda olacaktır.

Genellikle premium olarak tanıtılan yani en fazla 5 harfe kadar bir ismi olan alan adları ve bir kelimeyi tam olarak anlatan alan adları oldukça değerlidirler.

Örneğin; “masa . com”

Gördüğünüz gibi hem oldukça kısadır hem de kelime bir bütün olarak mevcuttur.

Ama tabi ki sadece bu 2 kriter ele alınarak karar vermemenizi tavsiye ediyoruz.

Eğer satın alacağınız domaini bir işte veya projede kullanacaksanız mutlaka işiniz ve sektörünüzle uygunluğunu düşünün ve araştırın.

Örneğin; beyaz eşya sektöründe bir çalışmanız olacaksa, “masa . com” işiniz için çok faydalı olmayabilir.

Bu durumu tıpkı bir ev / araba satın alma süreci gibi düşünebilirsiniz. Kriterlerinizi belirledikten sonra ve yukarıda bahsetmiş olduğumuz domain satın alırken dikkat edilmesi gerekenler kısmını inceleyerek satın alım sürecinizi başlatabilirsiniz.

Satılık Premium Domainler

Premium alan adları, premium müşterileri cezbeder. Bu nedenle daha yüksek bir fiyata sahip olabilirler. Premium alan adları sadece sıradan alan adları değillerdir. Aynı zamanda; kısa, kolayca tanınabilir ve akılda kalıcı bir yapıya sahip olanlardır.

Yukarıda vermiş olduğumuz “masa . com” örneğinden yola çıkabilirsiniz.

Siz bir müşteri olarak; “masa . com” internet sitesinden mi alışveriş yapmayı tercih edersiniz yoksa “ankaramasafiyatlari . org” sitesini mi tercih edersiniz?

İşte premium alan adlarının en büyük etkisi burada başlamaktadır. Sadece sıradan bir alan adı olmakla kalmayıp, müşteriler gözünde de otomatik olarak bir marka imajı ortaya çıkartırlar.

Sizde bir premium domain satın almak istiyorsanız ve bütçenize göre araştırmalar yapıyorsanız, Kobi Vadisi satılık alan adları sayfanızda kriterlerinize göre arama yaparak satılık / kiralık premium ve jenerik alan adlarına ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bir proje kurma amaçlı olarak da hazırlanmış, boş durumda olmayan satılık alan adları içinde araştırma yapabilirsiniz.