Şirketler, pek çok sebepten dolayı hisse satışı yapabilir, ya da bir kişi şirketteki hissesinin tamamını, ya da belli bir yüzdesini satabilir. Hisse sahipleri, çeşitli yollardan hisselerini satışa çıkartırlar. Bu hisseleri alan yatırımcılar da yani yeni hissedarlar da, şirkette pay sahibi olarak hem söz sahibi olurken, hem de alınan kararlar da etkili olmaktadır.

Hisse sahibi olmak

Şirket hissesi satın almak, bir yatırımcı için iyi bir fırsattır. Çünkü pek çok avantaj sağlar.

Bir işletmeden hisse almak, o işletmede pay sahibi olmak ve karlılığa ortak olmak anlamına gelir.

Hisse satışı genel olarak, kişilerin şirket üzerinde pay ve söz sahibi olmak kaydı ile firmaya finansal destek sağlamaları amacı ile yapılır.

Bir şirkete hissedar olunduğu takdirde; pay sahipleri kar payı alma hakkına sahip olur. Rüçhan (öncelik- üstünlük) hakkına sahip olur. Şirketin tasfiyesi durumunda, tasfiye sonucu kalan paya, kendi hissesi oranında hak sahibi olur.

Firma yönetimine katılma hakkı vardır. Genel kurulda da 1 oy hakkı kendisine verilmektedir.

Ayrıca şirket ile ilgili bilgileri inceleme hakkı, gerekli gördüğünde özel denetim isteme haklarına da sahip olmaktadır.

Pay sahipleri, sermaye artırımı sırasında, üstüne düşen payı ödemeli ve bir diğer hususta şirkete ait sırların saklanması kuralına uymalıdır.

E-ticaret siteleri, son zamanlarda hisselerini satarak ortak arayan hizmetlerin başında geliyor. Ya da bir sürücü kursu veya ticari hatlı otobüs – minibüs – ticari taksi için ödeyeceğiniz bedele göre işletmesine ortak hissedar arıyor. Ya da iyi kazanç getiren bir fırın için yatırım yapmak istiyorsunuz. Tüm bu fırsatlar Kobi Vadisi aracılığıyla yatırım yapmak isteyenlere ulaşıyor.

Şirketteki hisselerinin tamamını ya da belli bir kısmını satmak isteyenler, projelerine belli bir bedel karşılığı hissedar arayanlar, Kobi Vadisi’ndeki satılık hisseler kategorisinde ilanlarını verip, alıcılar ile güvenli bir şekilde irtibata geçebilme imkânına sahip olmaktadır.

Yatırımcı, hisse senedi alacağı yeri belirlerken, herhangi bir sıkıntı yaşamamak adına güvenilir kaynaklardaki ilanları değerlendirmelidir.

Hisse satın almak

Kobi Vadisi platformunda yer alan, hissesini satmak isteyenler ile hisse satın almak isteyen yatırımcıları bir alanda buluşturuyor. Satılık hisseler kategorisinde, hissesini satan kişi ya da şirket adı, şirketin merkezinin bulunduğu il, hisse bedeli, hizmet türü gibi özellikleri de belirtilmiştir. Size ve bütçenize en uygun ilanları inceleyip, Kobi Vadisi aracılığı ile satıcı ile irtibata geçebilirsiniz.


Sektör

Şehir

Yatırım Tutarı

Anahtar Kelime

Sıralama


Satılık Hisseler

Eğer bir yatırımcı iseniz veya ilginizi çekebilecek farklı iş modellerine yatırım yapmayı düşünürseniz, Kobi Vadisi “Satılık Hisseler” kategorisinde yer alan iş modellerine ulaşabilir, anlık olarak ilan sahibi kişi/firma ile iletişim kurabilirsiniz.

Yatırımcı Bulun

Arzu ederseniz sizde, Satılık Hisseler kategorisinde yatırımcı bulma ilanı verebilirsiniz.