Satılık Şirket

Satılık şirketler, bir yatırımcı için oldukça iyi fırsatları da beraberinde getirir. Bir şirketin ilk kuruluş aşamasından, şirketin büyümesine kadar olan maliyetleri düşünürsek, hazır şirketlerden birini seçip satın almak, daha mantıklı ve daha az maliyetli olacaktır.

Emeklilik, askerlik, başka bir şehre ya da yurt dışına yerleşme ve yaşlılık gibi nedenlerden dolayı, ya da tek başına maliyetleri artık karşılayamamak gibi nedenlerden dolayı şirketler satılığa çıkartılabilir. Ya da kişi artık şirketin kar etmediğini düşünüyorsa, bunun içinde satışı gerçekleştirebilir. Yani şirketin satılma nedeni çok önemlidir.

Sahibinden Satılık Şirketler

Satılık Şirketlerin Avantajları

Bir şirketi hazır bir şekilde satın aldığınızda, şirketin tüm başlangıç ve gelişim maliyetlerinden kurtulursunuz. Yani bir şirketi her şeyi ile satın alırsınız.

Şirket, uzun zamandır piyasada iş yapan bir şirket ise, bir marka tanınırlığı ve bilinirliği vardır. Bu nedenle hem hazır müşteri hem de pazarda iyi satış yapan bir şirketin sahibi olabilirsiniz. Hazır şirketlerin sağlam bir alt yapısı vardır. Müşteri, personel, tedarikçi, logo, ekipman, amblem, şirket kurulum ve ilk pazarlama maliyetleri gibi pek çok ilk maliyetlerden kurtulmuş olursunuz.

Hazır satılık şirketlerde belli bir nakit akışı ve ciro mevcuttur. Bir şirketin kara geçmesi, üretim ve satışa bağlı olarak tahmini olarak 1 yıllık bir süreyi bulmaktadır. Satılık şirketlerde nakit akışı hazırdır. Bankalar yeni kurulacak bir şirketten çok, birkaç yıl ya da daha fazla geçmişi olan şirketlere destek ve kredi vermeyi tercih ederler.

Bu sebeplerden dolayı hem bankalardan hem de kredi veren destek kuruluşlarına yapılacak kredi talepleri çabuk onaylanmaktadır.

Şirket sahibi kişi, şirketi sattıktan sonra da şirketin işleyişi konusunda yardım edebilir ayrıca şirket hakkında profesyonel bir personel ile de çalışma imkânı bulursunuz. Bu da personel arama ihtiyacınızı da ortadan kaldırır. Hazır tedarikçileriniz de olacağından, piyasadaki işlerinizi daha iyi sürdürebilirsiniz.

Kobi Vadisi – Satılık Şirketler

Yüksek kar elde edebileceğiniz bir lojistik firması, son zamanların trendi bir fitness salonu ya da bir otomotiv şirketi. Kobi Vadisi sizler için satılık şirket ilanlarını tek bir kategori altında topluyor. Satılık şirke ilanlarına baktığınızda; şirketlerin ekonomik yapısı, başka şubelerinin olup olmadığı ve şirkete biçilen parasal değeri de kolayca öğrenebilirsiniz. Hazır bir şirket sahibi olmak bir tık yakınınızda.


Sektör

Şehir

Yatırım Tutarı

Anahtar Kelime

Sıralama


Satılık Şirketler

Eğer bir yatırımcı iseniz veya ilginizi çekebilecek farklı iş modellerine yatırım yapmayı düşünürseniz, Kobi Vadisi “Satılık Şirketler” kategorisinde yer alan iş modellerine ulaşabilir, anlık olarak ilan sahibi kişi/firma ile iletişim kurabilirsiniz.

Yatırımcı Bulun

Arzu ederseniz sizde, Satılık Şirketler kategorisinde yatırımcı bulma ilanı verebilirsiniz.