YATIRIM ARAMAKATEGORİ SEÇİMİ


Satılık Şirketler kategorisinde ilan verin. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Öne Çıkan İlan


Satılık Şirket İlanları


Türkiye genelinde aktif olarak faaliyette olan satılık şirketlere ulaşın. Devren satılık, iş bitirmesi olan, kredi çıkabilen, çek karnesi olan vb. özelliklerdeki satılık şirket sahiplerini Kobi Vadisi’nde bulun. Holding, yapı denetim, lojistik, güvenlik ve daha birçok alanda hizmet veren devren şirketler ile iletişim kurun.

Satılık Şirket

Satılık şirketler, bir yatırımcı için oldukça iyi fırsatları da beraberinde getirir. Bir şirketin ilk kuruluş aşamasından, şirketin büyümesine kadar olan maliyetleri düşünürsek, hazır şirketlerden birini seçip satın almak, daha mantıklı ve daha az maliyetli olacaktır.

Emeklilik, askerlik, başka bir şehre ya da yurt dışına yerleşme ve yaşlılık gibi nedenlerden dolayı, ya da tek başına maliyetleri artık karşılayamamak gibi nedenlerden dolayı şirketler satılığa çıkartılabilir. Ya da kişi artık şirketin kar etmediğini düşünüyorsa, bunun içinde satışı gerçekleştirebilir. Yani şirketin satılma nedeni çok önemlidir.

Sahibinden Satılık Şirketler

Satılık Şirketlerin Avantajları

Bir şirketi hazır bir şekilde satın aldığınızda, şirketin tüm başlangıç ve gelişim maliyetlerinden kurtulursunuz. Yani bir şirketi her şeyi ile satın alırsınız.

Şirket, uzun zamandır piyasada iş yapan bir şirket ise, bir marka tanınırlığı ve bilinirliği vardır. Bu nedenle hem hazır müşteri hem de pazarda iyi satış yapan bir şirketin sahibi olabilirsiniz. Hazır şirketlerin sağlam bir alt yapısı vardır. Müşteri, personel, tedarikçi, logo, ekipman, amblem, şirket kurulum ve ilk pazarlama maliyetleri gibi pek çok ilk maliyetlerden kurtulmuş olursunuz.

Hazır satılık şirketlerde belli bir nakit akışı ve ciro mevcuttur. Bir şirketin kara geçmesi, üretim ve satışa bağlı olarak tahmini olarak 1 yıllık bir süreyi bulmaktadır. Satılık şirketlerde nakit akışı hazırdır. Bankalar yeni kurulacak bir şirketten çok, birkaç yıl ya da daha fazla geçmişi olan şirketlere destek ve kredi vermeyi tercih ederler.

Bu sebeplerden dolayı hem bankalardan hem de kredi veren destek kuruluşlarına yapılacak kredi talepleri çabuk onaylanmaktadır.

Şirket sahibi kişi, şirketi sattıktan sonra da şirketin işleyişi konusunda yardım edebilir ayrıca şirket hakkında profesyonel bir personel ile de çalışma imkânı bulursunuz. Bu da personel arama ihtiyacınızı da ortadan kaldırır. Hazır tedarikçileriniz de olacağından, piyasadaki işlerinizi daha iyi sürdürebilirsiniz.

Kobi Vadisi – Satılık Şirketler

Yüksek kar elde edebileceğiniz bir lojistik firması, son zamanların trendi bir fitness salonu ya da bir otomotiv şirketi. Kobi Vadisi sizler için satılık şirket ilanlarını tek bir kategori altında topluyor. Satılık şirke ilanlarına baktığınızda; şirketlerin ekonomik yapısı, başka şubelerinin olup olmadığı ve şirkete biçilen parasal değeri de kolayca öğrenebilirsiniz. Hazır bir şirket sahibi olmak bir tık yakınınızda.

Sıkça Sorulan Sorular

Yerel bir şirket ile başarıya ulaşmış bir holdingin parçası olan şirketin arasında çok fark vardır. Yerel şirketler genellikle sadece bulundukları bölge ile iş yapıp ticari hayatlarına devam ederken, bir holdinge bağlı limited veya anonim şirketleri genellikle uluslararası alanda ticaret yapabiliyorlar. Bu nedenle imkanlarınıza ve bütçenize bağlı olarak ülkemizde hizmet veren bir holdinge ait satılık şirket almanız daha mantıklı olabilir.

Bir şirket ilk kurulum aşamasında bağlı olduğu ticaret odasına kuruluş sermayesi bildirmek zorundadır. Şirketlerin mali durumları büyüdükçe hem banka kuruluşlarında hem de bazı devlet kurumlarında da puanları artış gösterir. Bu şirketler zaman içinde iş geliştirme ve büyütme amaçlı kredi ihtiyaçlarını çok fazla zorluk yaşamadan bankalardan rahatlıkla alabilmektedirler. Bu nedenle yeni bir şirket satın almadan önce şirkete ait bilgiler ile özellikle bankalarda sorgulama yaptırarak kredi puanlarını öğrenebilirsiniz.

Günümüzde yeni bir şirket kurmak çok fazla zorluk gerektirmiyor. Ama tabi ki belirli bir sürede gerekmektedir. Muhasebeci / mali müşavir yeni şirket kurmak için bazı temel evrakları sizden almaktadır. Bununla birlikte resmi süreçler tamamlanana kadar da, birkaç kez imza almak için sizi ilgili kurumlara davet etmektedir. Bu prosedürler şayet sizin için çok uğraştırıcıysa hazır bir şirketi satın alarak, sadece devir işlemlerinizi tamamlatıp yeni şirketinize sahip olabilirsiniz.

Yeni şirket satın alma arayışınızda dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri de: satın alacağınız şirketin sahibinin/sahiplerinin tek bir şirketi mi var yoksa bir grup veya holdinge bağlı bir şirket midir? Genellikle bir gruba veya holdinge bağlı olmayan şirketler 1 veya 2-3 ortaklı olarak yürütülmektedir. Bu da sizin için ekonomik açıdan daha büyük bir fayda oluşturabilir.