Yatırımcı Arıyorum

Yatırımcı Arıyorum

Yatırımcı Bulmak

Ticaret ile alakalı fikirleriniz, yapmak istedikleriniz, hayalleriniz var. Fikirleriniz fevkalade ancak finansal konuda yardıma ihtiyaç duyuyorsunuz. Kimden yardım alabilirim diye mi düşünüyorsunuz? Peki yatırımcınız olsun ister miydiniz?

Melek Yatırımcı

Nasıl mı? İşte tam bu noktada, ihtiyacınız olduğu anda melek yatırımcı, yani yatırımcınız devreye giriyor. Maddi olarak size destek verirken, fikirlerini ve tecrübelerini de sizlere aktarıyor. Finansal güçlükleriniz de size destek olan melek yatırımcınız, işinizi hayata geçirmenizde yardımcı olan, elinizden tutandır. Nice kazançlı fikirler finansal destek yetersizliğinden kaybolup giderken, burada melek yatırımcı dediğimiz finansal yardımcınız devreye girecek, hem sizin kazanmanızı, hem ülkemizin kazanmasını sağlayacaktır. Planınızı iyi anlatmanız, melek yatırımcıyı etkilemeniz gerekmekte midir? Birbirinizden etkilenmeniz ve güven duymanız, yürüyeceğiniz yolun sağlıklı ve verimli olması açısından elbette önemlidir. Daha evvel melek yatırımcılar ile yükselmiş ve kazanmış, yol almış kişi veya kişilerin fikirlerinden de yararlanabilirsiniz.

Yatırımcı Destekleri

Yolunuz boyunca melek yatırımcınız tecrübeleri ile de size ışık tutacaktır. Birlikte yol alacağınız işin uzmanı ve takipçisi olacağı aşikardır. Siz yatırımcı arayan, o ise yatırım yapacak taraf olacak, birlikte kazanmak için yola baş koyacaksınız. Dünya da Angel Funding olarak yıllardır girişimcilere yol gösteren melek yatırımcılar, binlerce kazanan insandan biri olmanızı sağlayacaktır. Genellikle bireysel destek sunarlar. Çevreleri oldukça geniştir. Böylelikle sizi de yeni ve kazançlı bir çevreye dahil edecek, yeni çevreler ve yüzler tanımanıza vesile olacaklardır.

Yeni bir kapı açarken, yeni bir girişimde bulunur iken finansal desteğe ihtiyacınız olacağı gibi, yol boyunca tökezleyebilir ve dar zamanlar geçirebilirsiniz. Bu zaman dilimlerinde de meleğiniz, melek yatırımcınız elinizden tutacaktır. Sizin kazanmanız elbette onunda kazanması demektir. Sizin için mevcut yahut doğabilecek tüm riskleri bir yerde minimuma indirmeye çalışacaktır. Ayrıca size network konularında da rehberlik edecektir. Ayrıca diğer bir açıdan da şöyle bakabiliriz. Nihayet yeni bir iş kurdunuz ve yola çıktınız. Soracak sorularınız elbette olacak ve hatta zamanla bu sorular çoğalacaktır. Bu noktada tecrübeleri ile melek yatırımcınız size kılavuzluk edecek, daima doğru yolu işaret edecektir. En başta, başlamadan evvel, sizin göremediğiniz hayati noktaları yahut kritik yanlışları henüz yola çıkmadan düzeltebilir, sizi büyük hatalardan döndürebilirler.

Örnekler

Dünyada bu işe, milyonlarca dolarlık fonlar ve bütçeler ayrılmakta. Zamanla bizim ülkemizde de tanınmaya başlanan ve adından söz ettiren melek yatırımcılar yasaları da arkalarına almış bulunmaktalar. Milyonlarca dolarlık yatırımlarda, 20.000 veya 50.000 gibi yatırımlarda mevcut. Ülkemizde de melek yatırımcılar ile büyüyen nice şirketler var. Üstelik bu büyüyen şirket örnekleri her bütçeden diyebiliriz. Küçük bir örnek vermemiz gerekirse, başarılı iş adamı; Sayın Ali Sabancı Pegasus A.Ş için bir melek yatırımcı. Sayın Melih Ödemiş yemeksepeti.com için bir melek yatırımcı. Bunlar finansal olarak güçlü iki örnek. Ancak orta ölçekli örneklerden biri olabilir, belki de büyük örneklere oynayabilirsiniz.

Melek Yatırımcıların Çalışma Sistemi

Bu konu yatırımcıdan yatırımcıya değişse de, mantık genelde aynıdır. Elbette her kişi/kurum kendi menfaatini gözeterek bir iş planı ile yoluna başlar. Siz nasıl kendi projenizi büyütüp daha farklı kitlelere ulaşmak istiyorsanız, yatırımcı da size olacağı destek ile gücüne güç katmak ister. Melek yatırımcı ile gerekli görüşmeleri tamamladıktan sonra artık işin resmi boyutları başlar. Karşı taraf sizden istediği hakları talep eder, sizde gerekli koşulları belirtirsiniz. (bir nevi bu duruma pazarlık da denilebilir) Ardından her 2 taraf içinde gerekli taahhütler sağlandıktan sonra iş sözleşmesi ortaya çıkar. Bu aşamada dikkatli olmanız gereken nokta; sözleşme imzalama aşamasında mutlaka uzman bir avukattan yardım almanız olacaktır. Çünkü yatırımcı kişi/kurum kendini sağlama almak isteyeceğinden dolayı kendi lehine kuralları belirlemeye çalışır. Artık imza aşamasından sonra geriye dönüş olmayacağı için, dikkatli olmanızda fayda vardır.

Yeni Ortaklık Kurmak

Yukarıda belirtilen birçok aşamayı tamamladıktan sonra artık, yeni bir iş hayatı sizi bekliyor demektir. Bugüne kadar hazırlayıp özenle planladığınız iş hayatı artık büyük bir gücünde desteğiyle yeni müşterilere/kitlelere ulaşacaktır. Sırtınızdaki yük eskisine oranla en az 5 kat artacaktır. Çalışma zamanı, üretim hedefleri, yeni kitleler, reklam çalışmaları daha neler neler.

Umut ediyoruz ülkemizin kalkınması için büyük işlere imza atar, bu uzun ve zorlu yolda istediğiniz tüm başarılara ulaşırsınız.

Yatırımcı Nasıl Bulunur?

Kobivadisi.com olarak internet dünyasında birçok yeniliği siz değerli ziyaretçilerimize sunmaya devam ediyoruz.

Yeni alanımız olarak da, siz değerli proje sahiplerini; Türkiye ve Dünya genelinde bulunan melek yatırımcıları bir araya getirme amaçlı çok özel bir sistem geliştirdik.

Tek yapmanız gereken kobivadisi.com/yatırımcı bul adresini ziyaret ederek;

Şirketler İçin

 • Ortak Arıyorum
 • Satılık Şirket
 • Satılık Marka
 • Satılık Hisse

Bireyler İçin

 • Bir Fikrim var
 • Yatırımcı Arıyorum
 • Sponsor Arıyorum
 • Girişimim Var
 • Satılık Patent

kategorilerinden dilediğinizi seçerek yeni yatırımcılara / brokerlara / mentorlara ulaşabilirsiniz.

(ilgili sayfada bulunan tüm içerikleri doldurmak yararınıza olacaktır)


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumlar(7)

 1. Cevap yaz
  Batyr Hanmuradov yorumu:

  Merhaba Melek yatırımcı sistem çalışanları. Ben yabancı uyruklu daha önce uluslararası küçük ölçekli ticaretle uğraştım. Sonra işlerim ters gitti ve maddi sıkıntı çekiyorum. Elimde hazır İran Gürcistan arasında yapılacak ticarat işi var. Eğer Melek Yatırımcı bulabilirsem. Nasıl yardim bulabilirim. iki ayrı iş planım var. Şu anda istanbuldayım. Aslen Türkmeniistanliyim. Yaş 43

  • Cevap yaz
   kobivadisi yorumu:

   Sn. Batyr Hanmuradov

   Kobivadisi.com’a göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

   Yatırımcı aramakta olduğunuz projeniz ile ilgili yapmanız gereken tek içerik; Yatırımcı Bul sayfamızı ziyaret ederek, detaylı bir şekilde tüm içeriklerinizi eklemeniz gerekmektedir.

   İlan kaydı tamamlandıktan sonra, gerekli kontroller yapılarak en kısa sürede yayına alınarak tarafınıza bilgi verilecektir.

   Saygılarımızla, iyi günler.

  • Cevap yaz
   Elif merve yorumu:

   Düzcede kimsenin yapmadigi ve olsa insanlarin ilgisini cekicek bir is teri projem var ama nakitim yok bu is yeri benim hayalim #yatırımcıarıyorum

   • Cevap yaz
    hakan yorumu:

    merhaba işin ne olduğu hakkında bilgi alabilirmiyim

 2. Cevap yaz
  VEYSEL yorumu:

  DENİZ DALGASINDAN ELEKTRİK ENERJİSİ ELDE ETMEK İÇİN TÜM TEKNİK ÇİZİMLER HAZIR SADECE YATIRIMCI ARANIYOR

 3. Cevap yaz
  Ayhan sarac yorumu:

  Ambalaj ve kutu şirketim var iş yerini dahada büyütmek için ortak yatırımcı ariyorum

  • Cevap yaz
   kobivadisi yorumu:

   Sn. Ayhan sarac

   Kobivadisi.com’a göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

   Yatırımcı aramakta olduğunuz projeniz ile ilgili yapmanız gereken tek içerik; Yatırımcı Bul sayfamızı ziyaret ederek, detaylı bir şekilde tüm içeriklerinizi eklemeniz gerekmektedir.

   İlan kaydı tamamlandıktan sonra, gerekli kontroller yapılarak en kısa sürede yayına alınarak tarafınıza bilgi verilecektir.

   Saygılarımızla, iyi günler.

Yorumunuz