yatırımcı arıyorum

Yatırımcı Bulmak

İş Kurarken Yatırımcı Aramak

Son 5 yılda ülkemizde hızlı bir şekilde artan iş gücü potansiyeli, özellikle z kuşağının da ticari hayata adım atmasıyla birlikte çok büyük bir ivme kazandı. Fakat eski dönemlerde olduğu gibi yeni bir iş kurmaya çalışan bireylere aileler veya çevreler maalesef yardım edemiyor. Eskiden, evin genç çocuğu iş hayatına adım atmak istediğinde; tüm aile bireyleri elinden geldiğince destek olur, eş dostta bu seferberlikte yerini alarak imece usulüyle hep birlik olunurdu.

Ama şimdi öyle mi? Üzülerek ifade etmek gerekirse hayır. Her ailede olmasa da birçok toplumda 18 yaşını dolduran birçok kişi (cinsiyet fark etmeksizin) kendi ayakları üzerinde durmaya çalışıyor. Ya yeni bir iş kurmaya gönül veriyor yada bir işyerinde çalışarak hayatını idame ettirmeye devam ediyor.

2018 yılında yapılan araştırmalar şunu gösteriyor ki; yeni bir iş kurmak isteyen kesim, masa başı işte çalışmak isteyen kesimden yaklaşık %30 daha fazla. Buradan rahatlıkla bu sonucu çıkartabiliriz, artık birçok kişi kendi işini kurarak ticari hayatını devam ettirmek istiyor.

Yatırımcı Bulma Nedenleri

İnsanlar artık sosyal hayatında bile, hatta sosyal ağlarında bile kimlik/unvan peşinde olmaya çalışıyorlar.

Örnek vermek gerekirse: … okulundan mezun, …. şirketinde ceo, … özgeçmişe sahip vb.

Peki toplum olarak iş hayatında kendini geliştirme, yeni bir şeyler üretme, kalabalıktan sıyrılıp ön plana çıkmak için bu kadar mücadele ediliyorsa neden bazı kişiler tutunabiliyor bazıları ise bayrağı indirmek zorunda kalıyor?

Elbette bu soru bir çok başlıkla tartışılabilir. Tecrübeden tutunda, tembelliğe. Pazarlamadan tutunda, yeni kitlelere ulaşmaya kadar gidebilir.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, yeni genç kuşak çok ciddi bir ivmeyle Türk ticari hayatına adım atmaya başladı. Elbette yeni projeler, yeni planlar, yeni iş modellerini düşünerek bu eylemleri gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Çünkü; bilgisayar ve cep telefonu ile devam eden yoğun bir hayat ile çevredeki iş alanlarına çok fazla ihtiyaç duymadan, zaten dünyanın öbür ucundaki insanların ne işlerle meşgul olup nerelerden para kazanabildiklerini az çok görüyorlar.

Yeni nesil, iş kurma aşamasında nereden destek alıyor?

Takdir edersiniz ki, ortalama 20 yaşlarında bir birey zaten hayatının büyük bir bölümünü eğitim kurumunda geçiriyor. Daha sonra iş hayatına dikey bir geçiş yapıyor. Fakat, üniversitede ilgili bölümde okuyan bir kişi bu bölüm hakkında güncel piyasa şartlarında çalışmayıp direk olarak bir şirkette masa başı iş yapıyorsa maalesef sonraki süreçte sorunlar yaşanabiliyor. Biz buna; işin mutfağında gelme diyoruz.

Destek konusunda ise çoğu zaman 3 ana yapı mevcuttur:

  • Aile desteği (maddi, manevi)
  • Staj veya bir işyerinde çalışmış olma (sektörel bilgi)
  • Devlet desteği

Bu destekleri alan bir kişi iş hayatında muhtemelen biraz daha çok bilgiye sahip olarak, kendine yer yapabiliyor. Peki ya bu destekleri alamayan elinde sadece bir fikir olan kişi ne yapıyor?

Bir Fikrim Var, Yatırımcı Arıyorum?

Yaş fark etmeksizin genel olarak birçok kişinin aklında veya ağzında bu cümle vardır: bu iş fikrinin hayata geçirirsem, yırttık. 🙂

Kendinize özgü bir iş fikrinin olması, bulunduğunuz bölgede veya şehirde bu işin yapılmıyor olması elbette paha biçilemez. Nedeni ise, bu pazarı siz oluşturarak büyük bir müşteri kitlesi ile birlikte devamlılığı olacak yeni bir iş dalı anlamına gelmektedir.

Atasözü der ki; bir işi ilk yapan para kazanır.

Peki bu fikri hayata geçirmek için hangi zorlukları yaşıyorsunuz? Durun biz tahmin edelim; büyük ölçüde maddi problem. Peki günlerce aklınızda kurduğunuz, planladığınız bu işi yapmak için parayı nasıl bulacaksınız?

Yatırımcı Bul

Tam bu aşamada size yardımcı olmak için, Kobi Vadisi yatırımcı platformundan bahsetmek istiyoruz. Fikirlerinizi, projelerinizi hayata geçirmek için çok özel bir sistemimiz mevcut. Genel özetle: ihtiyacınız olan tüm içerikleri, bilgileri, yatırım tutarını vb. doneleri ilan vererek anlatıyorsunuz. Ardından yeni yatırımcılar da size ulaşarak el uzatıyor. Ve sizde bu uğurda büyük bir sorunu ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Konu hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için: Yatırımcı Bul sayfasını ziyaret ederek birkaç dakika içinde yeni ufuklara yelken açabiliyorsunuz.

Sonrasında ise; ilanınız ile ilgilenen Türkiye ve dünya genelinde yer alan yatırımcılar ilan üzerinde yer alan bilgileriniz ile sizinle iletişim kurup, çalışmalarınız hakkında sizinle yol arkadaşlığı/ortaklık yapıyorlar.

Yatırımcılar

Fikriniz veya projeniz yayına alındıktan sonra yatırıma açık ilanlar sayfasında, ilgili kategori, sektör, bulunduğunuz şehir sayfalarında ve çok daha önemlisi Kobi Vadisi mobil uygulamasında yer alıyor.kobi vadisi

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Yatırımcı Bulmak

okuma süresi: 3 dk
0