yatırımcı arıyorum

Yaz Sezonu İçin Bazı İş Fikirleri

Yaz Aylarında Yapılabilecek İşler

Yaz ayları geldiğinde oluşan yeni sektörleri değerlendirmek ve biraz para kazanmak isteyen arkadaşları duyar gibiyiz. Hayatı olabildiğince fırsata dönüştürmeye çalışmanız gerektiğini her yazıda söylüyoruz. Mevsimleri neden fırsata dönüştüremeyesiniz?

Örnek İş Modelleri

Gelin, bu fırsatları biraz inceleyelim.

1 – Araba Yıkamak

Yazın gelmesiyle birlikte doğal olarak insanlar sürekli arabalarını yıkatmak istiyor. Böylece araba yıkama dönemi de açılmış oluyor. İsterseniz çevrenizdeki bu tür merkezlere iş başvurusunda bulunabilir isterseniz de düşük maliyet ile kendi işinizi kurabilirsiniz. Alacağınız birkaç malzeme ve bulacağınız bir su çeşmesi ile çevrenizdeki insanların arabalarını yıkamak için talip olabilirsiniz. Bu noktada biraz çaba göstererek adınızı duyurmalı ve insanlara farklı temizlik paketleri sunmalısınız. Örneğin iç temizlik, iç dış temizlik, dış temizlik gibi seçenekler sunabilirsiniz. Tabi bu işi yapmak için insanları rahatsız etmeyecek bir ortam da bulmalısınız. (Araba Severler İçin İş Fikirleri)

2 – Yiyecek İçecek Satışı

İnsanlar yaz aylarında sokaklarda gezerken, plajda eğlenirken ya da herhangi bir kutlamaya katılırken sürekli soğuk bir şeyler yemek ya da içmek isterler. Bu noktada siz devreye girebilir yaptığınız içecekleri ya da yiyecekleri insanların hizmetine sunabilirsiniz. Partilere katılmak, plajlarda satış yapmak ya da en basitinden işlek caddelerde seyyar satıcılık yapmak tercih olarak önünüzde duruyor. Yaşadığınız yer imkanlarınızı değerlendirerek bu seçeneklerden birini seçmelisiniz. Fakat şimdiden söylemeliyim ki birçok rakibiniz olacak. Bu da demek oluyor ki rekabet ortamından sıyrılıp rakiplerinizin önüne geçmelisiniz. Etkileyici bir stant ve isim size yardımcı olabilir. Ayrıca sattığınız yiyecek ya da içeceklerin kesinlikle hijyenik olması gerekmektedir.

3 – Çocuk Bakmak

Yaz beraberinde getirdiği yaz tatili ile birlikte çocukları eve getiriyor ve bakıma muhtaç kılıyor. Bu durumda işlerine devam eden aileler çocukları iyi bir bakıcı bulma yoluna gidebiliyorlar. Oluşan bu bakıcı ihtiyacını karşılamak için böyle işlere talip olabilirsiniz. Bu noktada da çevrenizdeki insanlara olabildiğince yapmak istediğiniz işten bahsetmeli ve adınızı duyurmaya çalışmalısınız. Ayrıca bazı yerlere küçük ilanlar yapıştırabilirsiniz. Özellikle hastane ya da belediyelerin bulunduğu yerlere haberler göndermelisiniz. Bu işi istek doğrultusunda kendi evinizde ya da müşterinin evinde yapabileceğinizi de unutmayın. (Çocuklar İçin Gündüz Bakım Evleri)

4 – Havuz Temizliği

Yaz sezonu ile birlikte açılan bir diğer sezon da kuşkusuz havuz sektörüdür. Bu noktada yazın başında büyük miktarda iş açığı doğmaktadır. Bu açığı kapatmak için özellikle varsa evinizin yakınındaki havuzlar ile görüşerek onlara temizlikçi olmak için başvurabilirsiniz. Ayrıca havuzların dışında villalar ya da siteler havuzlarını temizletmek için görevlendirebilecek insanlar aramaktadır. Buralara başvurmak için de kendi reklamınızı yapmalısınız. Broşürler asarak bunu yapabilirsiniz.

5 – Su Sporları

Su sporlarına dair bir başarınız varsa bu başarınızı paraya çevirebilirsiniz. İnsanlar plajlara ve havuzlara akın ediyorken siz de bu bölgeler de eğitimler verebilirsiniz. Fakat önemli olan nokta insanların sizlere çocuklarını veya canlarını emanet edeceklerini unutmamanız. Kendinizden son derece emin olmalısınız. Eğer bu konuda sorun yoksa yüzme eğitmeni, sörf eğitmeni ya da cankurtaranlık gibi kendinize güvendiğiniz ve en iyi olduğunuz dalda iş arayabilirsiniz.

6 – Tur Rehberliği

Yaşadığınız yer bir turistik bölgeyse yaz aylarında birçok turist bu bölgeye akın edecektir. Gelen turistleri gezdirmek için tur şirketlerine başvurabilirsiniz. Bu sayede hem gezebilir hem de para kazanabilirsiniz. Unutmamanız gereken şeylerden birisi ise bu işi yapmadan önce ne kadar hakim olursanız olun her türlü soruya cevap verebilmek için bir araştırma yapmanızdır. Aşağı yuları nerede ne konuşacağınızı da planlamanızı öneriyoruz. Ayrıca insanları eğlendirecek birkaç artı özellik de ayarlayabilirseniz tur şirketlerin için rakiplerinize göre bir adım önde olabilirsiniz. (Seyahat Ederken Ek İş Yaparak Para Kazanmak)

7 – Düğün Arabası Kiralama / Süsleme

Yaz aylarının kuşkusuz en önemli ticari sektörü düğünlerdir. Bu noktada elinizde bir araç varsa bu aracı insanlar için kiralayabilir ya da küçük bir sermaye ile insanların arabalarını süslemek için malzemeler edinebilirsiniz. Her iki durumda da birçok yere ilan vermeli hatta imkanınız varsa düğün salonları ile anlaşma yapmaya çalışmalısınız. Düğün salonları müşterilerini size yönlendirerek size fazlasıyla iş imkanı sağlayacaklardır. Elbette kendi paylarını da bu anlaşma doğrultusunda reklam ücreti olarak keseceklerdir. Fakat bu kesintiden korkmamanızı söylemek de fayda var. Çünkü bir düğün salonu ile anlaşmanız demek yaz boyu işinizin olacağı anlamına gelir. Yani ödeyeceğiniz reklam bedelinin çok daha fazlasını rahatlıkla kazanma imkanına sahip olacaksınız. (Düğün, Davet, Organizasyon İşleri)


yatırımcı arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Yaz Sezonu İçin Bazı İş Fikirleri

okuma süresi: 4 dk
0