Yatırımcı Arıyorum

Yeni Bir İş Kurarken Ön Bilgiler

Yeni İş Kurmak İsteyenler İçin Bazı Bilgiler

Yeni bir iş kurmaya hazırlanan girişimci adaylarının ilk deneyimleri olacak ise araştırma ve hazırlık dönemini uzun tutmalarını öneririz. İşletmelerin kazanç elde etmeleri girdikleri sektörde başarılı olmaları ülkemizin izlediği ekonomik kalkınma çabalarından ve uyguladığı stratejilerden bağımsız düşünülmemelidir.

Türkiye kıtalararası bir ülke olmanın avantajını stratejik anlamda henüz değerlendirmeye başlamış, yatırımların bu yönde gerçekleşmesini sağlarken kurduğu ilişkilerde de son derece başarılı olmuştur. Ülkemizde tüm sektörler yatırıma müsait olmakla beraber Türkiye’nin ihtiyacı olan ÜRETİM-İHRACAT faaliyetini gerçekleştirecek bu alanda girişim sayısını artıracak Küçük ve Orta Ölçekli işletmelerdir. Gelişen yeniden yapılanan üretim ve ihracata uygun iş alanlarını yeni girişimci adaylarının tercih etmesi hem kendilerine hem ülke ekonomisine daha hızlı ve etkin fayda sağlayacaktır.

Yeni Kurulacak İşe Destek almak

Yeni kurulacak iş yerine üretim ve ihracat ağırlıklı ise teşvik alma olanağı da yüksek olacaktır. Ayrıca katma değer yaratan projelere sponsor ya da melek yatırımcı bulmak gibi avantajlar da söz konusu olabilmektedir.  Yeni iş fikri, üretim ve ihracata uygunsa katma değer yaratıyorsa dev firmaların Melek Yatırımcı olabileceği ya da sponsor bulabileceği özellik gösteriyor demektir.

Yenilenebilir Enerji, Güneş Enerjisi en fazla yatırım alan ve hareketlenen sektörlerden, sürekli büyüme gösteren bir başka sektör Sağlık Sektörü. O kadar geniş bir alanı kapsıyor ki ana ve alt dalları ile dev bir platform sağlık sektörü. Diyet ürünlerden sağlık turizmine yeşil ekonomi tabir edilen organik gıdalardan sağlıklı ambalaj gibi pek çok üretim, imalat ve hizmet sektörünü kapsıyor. Yeni İş Kurarken Kendinize Sormanız Gereken Sorular

Yeni İş ile Kar Etmek

İş kurmak isteyen kişi elbette hayalindeki işi yapacak, hangi alanda faaliyet göstermek istiyorsa hangi işi yaparken daha fazla mutlu oluyor ise o işe yönelecektir. Ancak işletmeler kâr elde etmek kazanç sağlamak amacı ile kurulduğundan sermayenizi riske ederken bunu en bilinçli biçimde, kâr elde edecek şekilde ve en az riskle yapmanız beklenecektir.

KOBİ VADİSİ İş Fikirleri bölümünde, girişimci adayları, ön fizibilite niteliği taşıyan araştırma sonuçlarını aktaran nitelikli yazı dizileri bulacaklardır. Hemen her sektör için yakın ekonomik geçmişi, bugünü, yatırım durumunu büyüme oranlarını sektörün geleceği ile ilgili yatırım ve beklentilerin neler olduğunun bilgisinin verilmeye çalışıldığı İş Fikirleri yazı dizisi girişimci adaylarının kısa sürede ve geniş platformda bilgi edinmesini sağlayacaktır.

Girişken olmak, iyi bir özellik gibi görünse de girişimcilik ile sık olarak karıştırılmakta neticeleri üzücü olabilmektedir. Risk alabilmek, gözü kara olmak cesaret anlamına gelen ticari yaşamda belki biraz her iş sahibinin sahip olması gereken özellikler gibi görünse de kalkışılacak eylemlerin sonuçları süreçleri hesaplanmalı böylece girişkenlik girişimci nitelik kazanmalıdır.

Girişimci olmak, girişkenlikten tamamen farklı söylenişteki ses benzerliği dışında aralarında bir bağ olmayan iki ayrı eylem ve iki ayrı sözcük. Üretim veya hizmet verebilmek için üretim veya hizmet unsurlarını en doğru koşullarda bir araya getirerek kazanç elde etmeye çalışan kimsedir şeklinde tanımlanmaktadır Girişimci.

Riski hesaplayan, sektörü araştıran, sermayesini ne şekilde yatıracağının hesaplarını yapan süreci yönetecek potansiyelini hazırlayan söz konusu faaliyetleri somut verilere dayanarak gerçekleştiren maceracılıktan tamamen uzak bir eylemdir Girişimcilik. Ticari yaşama ilk kez atılacak kimselerin içlerindeki cesareti ve ellerindeki sermayelerini en bilinçli şekilde kullanabilmeleri için önce kendilerini hazırlamalarını daha sonra iş ve piyasa ile ilgili olabildiğince çok bilgiye ulaşmalarını öneririz.

BİLGİ GÜÇTÜR

Çok klişe bir söylem gibi gelse de kulağa bilmek, her sorunu çözen sahip olma halidir. Yapılan iş hakkında ne kadar çok bilginiz var ise o kadar iyi yönetirsiniz işinizi. Örneğin ekmek fırını işletecekseniz en iyi ekmek hangi en iyi undan yapılır ve bu en iyi un nereden alınır kaça alınır bilmek fırıncıyı güçlü kılmaz mı? Zarar etmesini önlemez mi?

Küçük veya orta büyüklükte işletme veya dev işletmeler hepsinin sahiplerinin yaşam hikâyelerinde, ana çıkış noktaları, işleri hakkında her şeyi biliyor bilmeye çalışıyor olmaları, bilmediklerini bilen personeli de istihdam ediyor olmalarıydı. Sıfırdan İş Kurarken Atılacak Temel Adımlar

Yeni İş Kuracaklara Öneriler

  • Yatırım yapacağınız sektörün ülkenin genel ekonomik beklentileri ile uyumlu olmasını göz önünde bulundurun.
  • Üretim ve İhracata dayalı faaliyet gösterebileceğiniz iş faaliyetinin kazanç elde etmenize ve büyümenize daha faza katkı sağlayacağını, çeşitli teşviklere başvurma şansınızın artacağını dikkate alın.
  • Piyasa koşullarını girmeyi düşündüğünüz sektör için yakın geçmişi, bugünü ve gelecek beklentileri ile birlikte değerlendirmeye alın.
  • Ekonomide fırsat olarak tanımlanan yeni iş gelişmelerini yeni yöntem ve ürünleri takip ederek gündemi yakalayın.

yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz