Yatırımcı Arıyorum

Yeni Bir Yatırımcı Bulmak

Yatırımcı Aramak

Günümüz yatırımcıları kişilerde etki bırakabilmek için ölçeklendirmeler ve de büyüme odaklı şirketler üzerine yatırım yapmayı planladıklarını söylemekteler. Bunun anlamı ise kişinin sahip olduğu işindeki minimum maliyet üzerinden kazanmış olduğu cirolar üzerindeki artışları çoğaltmak istemeleridir. Olaya genel açıdan bakacak olursak kişinin elindeki sahip olduğu ürünü yeni bir Pazar arayışına ya da bölgelere dağıtmaya hazır hissediyor ise, iş açısından kanıtlanmış ürün modeli var ise sahip olduğu şirketinin ölçeklendirilebilme özelliğe sahip olduğu anlamına gelmektedir. Genel olarak bir yazılım üzerinden üretilmiş bir ürün verilebilecek örneklerden bir tanesidir.

Yapılmış ürünler üzerindeki kopyaların hazırlanışı ilk etapta zor bir zaman zarfı içerisinden geçiyor. Fakat ürünün kopyalama işlemi devamını sürdürdükçe sınırsız bir üretim ve de çok küçük maliyetler ile üretim devam ettirilebiliyor. Olaya danışmanlık açısından bakacak olursak birçoğu için bu durum geçerli bir sebep değildir. Ürünler üzerinde yapılan hizmetlerin çoğunluğu uzman kişiler tarafından dağıtımı gerçekleştirilmelidir. Bu durumdaki uzmanları kopyalama işlemleri yavaş ve de pahalı bir iş olarak görünmektedir. Bu sebeple düşünecek olursak hiçbir yatırımcı bu gibi hizmetler üzerinde yatırım yapma gibi düşünce içerisine girmeyi düşünmediği gözlemleniyor.

Yatırımcı Ararken Neler Yapılmalıdır?

İşe Ölçeklendirilebilen Düşünceler ile Başlamak

İş hayatı üzerinde kişinin kendi içerisinde bulmuş olduğu fikirleri, çevresindeki kişilerin beğenmesi ile ölçeklendirilebilen bir düşünce yapısının ortaya çıkması gibi bir durum söz konusu değildir. Günümüzdeki yatırımcıların birçoğu genel anlamda çift haneli büyüme oranları üzerinde ve de milyar dolardık iş fikirleri üzerine yatırım yapma hedefleri içerisinde oldukları gözlemleniyor. Bu tür iş fikirleri daha kabul edilebilir bir özellik taşıyarak şirket içerisindeki durumları daha ölçeklendirilebilir ya da yatırım yapılabilir bir anlama bürüyebiliyor.

Günümüz iş hayatı oldukça zorlu ve pazarları gelişmiş teknoloji sayesinde sürekli bir değişim içerisinde yatırımcılar üzerinde etkiler bırakabiliyor. Şirket ya da firma sahiplerinin bir yatırımcı bulabilmeleri için yapılması gerekenlerin başında, yatırımcı üzerinde etki bırakabilecek ya da devamlılık sağlayabilecek bir düşünce ile sunumlarını dinlenebilir hale getirmeleri gerekiyor. Genel açıdan incelendiğinde iş fikirlerinin birçoğu müşteriler için hazırlanarak, hazırlanmış olan hizmetlerin çoğu ücretsiz hizmet olarak gözlemleniyor. Bu durum oldukça olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Çünkü bir iş kurabilmek için o işe ölçeklendirilebilme özelliğinin katılması ve de ücretsiz destekler ile olumlu sonuçlar vermeyeceği gözlemleniyor.

Güçlenme Sağlamak ve Dış Kaynaklar

Günümüzde zeki yatırımcılar olarak görülen bazı kişiler için sahip oldukları temel düşünceleri ve de iş fikirlerini dış kaynak olarak kullanmamakla birlikte kişinin kendi düşüncesi hariç diğer düşüncelere katılımı olumsuz yöndedir. İş açısından tüm yükleri kendileri taşımazlar. Zaman içerisinde kendi bünyelerindeki deneyimleri ve de uzmanlıkları kişisel olarak edinmenin oldukça yavaş ve de fazlaca maliyet içerdiklerinin bilincindedirler. Şirketin ilerlemesi ve de iş fikirlerinin yatırımcılar açısından cazip gelmesi açısından ölçeklenebilmek açısından dış kaynaklara başvurulur.

Kişinin vermiş olduğu mesajlar doğrudan olmalı ve de pazarlama konusunda dolaylı kanallar üzerinde odak noktası belirtilmelidir. Günümüz iş hayatında doğrudan pazarlama gibi konular ölçeklendirilebilir bir etken olarak görülmez. Bu ürünlere örnek vermek gerekirse, fiyatları oldukça düşük ve de satış hacimlerinin oldukça yüksek belirlenen ürünlerdir. İş hayatında genellikle müşteri odaklı olunduğu ve de birkaç kaynak üzerinden yatırımcıya ulaşımın akışı sırasında kişinin şirketinin dikkat çekmesi, ölçeklendirilme olabilmesini sağlamak açısından oldukça güçlü bir pazarlama taktiği tasarlamak zorunlu bir davranış olmalıdır.

Birebir ya da ağızdan ağıza olan pazarlama yöntemleri kabul edilebilir ya da olumlu sonuçlar doğurabilen bir yöntem olarak düşünülmez. Yoğun olarak emek ya da ağır iş gücüne odaklı bir şirketin dışarıdan görünümü ölçeklendirilebilir olmadığı yönündedir. Bir şirketin ölçeklendirilebilir olması için üretim otomasyonları, geliştirilmiş teknolojiler ve de minimum çalışan personele odaklanarak bu iş gerçekleştirilebilir. Sahip olunan şirkete sadece elde edilen kar üzerinden yatırım yaparak, şirket diğer kişilere açıldığında yeni yatırımcıların ve de finans alanında uzman analistlerin incelemek istedikleri büyüme eğrisi oluşturulmak istenmez. İş alanınızdaki sahip olduğunuz hisse oranlarını yeni yatırımcılara devretmeniz durumunda, belirlenen maliyetlerdeki uzmanlık ve de deneyimler şirket açısından olumlu bir adım olarak görülecektir.

Yatırımcı Nasıl Bulunur?

Genel olarak büyük ya da küçük şirketlerin bir yeni yatırımcıya ihtiyaç duyması gibi konular değişim gösterebilir. Yatırım almak kişinin vereceği stratejik bir düşüncedir. Kişinin hayali dünyada farklılık yaratmak ise ve bir sektör üzerinde hâkimiyet kurmak ise şansınızı çoğaltmak için Kobi Vadisi yatırımcı bul sayfasını ziyaret edebilir, fikirlerinizi açıkça belirleterek melek yatırımcılar aracılığı ile büyüme gerçekleştirebilirsiniz.kobi vadisi

Yorumunuz