Yatırımcı Arıyorum

Yeni Girişimciler ve Motivasyon

Girişimciler İçin Motivasyonun Önemi

Son zamanlarda ticaret hayatı çok değişti. Dünyanın küreselleşmesi ile birlikte inovatif fikirler çok daha kazandırır hale geldi. Bugün artık inovatif fikirlerin destekleyicileri de oldukça fazla. Tüm bunlar insanları kendi ayaklarının üzerinde durmaya cesaretlendiriyor.

Başarılı girişimcilerin ise bazı ortak yönleri var. Yeni girişimci olacak ve ticarete atılacak, kobi olmaya soyunacaklar için motivasyon oldukça önemli. Yaşayabileceğiniz sıkıntılar ve zorluklar karşısında dik durmanız en iyi savunma yönteminiz olacaktır.

Kendini Geliştirmek

Motivasyon ve kararlılık son derece önemli dedik. Bunun yanı sıra başarılı girişimciler öğrenmeye ve yeni bilgiler edinmeye açık kişilerdir. Değişime direnmeyen yapıları ve hayal güçleri de önemli özellikleri arasındadır. Değişimi gerçekleştirmeyen ve değişime direnen zatlar yahut ülkeler kalkınmada gecikiyor, refah düzeyinde bir türlü feraha ulaşamamaktadırlar. İlham veren ve yaratıcı bir yanları vardır. Başarısızlıklar karşısında pes etmez, hataları bulmak ve tamir etmek için odaklanırlar.

Uzman kişilerden fikir ve destek almayı ihmal etmezler. Yanında varsa çalışanlarını ve müşterilerini mutlu ve memnun etmek için çaba sarf eder, anlayışlı, sabırlı bir tutum sergilerler. Hesap, analiz, sistem kurma gibi hususlarda kendilerini sürekli geliştirir, motivasyon ve vizyon geliştirme hususlarında da heveslidirler.

Girişimcilerin Başarı Grafiği

Peki tüm bu özellikler kazanmaya ve büyümeye yeterli midir? Kazanmanın önemli bir kuralı da verimliliği arttırmaktır şüphesiz. Bunu da müşterilerin ihtiyaçlarını görerek ve daima yenilenerek sağlayabilir girişimci. Bir kaliteyi yakalamak ve sürdürmekte olmazsa olmazlardandır. Doğru ve ihtiyaç duyulan yerde işinizi açmakta size büyük avantajlar sağlayacak, gereksiz yorulmalardan sizi kurtaracaktır. Bir kobinin, bir girişimcinin başarı grafiğinin istikrarlı bir biçimde yükselmesi kendisini ve ailesini mutlu edeceği gibi, ülkemiz içinde büyük kazançtır. Bilgiyi performans ile birleştirerek hem kendimiz ve ailemiz, hem de ülke ekonomimiz için canla başla çalışmak gerektiğinin bilincinde olmak gerekir. İşini severek ve zevk alarak yapan, kolay pes etmeyen kişiler başarıya çok daha hızlı ulaşırlar.

İşinize konsantrasyon ve doğru odaklanma da fevkalade mühim ayrıntılardır. İş yerinizde diğer tüm sıkıntı ve düşünceleri bir kenara bırakmalı, sadece işiniz ile meşgul olmalısınız. Doğru yerde açacağınız, uzman kişilerden alacağınız yardım ve fikirler, yenilikçi yaklaşımınız ve azminiz yolunuzu aydınlatacak fenerlerinizdir.

Kendine Güvenmek

Günümüzde girişimci olmak ve kendi işini kurmak çok daha kolay. Muhtelif kolaylıklar sağlayan krediler ve hibeler ile girişimciler artık çok daha cesaretli. Yapılan yatırımların geri dönüşlerinin de olumlu olma olasılığı yapılan araştırmalar neticesinde oldukça yüksek görünmekte. Binlerce girişimci kendi ayaklarının üzerinde, kendi işinin başında ülke istihdamına katkı sağlamaktadır.

Planlı ve gerçekçi adımlar, yüksek motivasyon ile başarı kaçınılmaz. Devletin son zamanlarda girişimcilere sağladığı kolaylıklar da büyük avantajlar sağlıyor. Maddi destekler haricinde bürokrasinin de eskisi gibi can sıkıcı olmayışı ve eskiye nazaran çok daha rahat işleyişi yeni girişimcilerin yüzünü güldürüyor.

Tek yapmanız gereken işinize ve kendinize tam manasıyla güvenmek.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz