Yatırımcı Arıyorum

Yeni Girişimcilere Öneriler

Girişimci Olmak

Başarı öyküleri arttıkça yeni girişimcilerin sayısı da o denli artış göstermekte. Bir ülkenin kalkınması bireylerin kültür seviyeleri ve çalışma azimleri ile orantılıdır. Hiç şüphe yoktur ki kültürel gelişmeyi akabinde ekonomik kalkınma takip etmektedir. Elbette her insanın emeği çok önemlidir. Ancak kimilerin cesareti ve girişimci ruhu ile emekleri kadar katkıları da büyük olmaktadır. Girişimciler hedeflerini ve hayallerini asla kaybetmemelidirler. Bu hedeflere doğru yol aldıkça başarı ve kazançta arkanızdan gelecektir.

Büyük Hedefler Küçük Başarılarla Başlar

İşinizi iyi yapmak gayreti içinizde her daim canlı olmalıdır. Hedefinizden uzaklaşmak sizi geri atacağından, ilk günkü hevesinizi her daim yaşayabiliyor olmalısınız. Yolunuz uzun ve meşakatli. Ancak unutmayınız ki tüm azminiz kendiniz için. İlerisi için büyük hedefleriniz olabilir ancak aceleci davranmayınız. Sizi büyük hedeflere taşıyacak olan bugünün küçük başarıları olabilir. Unutmayın, bu girişimcilik sizin hayatınızın fırsatı olabilir. Sizin yapacağınız bu iş unutmayın ki ülkemize de çok şey kazandıracaktır. Zamanınızı ve enerjinizi önemsiz şeyler için değil, işiniz için harcayın.

Uzman Desteği Almak

Uzun zaman geçti ve beklediğiniz başarıyı elde edemediniz. Hiç vakit kaybetmeden uzman birinden yardım alarak nerede eksik olduğunuzu öğrenin. Hemen pes etmeyin. Unutmayın, bugün yapacağınız seçimler yarın nerede olacağınızı belirleyecektir. Nitelikli ve profesyonel kişilerin fikirleri size yeni bakış açıları kazandıracaktır. Eksiklerinizi görmezden gelir ve tek başına, kendi fikirlerinizle ilerleme konusunda ısrarcı davranırsanız, bu durumdan hem siz, hem kurumunuz yahut şirketiniz, hem de ülkemiz zarar görebilir. Sadece bir girişimci olarak görmeyiniz kendinizi. Siz ilerlemekte olan ülkemizin de basamaklarından birisiniz ayrıca. Sizin başarınız ülkemizin kalkınmasında rol oynayacaktır. Sürekli gelişerek yenilenmek, başkaları ile faydalı paylaşımlarda bulunmak ve yaptığınız işten zevk duymak ta ticaret hayatında size önemli avantajlar sağlayacaktır. İşinizdeki olumlu bakışınız, işinize gösterdiğiniz olumlu tutum başarı için  çok önemlidir. Gerçekten gidişat sizi memnun etmiyor yahut dara sokuyor ise en başından bu yana nasıl bir çalışma şekli izlediğinizi kontrol ediniz. Başarısızlığın temelinde çoğu zaman çok basit hatalar yatar. Yardım alacağınız uzman kişi  hatalarınızı çok daha hızlı görmenizi sağlayacaktır. Eğer ki gerçekten  olmuyor ise paniğe kapılmayın ve en az kayıpla nasıl kurtarabileceğinizin yollarını arayın. Örneğin sektör değiştirebilirsiniz. Yeteneğiniz veya yatkınlığınızın daha fazla olduğu bir işe kayabilirsiniz.

Motivasyon

Siz işinizde güzel şeyler hayal ettiniz ve bir yola çıktınız. Başarısızlığı düşünerek motivasyonunuzu düşürmeyiniz. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki girişimcilerimiz arasından başarısız olanların sayısı başarılı olmuş girişimcilerimizin yanında çok az. Doğru strateji ve sabır ile sizinde başarılı olmamanız için hiç bir neden yok. Yeter ki kendinize ve işinize tam anlamıyla güvenin. Evet, bu sizin işiniz. Bu işi büyütecek ve geliştirecek olan da sizsiniz.Öncelikle lütfen kendinizi hafife almayın. Yenilikçiliği elden bırakmamak ile birlikte, bireysel verimliliğinizi de tam manası ile gösterebilme gayretinde olun.

Yolunuz açık olsun.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz