Yatırımcı Arıyorum

Yerinde Saymak Kaybekmekten Farksızdır

Güzel bir iş fikrimiz var ve elimizde bunu faaliyete geçirecek sermayemiz de var diyelim. İş planımızı hazırladık ve kurulum için bütün araştırmalarımızı yaptık. Gösterişli, mükemmel bir açılışla da işimize başladığımızı varsayalım. Buraya kadar bir problem görünmüyor olabilir. Ama bu bir problem olmayacağı anlamına gelmemektedir.

İş kurma sürecinin sonrasında eğer rutini yakaladıysak; yani günlük ve aylık olarak elde etmemiz gereken miktarı kazanıyoruz ve iş planımız olumlu olarak gidiyor diyelim. Artık girişimcinin yapması gereken çok önemli bir şey vardır. O da işini geliştirmektir. Şunu kesinlikle idrak etmek gerekir ki sattığınız ürün ya da verdiğiniz hizmet her zaman revaçta olmayacaktır. Zaman içerisinde insanların algıları ve ilgileri değişkenlik göstermektedir. Bu sizin içinde bulunduğunuz sektör için de geçerli olacaktır. Yani yıllardır aynı ürünü üreten bir firma düşünün. Zaman geçtikçe ona duyulan ilgi azalacaktır. Tabi kendini geliştirmiyorsa bu mümkündür.

Eğer kurduğunuz iş için ileriye dair yenilikler düşünmüyorsanız yerinizde sayıyorsunuz demektir. Yerinde saymak da kaybetmekten farksızdır. İşinizi geliştirmek adına sermayeniz de yoksa eğer bu konuda devlet desteğine de başvurabilirsiniz. Örneğin faizsiz bir biçimde geri ödenecek olan girişimci kredi desteği miktarı 100.000 tl ile başlamaktadır. Bu miktar ise çoğu küçük ve orta ölçekli işletmelerin gelişmesinde yeterlidir. Siz de bu şekilde işinizi daha üst seviyelere taşıyabilir ve zaman içinde kaybolma riskini en aza indirebilirsiniz.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz