Yatırımcı Arıyorum

Yoga – Pilates Salonu Açmak

Refah seviyesinin artması ile birlikte artık insanlar sağlığı için kendilerine daha fazla vakit ayırabiliyor. Sağlıklı bir hayat için gerekli olan iki temel unsur ise düzenli beslenmek ve spor yapmaktır. Çağımızda özellikle bayanlar fit bir vücuda sahip olabilmek için adeta pilates salonlarına akın ediyor. Tabii ki hayatın stresinden biraz olsa da uzaklaşmak isteyen yoga sevdalılarını da unutmamak gerekir. Bütün bunları göz önünde bulundurarak şunu söyleyebiliriz ki yoga ve pilates salonu açmak günümüzde kazanç potansiyeli yüksek harika bir iş fikri olabilir…

Yoga – Pilates Salonu Açmak İçin Gerekenler

Bu işi yapabilmeniz için çok katı şartlar bulunmamaktadır. Yoga ve Pilates Salonu Açmak için gerekenlerin başında sizin de tahmin edebileceğiniz üzere kaliteli eğitmenlerden geçmektedir. Tecrübeli, işini bilen elemanlar her işletme de olduğu gibi bu işin de yapı taşlarını oluşturacaktır. Salonunuza gelecek olan müşteriler genel olarak bayan olacağından dolayı bayan eğitmenler seçmenizde fayda var.

Bu işi yapabilmek için vazgeçilmezlerden biri ise hiç şüphesiz bir salona sahip olmaktır. Geniş ve mümkünse birden fazla katı olan yerler seçmeniz sizin faydanıza olacaktır. Ayrıca salonunuzu şehir merkezinde ya da işlek bir yerde bulunması müşteriye ulaşmanız için önemli bir faktördür.

Bu kriterlere uygun bir yer bulduğunuz zaman satın alabilir ya da kiralayarak kullanıma geçirebilirsiniz.

Tüm bunları hallettikten geriye kalan tek şey dekorasyon ve gerekli malzemelerin temin edilmesidir. Mümkün olduğunca ışık gören ya da sakin bir ışıklandırmaya sahip bir alan müşteriler cezbedecektir. Ayrıca salonunuzun havadar olması da bu iş için büyük bir önem arz etmektedir. Havalandırmanız yeterince iyiyse ve iç açıcı bir dekorasyona sahipseniz müşteriyi elinizde tutma potansiyeliniz oldukça yüksektir.Yoga ve Pilates Salonu Açmanın Maliyeti

Orta derecede bir bütçe ile bu iş rahatlıkla yapılabilmektedir. Bütçeniz kısıtlı ise salonu kiralamanız daha uygun olacaktır. Eğer bu iş için dizayn edilmiş bir salon bulur ve kiralayabilirseniz maliyeti büyük ölçüde düşürmüş olacaksınız.

Aylık giderler olarak eğitmenlerinizin maaşları ve elektrik su vesaire gibi temel ihtiyaçlar olacaktır. İlk etapta 2 eğitmen sizin için yeterli olacaktır. Eğitmenlerinizin maaşı, temel ihtiyaçlar ve salonun kirası hesaplandığında ortalama 7-15 bin TL gibi bir aylık gideriniz olacaktır.

Eğer büyük bir bütçe ile girip kira ile uğraşmak istemiyorsanız dekorasyon, havlandırma, ışıklandırma ve malzemelerin temini için 80 bin ile 150 bin TL civarı bir para ayırmanız gerekecektir.

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan fitness salonu iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.

Yoga ve Pilates Salonu Açmak Ne Kadar Kazandırır?

Bu işten elde edeceğiniz kazancı tamamen sizin hizmetiniz ve belirleyeceğiniz üyelik ücreti belirleyecektir. Vereceğiniz hizmet ve salonunuzun kullanılabilir, temiz olması müşteri elinizde tutarak devamlı para akışını sağlayacaktır.

Gider kaleminize ve hedefinize bağlı olarak bir fiyat belirlerseniz ilk aylarda bu işten ortalama 5 bin TL net gelir elde edebilirsiniz. Devam eden aylarda bu geliri 10 bin TL ve üzerine çıkarma şansınız olabilir.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi
Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
sanny
sanny
4 yıl önce

teşekkürler

plates hala
plates hala
4 yıl önce

**********.com dan bayilik formu doldurabilirsiniz
bayilik veren firmalar
iş planları
Yatırımcı Bul
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
Uyarı: bu sayfada bulunan; bilgiler, içerikler veya yorumlar yatırım tavsiyesi değildir.
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz