Yatırımcı Arıyorum

Youtube Kanalı Açmak Hakkında

Youtube’da Kanal Açmak

Youtube üzerinden muhtelif konular hakkında video çekip yayınlamak son zamanlarda oldukça revaçta. Tutunabilen ve kendini ispat edebilenler ise fevkalade kazançlar elde etmekte. Sizin de bu hususta yeteneğiniz ve merakınız var ise bazı taktikler ile kazanç sağlayabilir, youtube da tanınan ve takip edilenler arasında yer alabilirsiniz. Youtube üzerinden açacağınız bir kanal vesilesi ile fenomenler listesine girebilir, hayal edemeyeceğiniz meblağlar kazanabilirsiniz. Bu okurken hayal gibi gelebilir ancak inanın ki değil. Tek yapmanız gereken orijinal ve kaliteli olmak.

Youtube üzerinden açacağınız oturum ile başlayacak olan yolculuğunuz, ilginç ve bilgilendirici, dikkat çeken videoları yüklemeniz ile devam edecektir. İster komik videolar, ister bilgilendirici ve orijinal videolar, isterseniz konular üzerinden gidebileceğiniz, bebek bakımı, örgü dersleri, yemek tarifleri gibi videolar ile kitlenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Zamanla çok daha fazla insan sizi takip edecek ve böylelikle kazanç kapınız aralanacaktır. Elbette hemen ertesi gün hesabınıza paralar yatacağını düşünüyor iseniz büyük yanılgı içerisindesiniz demektir. Zamana ihtiyacınız olduğunu ve sabır göstermeniz gerektiğini unutmayınız. Kimse bir gecede fenomen olup büyük paralar kazanmadı. Sürekli takip, çalışma ve zamana ihtiyacınız var. Ancak bu sabrı gösterebildiğiniz ve orijinalliğinizi kaybetmediğiniz sürece başarılı olmanız hayal değil.

Youtube’da Para Kazanmak

Youtube da belli bir seviyeye geldikten sonra para kazanmaya başlayabilmeniz için youtube da bulunan mevcut hesabı monitize etmeniz şart. Yani bu hesap ilişkilerinde youtube ortağı olmanız anlamını taşımakta. Google ın reklam yerleştirme yapabilmesi için youtube a izin vermeniz anlamına gelir. Hesabınıza para yatması için youtube hesaplarınızı aktif hale getirmeli, bunun için de lokasyonunuzu değiştirerek farklı bir ülkeden giriş yapıyor görünmeniz gerekebilir. Çoğu zaman bu şekilde ilerlemek çok daha kolay olmaktadır. Unutmamanız gereken önemli bir diğer hususta kaliteden ödün vermemeniz ve itibarınızı korumanız gerekmektedir. Aksi halde yapacağınız hatalar, örneğin çalıntı görüntü, haksız kötü yorum, itibarsız görüntüler gibi üsluplar karşısında youtube para girişinizi engelleyecektir. Böylelikle Youtube tan para kazanma hayalleriniz son bulacaktır. Size youtube hizmet koşullarını belirten bir onay yazısı sunacaktır. Bunu onayladıktan sonra hesabınız aktif hale gelecek ve kazanmaya başlayacaksınız.

Youtube size videolarınız ile beraber ne tür reklamların yayınlanmasını istediğinizi soracaktır. Örneğin küçük bindirme reklamlar yahut akışın içerisinde yer alan reklamlardan birini seçmeniz gereklidir. Ancak ince detaylarda oldukça önemli. Mesela bu iki türü aynı anda seçmeniz yanlış bir yaklaşım olabilir  ve izleyicinizin uzaklaşmasını sağlayabilir. Reklam ayarlarınızı dilediğiniz zaman değiştirebileceğinizi de unutmayınız. Reklamlar hususunda da ayarlamalarınız bittikten sonra artık sıra kazanmaya geldi demektir. Bundan sonra yükleyeceğiniz videoların yanında sizin görebileceğiniz bir dolar simgesi belirlenecektir. Bu da artık kazanmaya başladığınızın işaretidir.


YouTube video player


Youtube’dan Para Nasıl Tahsil Edilir?

Ödemelerin yapılış şekli ise, ödeme için alt limiti geçmeniz ile gerçekleşecektir. O ay eğer alt limiti geçemez iseniz kazandıklarınızın ödemesi bir sonraki ay gerçekleşmektedir. Alt limiti geçmeniz için ise videoların popülaritesi ve kaç kez izlendiği ile yakından alakalıdır. Başkalarından farklı ve dikkat çeken videolar sunduğunuz ve bunu devamlı yapabildiğiniz taktirde başarıya ulaşmanız çok daha kolaydır. Bir önemli nokta daha, youtube da gezen kişilerin doğal olarak dikkat süreleri yani konsantrasyonları oldukça kısadır. Bunun için ilgiyi ilk on saniyede yakalamanız gerekir. Videolarınızın başarıya ulaşması için bu ayrıntıyı dikkate almanızda fayda olacaktır. Kısa aralıklar ile düzenli bir biçimde videolar yüklemeniz de oldukça mühim. Takipçiler ile iletişim halinde olmakta başarıya ulaşmanızda faydalı olabilir.

Özgün İçerikler Üretmek

Keyif aldığınız işten para kazanmak çok daha zevk alacağınız bir durum olacaktır. İlk başlarda ümitsizliğe kapılabilir ve olmayacak gözü ile bakabilirsiniz. Ancak kendinize güvenin ve devam edin. Doğru yaptığınız ve doğru yol aldığınız taktirde başarıya ulaşmanız imkansız değil. İş etiklerine sadık kalmak ve hevesinizi kaybetmemek çok önemli. Gün içerisinde milyonlarca kişinin ziyaret ettiği youtube sitesi, sizler için de muazzam bir kazanç kapısı olabilir. Samimiyet, içtenlik, farklılık ve kalitenin önemli olduğunu unutmayınız. Başarıya ulaşmış kişileri de takip ederek önemli ipuçları da yakalayabilirsiniz. Ancak unutmayınız ki örnek almak başka taklit etmek çok başkadır. Taklit ettiğiniz taktirde kaybetmeye mahkumsunuz demektir. Orijinalliği sürdürdüğünüz taktirde başarı da gelecektir.

Nice kişiler bu pastadan dilimini alır iken siz neden alamayasınız?


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz