Yatırımcı Arıyorum

Yüz Boyama Yaparak Para Kazanmak

Yüz boyayarak para kazanmak özellikle üniversite öğrencileri için güzel bir gelir kapısıdır. Ülkemizde daha çok basit bir şekilde yapılan yüz boyama birçok yerde profesyonel olarak yapılıyor ve inanılmaz işler çıkartılıyor.

Genellikle 3-12 yaş arası çocuklara hitap eden bu eğlenceli aktivite yaz aylarında büyük bir ilgi ile karşılanmaktadır. Özellikle lunaparklarda, büyük oyun parklarında ve eğlence merkezlerinde kolaylıkla yüz boyama sanatçısı ile karşılaşabilirsiniz.

Yüz Boyama Sanatçısı Olmak İçin Neler Gereklidir?

Yüz boyama işiyle ilgilenebilmek için herhangi bir belgeye ve eğitime ihtiyacınız bulunmamaktadır. Bu mesleği yapabilmek sizin o işe ne kadar yatkın olduğunuza, el becerinize, yeteneklerinize ve düşünce yapınıza bakılmaktadır. İlkokul, lise çağlarında Görsel Sanatlar dersine ilgisi bulunan kişiler yüz boyama işini kolaylıkla yapabilmektedir.

Kendinizi denemek için bir kağıt üzerine yüze çizilebilecek tasarımları çizebilirsiniz. Kendinizi geliştirmeye yönelik faaliyetler yaparsanız hem çizim hem de müşteri portföyünüz artacaktır. Bununla birlikte kazanacağınız ücrette de artış olacaktır.

En önemli husus ise boyama yaparken kullanılacak malzemelerdir. İnsan sağlığına olumsuz şekilde etki edecek malzemelerin kullanımı ve sonrasında boyama yapılan kişide etkilerin görülmesi sizin bir daha o mesleği yapamamanıza sebep olabilir ve büyük bir ceza ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu ceza ise büyük ihtimalle ilk aşamada para diğer ihtimal için de hapis cezası olabilmektedir.

Yüz Boyama İşi Nerelerde Yapılır?

1-) Lunapark

Lunapark, çocukların gitmekte ve zaman geçirmekten büyük bir zevk aldığı en önemli yerdir. Genellikle küçük bir stand kurulur ve büyük bir ilgiyle karşılaşılır hatta oluşan sıra birkaç metre uzunluğunda olabilmektedir. Özellikle bayramlarda aileler lunaparklara akın etmektedir.

2-) Semt Meydanları

Bahar ve Yaz aylarının gelmesiyle birlikte alışveriş merkezlerinin kalabalığından ve sıcaklığından sıkılan aileler semt meydanlarında alışveriş yapılabilecek yerleri, gezilebilecek yerleri tercih edebilmektedir. Bu sebepten dolayı lunaparklarda kurulan standlar gibi bir stand kurularak büyük bir gelir kapısı oluşturulabilir.

3-) Eğlence Merkezleri

Çoğunlukla alışveriş merkezlerinde bulunan eğlence merkezleri (bkz; Funlab) bu iş için tercih edilebilir niteliktedir. Bu tarz yerlerde yüz boyama yaptığınızda bulunduğunuz yere belirli bir kira ücreti ödemek zorunda olacaksınız ya da o kuruluş adına bir çalışan olup bir maaşlı çalışan durumuna getirileceksiniz.

Yüz Boyama Yaparak Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

Yapacağınız modellere göre değişkenlik gösterecek olan kazancınız için her kişiden ortalama 15 TL kazanabilirsiniz. Günlük en az 15 çocuğa boyama yaptığınızda kazancınız 150-250 arasında değişkenlik gösterecektir.

Bu işi maaşlı olarak yapacağınızda ise hak etmiş olduğunuz ücret kesinlikle asgari ücret değildir, hak ettiğiniz ücreti kendiniz belirlemeniz gerekmektedir ve işveren kişi ile ortayı bularak güzel bir ücret ile işe başlayabilirsiniz.

Bu işin sezonluk bir iş olduğunu ve ek gelir kapısı olarak görmeniz gerektiğini unutmamanızı öneririz.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz