Fantazi Futbol Menajeri – Yatırımcı Arıyorum

FUTBOLDA YENİ TREND “FANTEZİ FUTBOL”

Dünyada en fazla ilgi gösterilen, en fazla ekonomiye sahip sporu kuşkusuz ki futboldur. Futbola olan ilgi her geçen gün artmakta ve ekonomisi de buna paralel olarak büyümektedir. Teknolojinin gelişmesi ve yeni iletişim mecralarının açılmasıyla futbol ekonomisi yeni argümanlarla daha da büyümektedir.

Son yıllarda özellikle fantezi futbol uygulamaları gelişim göstermektedir. Dünyaya paralel olarak Türkiye’de de fantezi futbol uygulamaları son 5 yılda büyük bir kitleye ulaşmıştır. Gece gündüz taraftarı olduğu takımı takip eden futbolseverler pasif bir taraftar durumundan çıkarak kendi kurduğu takım kadroları ile hem bir yarışmanın içine girmekte hem de maddi değeri olan ödüller kazanmaktadır.

Türkiye’deki futbol kitlesinin büyüklüğü, dijital medya reklam similasyonu yapılarak çok net görülmektedir. Dijital medyada futbolla ilgili reklam çalışması için hedef olarak 40 milyonluk bir kitle görünmektedir. 40 milyon kişinin futbol ile az ya da çok ilgili olduğunu gösteren bu tablo Türkiye’nin neredeyse yarısına tekabül etmektedir.

Bir başka istatistik verisine bakacak olursak Türkiye’de appstore ve Android uygulamalarında spor ile ilgili en fazla indirilen uygulama olan maçkolik mobil uygulaması 15 milyona yakın indirilmiştir. Maç sonuçlarını, kadrolarını, anlık skorları veren bu uygulama daha çok 50 yaş altı kitle tarafından kullanılmaktadır ve 15 milyon rakamı bu açıdan çok büyük bir rakamdır.
Ayrıca Türkiye’de maçlara girebilmek için mebcuren elinde bulundurulması gereken passolig uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulamanın 5 milyon üstünde üyesi bulunmaktadır. Passolig kitlesi çok önemli bir göstergedir. Çünkü futbolu takip etmenin de ötesine gidip parasını vererek maç bileti alan kitledir.

Bu konudaki en önemli veri kuşkusuz Petrol Ofisi Sosyal Lig uygulaması verileridir. Türkiye’nin ilk fantezi futbol uygulaması olan Sosyal Lig 4 milyona yakın kullanıcıya ulaşmış durumdadır. Petrol Ofisi gibi direk futbolla ilgisi olmayan bir şirketin markası olarak futbol dünyasında çok önemli bir yeri bulunmaktadır. Yeni dönemde Fantazzie, scouthub gibi yeni fantezi futbol uygulamaları da çıkmıştır. Sonuç olarak futbolun büyük ekonomisi içerisinde yeni bir alan olan Fantezi futbol uygulamaları gelişerek büyümektedir. Daha yenilikçi, arkadaş gruplarını sisteme daha fazla dahil eden, trenleri yakalayan ve dünyadaki uygulamaların ilgi çekici farklılıklarını içinde barındıran yeni bir uygulama, iyi bir ekip ve reklam stratejisiyle Türkiye pazarında kısa sürede sesini duyurabilecek ve başarıya ulaşacaktır.


Bu ilanın süresi dolmuş.

Benzer İlanlar