Bir hayal ile çıkmadık bu yola, Profesyonel Ar-Ge çalışmalarından sonra Kobi Vadisi’ni Türkiye’ye kazandırdık.

Türkiye 2023 hedeflerine doğru emin adımlarla giderken, bizde üstümüze düşen sosyal ve ekonomik sorumluluk projelerinden bir tanesini hayata geçirerek projemize 2013 yılında start verdik. Öncelikli olarak; Türkiye pazarı için yayın hayatına başladık. Ardından; Orta Doğu ülkelerine ve Türki Cumhuriyetlerine daha sonrasında da Dünya genelinde web sitemizi tanıtabileceğimiz bir hizmet kuruluşumuz oldu. Ardından mobil uygulamalarımızı yayına alarak ciddi bir etkileşim kazanıp, iyi bir ivme ile çalışmalarımıza devam ettik ve etmekteyiz.

Milenyuma girdikten sonra ülkemizdeki ticari yapılanmanın artmasıyla birlikte, işletmeler kendilerine çok ciddi bir çeki düzen vermek zorunda kaldılar. Bizde pazardaki bu boşluğu iyi analiz ederek gerekli çalışmalarımıza başladık;

  1. Yeni yatırımcılara ilgili içerikleri sunmak.
  2. Tabi ki bu yatırımcılara da imkan sağlayacak kuruluşları düşünmek zorundayız.

Bunun içinde çok kapsamlı bir portal oluşturmak zorunda kaldık. Elbette rakiplerimiz, taklitlerimiz var. Tabi ki bizde diğer rakip statüsünde olan kuruluşlara bakıyoruz, incelemeler yapıyoruz. Analizlerimiz ve sizlerden gelen geri dönüşler neticesinde: yeni iş kurmak isteyen veya bir iş modeline yatırım yapmak isteyenler özellikle, Kobi Vadisi platformunu inceleyip, daha sonrasında devam ediyor çalışmalarına.

Kobi Vadisi artık, Türkiye’nin Kobi Vadisi oldu.

Bayilik ilanları, Yatırım ilanları, Tedarikçi firma ilanları, Seri ilanlar, İş ilanları, İş planları, İş rehberleri, İş çözümleri, İş fikirleri, İş süreçleri, Haberler, Video galeri olmak üzere toplam 12 ana kategori ve 14 farklı servis ile hizmet vermekteyiz.

Kobi Vadisi bünyesinde yönetici / personel ilişkisi yoktur. Herkes patron, çalışan ve arkadaştır. Herkes eşittir. İkili ilişkilerimiz ve grup ilişkilerimiz çok sağlamdır. Bir karar verirken kesinlikle bu karar tek bir kişinin ağzından çıkmaz. Alınacak o karar çaycısından genel müdürüne kadar herkesin fikri alınarak yolumuza devam edilir. Bu da bizim ana felsefe taşımızdır.

Ziyaretçi deneyimlerimiz, kullanıcı ölçümlerimizi iyi analiz ederek; web site, mobil uygulamalar ve mobil site ziyaretçilerimize en iyi olacak şekilde ve en kullanışlı olabilecek şekilde içerikler sağlamaya devam etmekteyiz.

Özellikle bunu vurgulamak istiyoruz ki; Kobi Vadisi sadece bir ilan portalı değildir. Aynı zamanda güncel içerikleri de sunan kapsamlı bir portaldır. İlan sisteminin elbette sorumlulukları da çok, güzelliği de, problemleri de… Yapmış olduğumuz ölçümlemeler de bize ilettiğiniz güzel yorumlar aldığımız en büyük mutluluk oldu ve olmaya devam ediyor. Biz firmalara hiç bir etkileşim yapamasak dahi, sistemimizde kayıtlı olan firmaların marka bilinirliklerini arttırıyoruz. Sunmuş olduğumuz çalışmalarla insanlara yeni umut kapısı oluyoruz. Yazarlarımız tarafından hazırlanan iş fikirleri ile insanların bakış açılarını değiştiriyoruz.

Bizim için dönüm ve milat noktası kesinlikle mobil uygulamamızdan sonra başladı. Çünkü sektörümüzde rakip statüsünde olan firmaların hiçbirinde mobil uygulama mevcut değildir. ve şu an tüm mobil uygulamalarımız “Android, Ios, Huawei” (haziran 2022) aktif olarak 75.000’e yakın cihazda yüklü. Yani cep telefonu bir özel durum. İnsanlar sosyal ağlarını, fotoğraflarını, oyunlarını ve bunun gibi şeyleri telefonlarında bulunduruyorlar. Demek ki Kobi Vadisi logosuna ne kadar güveniyorlar ki telefonlarında bize de yer veriyorlar.

Atalarımızın sözü ile: “SIRADAN OLURSAN, SÜRÜDEN OLURSUN” deyimi ile devam ederek, bulunduğumuz sektöre yön vererek siz değerli ziyaretçilerimize günümüzün getirdiği en yeni teknolojiler ile aralıksız hizmet vermeye devam edeceğiz.


Not: Kobi Vadisi, TPE’ye (Türk Patent Enstitüsü) kayıtlı tescilli bir markadır.


turkey discover the potential