İş planı örnekleri

Hazır bir iş planına sahip olmak istiyorsanız, çeşitli sektörlerde uzmanlar tarafından hazırlanmış 50’den fazla iş planını size sunuyoruz.

Yeni iş kurma, iş geliştirme ve yönetme aşamasında olan girişimcilerin / yatırımcıların en temel ihtiyaçlarından biri olan iş planlarının içerisinde; fizibilite raporundan finansal tablolara kadar en az 20 sayfalık bir çalışmayı paylaşıyoruz.

Alt kısımda bulunan; sektörel, üretime dayalı, kurumlara özel, ihtiyaca yönelik iş planlarını inceleyerek, iş planı çalışması içerisinde yer alan tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

 


Sektörel hazır iş planları

 


Üretime dayalı iş planları

 


Kurumlara özel iş planları

 

(Resmi ve özel kuruluşlar tarafından talep edilen iş planları kişiye / firmaya özel olarak hazırlanmaktadır.)

 


İhtiyaca yönetlik iş planları

Şirketiniz için, yeni kuracağınız iş modeli için veya bir sunuma yönelik hazırlatmak istediğiniz ihtiyaçlarınız için; kriterleri sizin talep ettiğiniz, hangi bilgileri kapsamasını istediğiniz, Türkçe veya İngilizce dilinde hazırlanabilen, çok daha ayrıntı içeren iş planı çalışma taleplerinizi bize iletebilirsiniz.

Uzman ekibimizin, sizden alacağı bilgilerle ortalama 5-8 gün içerisinde tamamen sizin kullanımınıza özgü olarak hazırlayabileceği iş planı ve fizibilite çalışma taleplerinizi iş planı danışmanlığı sayfamız üzerinden bize iletebilirsiniz.

 


En çok incelenen iş planları

 


İş planlarında bulunanlar

Genel Bilgiler

İlgili sektör hakkında detaylı bilgiler, Sektörün amacı, Hedef kitlesi, Kitle hedefi, Sektörün potansiyeli.

İşyeri Açmak

Yer – hizmet – büyüklük seçimi, İşyeri konsepti, Dükkan açmak için gerekli bilgiler, Resmi süreçler.

Pazarlama

Pazarlama planı, Hedef kitleye tanıtma metotları, Satış ve pazarlamada temel hedefler, Rekabet önlemleri.


Yatırım

İlgili sektörde riskler, Sektörün güçlü yönleri, Bayilik mi kendi markanız mı, Uzmanların görüşleri.

Finansal Tablolar

Hammadde, amortisman, personel, yıllık işletme, kira giderleri. Genel yönetim, yatırım tutarı, nakit akış tablosu, finansman tabloları.

Değerlendirme

Net bugünkü değer, karlılık indeksi, mali karlılık, ekonomik ömür, yatırım karlılığı, geri dönüş süresi, istihdam katkısı, Kârlılıklar.

 


Türkiye’de ilk ve tek

Kobi Vadisi olarak, yeni iş kurma aşamasında olan tüm girişimcilere iş planlarını sunmaktan gurur duyuyoruz.

Birbirinden farklı birçok sektörde, yeni bir işyeri açmadan önce ihtiyacınız olan; iş planı, detaylı rapor, yatırım planı, fizibilite çalışması, pazarlama planı, finansal tablolar, finansman raporları gibi birçok içeriğe ulaşabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken; ilgilenmekte olduğunuz sektörün sayfasını ziyaret ederek ilgili sektöre ve iş dalına özel hazırladığımız iş planına ulaşabilirsiniz.

 


İş planları hakkında sıkça sorulan sorular

Yeni kuracağınız işiniz için hedefleri belirleyen ve bu hedeflere nasıl ulaşmayı planladığınızı ayrıntılandıran bir yol haritasıdır. İş kurma aşamanızda ihtiyacınız olan; detaylı kurulum bilgileri, gider pusulası, amortisman, finansal tablolar gibi vb. içerikler mevcuttur.

İş planına neler dahildir?

Standart iş planı şunları içerir: bu alandaki pazar ve yatırım beklentilerinin, üretim / kurulum planının, organizasyon yapısının, reklam kampanyasının yanı sıra finansal ve yatırım göstergelerinin hesaplanması ve işletme için risk faktörleri ve güçlü yanların detaylı tanımı.

Sunmuş olduğumuz iş planlarında, en az 14 farklı finansal tabloyu paylaşıyoruz. Bu tablolar ile iş kurma aşamanızda sağlayacağınız sermayenin kurulum ve sonraki süreçte yapacağınız harcama ve gelir / karlılık bilgilerini baz alarak detaylı raporlar halinde mevcuttur.

Kuracağınız işin sonraki sürecinde; Karlılık indeksi, Mali iç karlılık oranı, Ekonomik ömrü, İstihdam katkısı ve Yatırımın geri dönüş süresi ile önünüzdeki 5 yıllık detaylı raporlar / veriler mevcuttur.

Kobi Vadisi uzman editörleri tarafından, Türkiye’de en çok tercih edilen sektörler baz alınarak hem resmi kurumlardan alınan veriler ile hemde bu işi yapan işletmelerden alınan güncel bilgiler ile hazırlanmıştır.