İŞ FİKRİ ARAMA


SEKTÖR SEÇİMİ


ŞEHİR SEÇİMİ


İş rehberlerini inceleyin

9 farklı iş rehberi için tıklayın


Kobi Vadisi mobil uygulama indir

Karlı iş fikirleri

ile geleceğinize yön verin, girişimcilik hayallerinizi çok kazandıran yeni iş fikirleri ile gerçeğe dönüştürün. Kobi Vadisi olarak, iş kurma fikirlerinizi hayata geçirmek için uzmanlar tarafından hazırlanan; yeni, kârlı, trend, para kazandıran, az sermayeli, düşük maliyetli, patlayacak 420’den fazla iş modelini sizinle paylaşıyoruz. Sektörlere göre iş araması yapabilir, merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabilirsiniz.


Yeni Eklenen İş Fikirleri

 

Tüm İş Fikirleri (415+)


 

Tüm Hizmet İş Fikirleri (75+)


 

Tüm Gıda İş Fikirleri (40+)


 

Tüm Ürün Satış İş Fikirleri (40+)


Bayilik Fikirleri

Yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız en karlı ve düşük bütçeli bayilik fikirlerini de Kobi Vadisi’nde araştırabilirsiniz. Ayrıntılar için tıklayın


 

Tüm Otomotiv İş Fikirleri (30+)


 

Tüm Fast Food İş Fikirleri (25+)


 

Tüm Sağlık İş Fikirleri (20+)


 

Tüm Giyim İş Fikirleri (20+)


İş Ortaklığı Fikirleri

Var olan işini büyütmek ve geliştirmek isteyen yüzlerce farklı iş ortaklığı fikirlerini Kobi Vadisi’nde araştırabilirsiniz. Ayrıntılar için tıklayın


 

Tüm Restoran İş Fikirleri (15+)


 

Tüm Kafeterya İş Fikirleri (20+)


 

Tüm Temizlik İş Fikirleri (15+)


 

Tüm Bilişim İş Fikirleri (15+)


 

Tüm Enerji İş Fikirleri (10+)


 

Tüm İnşaat İş Fikirleri (10+)


 

Tüm Eğitim İş Fikirleri (10+)


İş Fikrinize Yatırımcı Bulun

İş fikrinizi ve projelerinizi hayata geçirmek için yatırımcılardan destek alabilirsiniz. Kobi Vadisi aracılığı ile Türkiye genelinde bulunan yatırımcılara ulaşabilirsiniz. Ayrıntılar için tıklayın


 

Tüm Bebek Çocuk Ür. İş Fikirleri (10+)


 

Tüm Ev Ofis Ür. İş Fikirleri (10+)


 

Tüm Emlak İş Fikirleri (5+)


 

Tüm Kozmetik İş Fikirleri (5+)


 

Tüm Lojistik İş Fikirleri (5+)


 

Tüm Elektronik İş Fikirleri (5+)Tüm İş Fikirleri


 


Yeni İş Fikirleri Hakkında Bilgiler

Her insan, içinde bir girişimci ruhu taşır ve kendisine ait bir işyeri kurmakta pek çok kişinin hayalidir. Belli bir sermaye ile ya da bir yatırımcı desteği ile çok başarılı işler yapılabilir. İş kurmak isteyipte ne yapacağınıza, hangi alanda ve sektörde faaliyet göstereceğinize karar veremeyebilirsiniz.

Ancak, sektör yoğunluğu ile piyasadaki binlerce firma arasında sizler de yerinizi çok kolay alabilirsiniz.

Öncelikli olarak yapmanız gereken şey, iyi bir iş fikri araştırması olmalıdır. Aklınızda belli bir düşünce olsa da tam bir karar verememiş olabilirsiniz. Sağlam bir araştırma yapmalı ve yeni iş fikirlerini gözden geçirerek, kendinize (beceri, tecrübe, yapılabilirlik) ve bütçenize en uygun işi belirleyebilirsiniz.

Ekonomik şartları göz önüne aldığımızda görürüz ki, kazandığımız para bize yetmeyebilir. Bunun için para kazanmak amacıyla ek işler yapılmaktadır. Para kazanmak ve karlılık oranını yükseltmek amacıyla da pek çok ek iş yapılabilir. Yeni iş kurma fikri ve işi büyütmek zor iş gibi görünse de doğru tercih yapılmış bir iş modeli, yeterli sermaye ve doğru iş gücü ile, sermayenizi katlayarak işinizi kurup büyütmeniz de mümkün.

Çok Kazandıran İşler

Çok kazandıran işler, yüksek gelir elde etmek isteyenlerin tercih edebileceği birçok sektörde mevcuttur. Bu işler, iyi bir kazanç elde etmenin yanı sıra, genellikle farklı becerilere ve deneyimlere sahip kişiler için de fırsatlar sunar. Ancak bu sektörlere adım atmadan önce iyi bir araştırma yapmak ve işin avantajlarını ve dezavantajlarını iyi değerlendirmek önemlidir. Ayrıca, her sektörün kendine özgü zorlukları ve gereklilikleri olabilir, bu nedenle işletme sahipleri ve çalışanları sürekli olarak güncel kalmalı ve sektördeki gelişmeleri takip etmelidir.

Kobi Vadisi editörlerinin sektör analizi ve araştırması yapılarak hazırlamış oldukları iş modellerinde;

 • Yeni iş kurmak ve işyeri açmak için gerekenler nelerdir
 • Ne kadar sermaye gerekir, En çok kazandıracak işler nelerdir
 • Birikimimi bir iş kurarak nasıl değerlendirebilirim
 • Evden çalışarak nasıl para kazanırım
 • Kurulacak işin yapılabilirliği, örneklemeleri, uzman görüşleri
 • İş aşamasında hangi eğitimleri almam gerekli
 • Bayilik almak mı yerel işletme açmak mı

gibi vb. soruların yanıtlarını Türkiye’nin en büyük iş / ticaret web sitesi olan, Kobi Vadisi İş fikirleri sayfalarında bulabilirsiniz.

Yeni İş Fikirlerinin Avantajları ve Dezavantajları

Yeni iş fikirleri, girişimcilere birçok fırsat sunar ve pek çok kişi için başarılı bir işletmenin temelini oluşturabilir. Ancak her iş fikrinin avantajları ve dezavantajları vardır. İşte yeni iş fikirlerinin avantajları ve dezavantajlarına genel bir bakış:

Avantajları:

 • Yeni iş fikirleri, yaratıcılığı teşvik eder ve girişimcilik ruhunu besler
 • İş fikriniz başarılı olursa, finansal özgürlük elde edebilirsiniz
 • Kendi işinizi kurmak, zamanınızı ve enerjinizi kontrol etmenizi sağlar
 • Yeni bir sektöre giriş yaparak, iş dünyasındaki mevcut boşlukları doldurabilirsiniz
 • Yeni bir iş fikri, potansiyel müşterileri cezbetmek ve rekabet avantajı elde etmek için kullanılabilir

Dezavantajları:

 • Yeni bir iş fikrini başlatmak, yüksek maliyetler gerektirebilir
 • Başarılı olmak için uzun saatler çalışmanız gerekebilir
 • Yeni bir sektöre girmek, müşteri tabanı oluşturmak ve güven kazanmak için zaman alabilir
 • Yeni bir işletme başlatmak, finansal riskler taşır ve yatırımınızın geri dönmesi zaman alabilir
 • Piyasada yeterli talep olmadığı takdirde, iş fikriniz başarısız olabilir

Dilediğiniz sektörde iş yapabilirsiniz. Ancak size en uygun ve yatkın işi belirlemelisiniz. Çünkü her iş; emek, sermaye ve zaman gerektirir. Yapacağınız işte, bu kayıpları yaşamamak için tüm araştırmalarınızı detaylı yapmalısınız. Detaylı araştırma yapılmadan uygulanan işler, çoğu kez başarısızlık ile sonuçlanmaktadır.

Bir işi yapmak için gereken şeylerin başında; cesaret gelir. Yeni iş fikirlerini arayıp bulmak ve işi kurmak riskli olsa da doğru atılımlar ve cesaret ile, her işin başarıya ulaştığını da unutmamalısınız. Hiç duymadığınız işler bile içinizdeki girişimcilik ruhunu ortaya çıkartmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca iş kurma aşamanızda resmi kurumların birçoğundan da maddi ve diğer destekleri de alabilirsiniz. Özellikle KOSGEB yeni girişimcilere birçok alanda hem maddi hemde eğitim destekleri vermektedir. KOSGEB’in desteklediği sektörlere bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

En Karlı İş Fikirleri

En karlı iş fikirleri, yatırımcıların en çok dikkat ettiği konular arasında yer alır. İş dünyasında başarılı olmak isteyen girişimciler, mümkün olan en iyi iş fikirlerini araştırarak karar vermelidir. İş fikirleri, farklı sektörlerde ve iş alanlarında mevcuttur. Ancak bazı iş fikirleri diğerlerinden daha karlı olabilir. Bunlar genellikle yenilikçi, talep gören ve verimli işlerdir.

Son yıllarda ülkemizde ve dünya genelinde trend olan en karlı iş fikirlerinden bazıları listelenmiştir:

 • E-ticaret ve online satış
 • Dijital pazarlama ve reklamcılık
 • Sağlık ve yaşlı bakımı
 • Teknoloji ve yazılım geliştirme
 • Temiz enerji ve yeşil teknolojiler
 • Gıda ve restoran işletmeciliği
 • Gayrimenkul ve emlak yatırımları
 • Eğitim ve danışmanlık hizmetleri
 • Turizm ve seyahat işletmeciliği
 • Lojistik ve kargo hizmetleri
 • Elektrikli araç ürün ve hizmetleri

Ancak karlı bir iş kurmak, için yalnızca iş fikrinin yeterli olmadığını unutmamak gerekir. İşletme yönetimi, finansal yönetim, pazarlama stratejileri gibi konular da başarılı bir işletmenin olmazsa olmazları arasındadır.

Kozmetik işi yapmak, sağlık alanında faaliyet göstermek, gıda sektörünün bir parçası olmak, inşaat faaliyetlerinde bulunmak, otomotiv endüstrisinde yer almak ya da ek iş olarak evden çalışmak düşüncesinde de bulunabilirsiniz.

Kobi Vadisi’nin sizler için özenle hazırladığı, 26 farklı ana kategorideki yüzlerce iş fikrini inceleyerek, size en uygun iş fikrini hayata geçirebilirsiniz. Daha önceden duyduğunuz ya da hiçbir fikrinizin olmadığı iş alanlarında, doğru bilgilendirme yaparak sizlere rehber olan Kobi Vadisi iş fikirleri ile iş hayatınıza yön verebilirsiniz.