İŞ FİKRİ ARAMA


SEKTÖR SEÇİMİ

ŞEHİR SEÇİMİ


İş rehberlerini inceleyin

9 farklı iş rehberi için tıklayın


Tüm Yeni EklenenlerTüm İş Fikirleri


 


İş fikirleri hakkında

Her insan, içinde bir girişimci ruhu taşır ve kendisine ait bir işyeri kurmakta pek çok kişinin hayalidir. Belli bir sermaye ile ya da bir yatırımcı desteği ile çok başarılı işler yapılabilir. İş kurmak isteyipte ne yapacağınıza, hangi alanda ve sektörde faaliyet göstereceğinize karar veremeyebilirsiniz.

Ancak, sektör yoğunluğu ile piyasadaki binlerce firma arasında sizler de yerinizi çok kolay alabilirsiniz.

Öncelikli olarak yapmanız gereken şey, iyi bir iş fikri araştırması olmalıdır. Aklınızda belli bir düşünce olsa da tam bir karar verememiş olabilirsiniz. Sağlam bir araştırma yapmalı ve iş fikirlerini gözden geçirerek, kendinize (beceri, tecrübe, yapılabilirlik) ve bütçenize en uygun işi belirleyebilirsiniz.

Ekonomik şartları göz önüne aldığımızda görürüz ki, kazandığımız para bize yetmeyebilir. Bunun için para kazanmak amacıyla ek işler yapılmaktadır. Para kazanmak ve karlılık oranını yükseltmek amacıyla da pek çok ek iş yapılabilir. Yeni iş kurma fikri ve işi büyütmek zor iş gibi görünse de doğru tercih yapılmış bir iş modeli, yeterli sermaye ve doğru iş gücü ile, sermayenizi katlayarak işinizi kurup büyütmeniz de mümkün.

En karlı iş modelleri

Kobi Vadisi editörlerinin sektör analizi ve araştırması yapılarak hazırlamış oldukları iş modellerinde;

  • Yeni iş kurmak ve işyeri açmak için gerekenler nelerdir
  • Ne kadar sermaye gerekir, En çok kazandıracak işler nelerdir
  • Birikimimi bir iş kurarak nasıl değerlendirebilirim
  • Evden çalışarak nasıl para kazanırım
  • Kurulacak işin yapılabilirliği, örneklemeleri, uzman görüşleri
  • İş aşamasında hangi eğitimleri almam gerekli
  • Bayilik almak mı yerel işletme açmak mı

gibi vb. soruların yanıtlarını Türkiye’nin en büyük iş/ticaret web sitesi olan, Kobi Vadisi İş fikirleri sayfalarında bulabilirsiniz.

Dilediğiniz sektörde iş yapabilirsiniz. Ancak size en uygun ve yatkın işi belirlemelisiniz. Çünkü her iş emek, sermaye ve zaman gerektirir. Yapacağınız işte, bu kayıpları yaşamamak için tüm araştırmalarınızı detaylı yapmalısınız. Detaylı araştırma yapılmadan uygulanan işler, çoğu kez başarısızlık ile sonuçlanmaktadır.

Bir işi yapmak için gereken şeylerin başında; cesaret gelir. İş fikrini arayıp bulmak ve işi kurmak riskli olsa da doğru atılımlar ve cesaret ile, her işin başarıya ulaştığını da unutmamalısınız. Hiç duymadığınız işler bile içinizdeki girişimcilik ruhunu ortaya çıkartmanıza yardımcı olabilir.

Kozmetik işi yapmak, sağlık alanında faaliyet göstermek, gıda sektörünün bir parçası olmak, inşaat faaliyetlerinde bulunmak, otomotiv endüstrisinde yer almak ya da ek iş olarak evden çalışmak düşüncesinde de bulunabilirsiniz.

Kobi Vadisi’nin sizler için özenle hazırladığı, 26 farklı kategorideki yüzlerce iş fikrini inceleyerek, size en uygun iş fikrini hayata geçirebilirsiniz. Daha önceden duyduğunuz ya da hiçbir fikrinizin olmadığı iş alanlarında, doğru bilgilendirme yaparak sizlere rehber olan Kobi Vadisi iş fikirleri ile iş hayatınıza yön verebilirsiniz.