Denedimnoktacom mobil uygulaması

  • İnternet - Yazılım
  • Denizli

05548889826 Hande ISIKLI

100.000 tl

Yatırımcı Arıyorum

GİRİŞ

Alışveriş yapmak günümüzde oldukça yaygınlaşan bir olgudur. Artık alım gücü artmış ve 7´den 70´e herkes alışveriş yapabilir olmuştur. Bu alışverişler değişen dünya ile birlikte online ya da mağazadan olabilmekte. Bu alışveriş pazarında büyük, küçük bir çok marka yarışmaktadır. Her biri daha iyi bir ürün üretmek için çabalamakta ürünlerini her geçen gün tüketiciler için geliştirmektedir. Kullanıcıların beğenileri ürünü tekrar kullanmaları ya da kullanmamaları bu pazarı oluşturan en büyük kriterdir. Alışveriş pazarını tüketicinin seçimleri oluşturur. Tüketicinin seçimlerini ise ürünlerin kalitesi, fiyat-performans ilişkisi büyük ölçüde etkiler. Peki ya kullanmadığımız bir ürünün kalitesinden nasıl emin olabiliriz ve nasıl satın alabiliriz?

DENEDİMNOKTACOM MOBİL UYGULAMA PROJESİ

Denedimnoktacom bir mobil uygulama projesidir. Bu mobil uygulama da kişiler kendi profillerini oluştururlar. İsim, soy isim, mail, yaş, meslek gibi özelliklerini yazarlar. Daha sonrasında bu platformda kişiler kullandıkları ürünleri kendi fikirleri ile yorumlayabilirler. Herhangi bir ürün hakkında ilk yorumu yazan kişinin ürünün fotoğrafını koyma zorunluluğu vardır. Aynı ürün hakkındaki diğer yorumlarda ise böyle bir zorunluluk yoktur. Bu ürün yorumları gerçek kullanıcı yorumlarıdır ve bu yüzden oldukça değerlidir. Açılış sayfası; arama bölümü, kategoriler, günün yorumu ve günün ürününden oluşur. Kullanıcılar yorumunu okumak istedikleri ürünün ismini arama kısmına girerek aynı ürün hakkındaki bir çok yoruma ulaşabilirler. Eğer kullanıcılar kategorilere tıklarlarsa; örneğin teknoloji kategorisini ele alalım karşılarına binlerce yorum çıkar. Bu yorumları filtreleyebilirler. En eski- en yeni yorum, en çok yorum alan ürünler ve teknoloji kategorisi için; tablet, bilgisayar, kulaklık vb gibi filtreler olur. Bunun sonucunda istedikleri ürünün gerçek kullanıcı yorumlarına saniyeler içinde ulaşabilirler. Kendileri de kullandıkları ürünler hakkında yorum yapabilirler.

  • 1 ürün hakkında binlerce gerçek kullanıcı yorumu.. Boylece ürün hakkında doğru karar
  • Istediğiniz ürüne gitmek için düzenlenmiş kategoriler.. Daha hızlı ürün yorumuna ulaşın
  • Yorumları beğenme veya beğenmeme ozelliği.. Diğer kullanıcıların yorumunuzu desteklemesi
  • Her gün; günün yorumu ve günün ürünü.. Kaliteli alışveriş
  • Urün yorumu ile birlikte fotoğraf ve video koyabilme ozelligi.. Urünü satın almadan yüzdeyüz fikir kazanmak
  • Hem ios hem de adroid platformlarda..Ulaşılabilirlik ve herkese hitap
  • Tüm dünya da dil destekli global bir uygulama..Global Pazar ve tüketicilere ulaşma şansı

PROJENİN AMACI

Alışveriş yaparken hangi ürünün alınacağı, hangisinin daha kaliteli olduğu, hangisinin fiyat ve performansının dengeli olduğu konularında karar verme sorunu yaşanır. O ürünü daha önce kullandıysanız bu fikirlere elbette sahipsinizdir. Peki ya ürünü henüz hiç kullanmadıysanız? Bu durum da yapılacak iki şey vardır. Birincisi ürünü satın almamak; ürün kaliteli ya da kalitesiz olabilir. İkincisi ürünü satın almak; ürün yine kaliteli ya da kalitesiz olabilir. Fakat ikinci durumda kaybettiğimiz iki şey vardır; zaman ve para. Bu projenin amacı alışveriş yaparken kaybettiğimiz zamanı ve kaybetiğimiz parayı kullanıcıların ürünler hakkında yorumlar yapabildiği bir mobil uygulama ile ortadan kaldırmaktır.

PROJENİN POTANSİYEL KULLANICISI

Bu projenin potansiyel kullanıcısı online veya mağazadan alışveriş yapan ve internet kullanan herkestir. 20-60 yaş bandı günümüzde alışveriş yapmakta olsada asıl kitle 20-40 yaş arası internet kullanmayı bilen ve alışveriş yapan kişilerdir. Bu proje global bir projedir ve dil destekleri de olacaktır. Bu sebeple projenin müşteri kitlesi oldukça geniştir.

PROJE HAYATA GEÇTİĞİNDE

Bu proje hayata geçtiğinde kullanıcılar alışveriş yapmadan önce veya alışveriş esnasında almayı düşündükleri ürünlerin gerçek kullanıcı yorumlarını telefonlarında ki denedimnoktacom aracılığıyla kolayca okuyabilecekler, fikir sahibi olabilecekler. Almayı düşündükleri ürün hakkında bilgi sahibi olabilecekler veya başka bir ürünü almaya karar verebilecekler. Bu tamamen kulanıcı yorumlarına dayanacak ve kişilerin zaman ve paraları boşa gitmemiş olacak. Ayrıca o kategorideki en beğenilen ve en çok yorum alan ürünleri görebilecekler. Bu daha kaliteli bir alışveriş imkanı sunacak. Tüketiciler bu şekilde yararlanırken, üreticilerde ürünlerini kullanan ve yorumlayan bu kişilerin yorumlarını dikkate alabilecek ve ürünlerini daha da geliştirme şansını ilk ağızlardan yorumları duyarak bulabilecekler. Bu sayede mutlu tüketici ve mutlu üretici ile alışveriş döngüsü daha sağlıklı hale gelecek.

Lütfen üye girişi yapınız.

Benzer İlanlar