Görme engelli, 2 Kere Kanseri Yenmiş, Türkiye ikincisi, Fıde engelliler kupasında ülkemi temsil etmiş bir sporcu olarak sponsor arıyorum

  • Spor
  • Osmaniye

05443716668 Büşra ÖZTÜRK

500 tl

Sponsor Arıyorum

Görme Engelli 2 Kere Kanseri Yenmiş Bir Sporcuyum Ve Destek Bekliyorum
Merhaba.
Ben: Büşra ÖZTÜRK,
07.10.2002 doğumluyum,
Osmaniye’de yaşıyorum,
Ben kanser atlattım, %63 engelliyim ve 2 kez kanseri yendim (görme, onkolojik). Bu yıl 12. Sınıf lise öğrencisiyim ve profesyonel olarak satranç sporunu icra etmekteyim.

Benim ailem ayrı. Annem, ben ve kardeşim bir yıldır 1100 TL nafaka ve dedemden kalan 900 TL ile geçiniyoruz fakat şimdi bile babam öğretmen olduğu için KYK, vb. Hiçbir kurumdan burs yada herhangi bir yardım alamıyorum.

Bu yıl satrançta Türkiye 2.si oldum. Ayrıca bu yıl FIDE ENGELLİLER KONFEDERASYON KUPASI’nda Milli Takımımızda( Rusya-Türkiye Takımı’nda Türk tarafında ) mücadele ettim. Google’a “Büşra Öztürk Osmaniye” yada “Büşra Öztürk Satranç” yazar ve aratırsanız teyit edebilirsiniz. Ayrıca 6 yıldır ilimde kendi kategorimde il birinciliğim ve pek çok turnuvalarda derecelerim mevcut. Hedefim 2020’de Avrupa ve Dünya da ülkemi derece ile temsil etmek.

Bu zamana kadar hep ailemin imkanlarıyla ve de ildeki turnuvalarda ödül olarak kazandığım altınlarla katıldım ama imkanlarımız yetersiz gelmeye ve ödüllerde son bikaç yıldır altından ziyade kırtasiye çeki gibi azaltılmaya başladı. Kanser masraflı bir hastalık olduğundan dolayı daha önce aileme zaten fazlasıyla yük oldum. Daha fazla yük olmak istemiyorum.Öğrenci olduğumdan dolayı ihtiyaçlarım çok fazla ve özellikle turnuvalara katıldığım aylada ailemin maddi gücü geçimimizi karşılayamayacak kadar azalıyor. Pek çok turnuvada konaklama, yiyecek, yol gibi ihtiyaçları sporcular yada aileleri kendileri karşılıyor. O nedenden dolayı rakiplerim gibi büyük turnuvalara katılarak geliştirme hatta bağzı şampiyonalara katılma imkanım bile pek olmuyor. Ayrıca bunların yanı sıra şu an pek çok sağlık giderimi karşılayamıyorum.

Bir bursa yada sponsora ihtiyacım var. Umarım yardımcı olabilirsiniz.
İyi günler dilerim.

Lütfen üye girişi yapınız.