İhracata dönük kedi kumu ve kuş altlığı imalatı

05325443194 ali deniz birinci

Bir Fikrim Var – Yatırımcı Arıyorum – Ortak Arıyorum – Satılık Hisse

2012 yılından itibaren orman ve talaş atıklarından biyo-kütle ticareti ve pellet imalatı yapmaktayız.. özellikle organik atıklar konusunda tecrübe kazanmış bir firma olarak yatırımcı/ortak modeli ile birlikte, tüm yönleri ile iyi bir şekilde analiz edilmiş ve kısa bir sürede pazara sunulmaya hazır hale gelmiş olan Organik kedi kumu ve kuş altlığı imalatı için 250 bin TL yatırıma ihtiyaç duymaktayız. Yoğunlukla ihracata dönük olacak olan bu imalatımızın iç pazarda da üretilen numuneler üzerinden anlaşmaları sağlanmış olup, yurt dışı (almanya) pazarı içinde internet/call center aracılıkları ile abone satış sisteminin fikri bazda altyapısı tamamlanmıştır.. Ürünün Almanya da direkt toptan satış imkanı olduğu gibi ayrıca direkt olarak perakande satışını da organize edebilmekteyiz..

Piyasa da bolca bulunabilen Bentonit ve Silika bazlı kedi kumlarının yapısal sorunları ve kimyasal katkılarından dolayı kedilerde sağlık problemlerine yol açması tüketicileri son yıllarda organik kedi kumu ürünlerine yönlendirmektedir. 2017 verilerine göre Avrupa da organik kedi kumu satış rakamları 190 bin ton (aşağıda kaynak görülebilir) bulmaktadır.. Henüz genel kedi kumu satışlarının %15 ine tekabül eden bu rakam organik ürün trendi nedeni ile her geçen yıl artmaktadır..

Hammadde olarak mısır koçanı kullanılacaktır.. Yıllık 5500-6000 ton tedarik imkanı mevcuttur. oldukça uygun bir rakam ile doğrudan fabrikalardan alınabilen bu hammadde, belli üretim aşamalarından geçirildikten sonra tamamen doğal organik kedi kumu haline gelmektedir. Atık malzemeden katma değeri yüksek ve ihracata dönük bir ürün elde edilmiş olunacaktır..

Bu imalat için gereken makina ekipman %90 oranından firmamızda mevcut dur. Ayrıca bilgi birikim ve tecrübemizin de üretim ve iş modelinde makine den daha kıymetli olduğuna şüphemiz yoktur.. Mısır koçanın esnek yapısından dolayı özel nitelikte kırıcı ve tamburlama sistemine ihtiyaç vardır ayrıca ürünün paketlenmeden önce mikronize elekten geçerek boylanması gerekmektedir.. Değer bakımından da ayrıca kıymetli olan makinalarımız için (en düşük ikinci el değeri) 300 bin TL olarak hesaplamaktayız.. Üretim kapasitesi oldukça yüksek olduğundan tek vardiyalı bir çalışma sistemi dahi yeterli imalatı sağlayacaktır..

İlgilenen adaylar ile çok daha detaylı olarak iş modeli ele alınarak görüşülebilir.. Aşağıdaki linklerden konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca ilgililere elde mevcut makinalarımızın resmi ve akış şemasını mail veya whatsup kanalı ile gönderebiliriz.

Almanya pazarında satışta olan iki örnek;

2017 yılı itibari ile Avrupa & Amerika türlerine göre kedi kumu satış istatistikleri;

Saygılarımla / Best Regards

İlan sahibine mesaj göndermek için üye girişi yapın.


Yeni - Yatırımcı profilinizi bir kez oluşturarak bu ilana veya diğerlerine çok daha hızlı başvurabilirsiniz.

Benzer İlanlar