Topraksız Tarım Çilek Yetiştiriciliği Yatırım Desteği

  • Üretim
  • Bursa
  • Yatırımcı bulundu

0536 921 1616 Barlas Cafer

500.000 tl

Yatırımcı Arıyorum

Topraksız tarım Avrupa’da yaygın bir şekilde kullanılmasına karşın, ülkemizde henüz yaygınlaşmamış ve az bilinmektedir. İki genç mühendis olarak ülkemizin topraksız tarıma olan ihtiyacını gördüğümüz için bu alanda yenilikçi ve modern üretim sağlayan bir tesis kurma girişimimiz var. Yaklaşık 6 aydır bu işi Türkiye’de yapan birçok öncü firma ve kişiler ile birebir görüşerek, gerekli tüm fizibilite raporlarını hazırladık ve teknik konularla birlikte yetiştiricilik hakkında gerekli tüm detayları öğrendik.

Topraksız tarım, ülkemizdeki iklim şartlarının her geçen gün kötüleşmesi ve artan çiftçilik maliyetlerinden dolayı gelecek vaat etmektedir. Normal çilek yetiştiriciliğinde 3 aylık bir hasat dönemi mümkünken, topraksız tarımla 10 ay üretim mümkündür. Bu yüzden ülkemize faydalı bir iş modeli geliştirmiş bulunmaktadıyız.

Bu iş için gerekli olan minimum yatırım maliyeti 500.000 TL’dir. Bu iş planını hayata geçirebilmek için yatırımcı arıyoruz. İlgilenen kişilere tesisin kendini amorti etme süresi, yıllık öngörülen gider ve gelirler, tasarladığımız pazarlama modeli ve diğer avantajları hakkında detaylı bilgi verebiliriz. Telefon ya da mail üzerinden ulaşabilirsiniz.