Filtrele

 

Sektör
Kelime ile filtrele

Devren İşyeri İlanları kategorisinde ilan verin. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Kobi Vadisi mobil uygulama indir


Devren İşyeri Satın Almak

Devren ilanlarında; işyerini devreden kişi/firma adı, devir bedeli, işletmenin bulunduğu il, hizmet türü ve işletmenin özellikleri yer almaktadır. Bütçenize ve aklınızdaki işe uygun devren işyerini belirleyerek Kobi Vadisi aracılığı ile iletişim kurabilirsiniz.

Uzman yatırımcılar çok iyi bilir. Bir işyerini kurmak çok maliyetli iken, bir işi devir almak pek çok maliyet açısından kurtarıcıdır. Bir işin kuruluş aşamasından, pazarda büyümesine ve tanınır olmasına kadar büyük emek, zaman ve maliyet gerekmektedir.

İş yerini devir almak; o iş yerinin tüm ekipmanlarını, hazır müşterilerini, bağlantılarını, personelini, iş gücünü, eklenti iş yerlerini, yani işletmenin sahip olduğu her şeyi devir almak demektir.

Devren İşyeri Almanın Avantajları

Bir işyerinin devir alınması yatırımcı açısından pek çok avantaj sağlar. Avantajlara bakacak olursak;

  • Her şeyden önce pek çok maliyet, işyerini devredecek kişi tarafından karşılandığından, yatırımcı para açısından tasarruf sağlar.
  • İşyeri ilk kuruluşundan itibaren, arada geçen sürede çevresinde bilinir hale gelmiş, belli bir müşteri çevresi oluşmuştur. Bu da yatırımcı açısından hazır müşteriler anlamına gelir.
  • 3D kuralına uyulması yatırımcı açısından fayda sağlayacaktır (Doğru bilgi, doğru fiyat ve doğru fırsat).
  • Yatırımcı, devir alacağı işyeri hakkında tüm bilgileri doğru edinmelidir. Tüm birikimini devren satın alacağı veya devren kiralayacağı işyerine yatıracaksa, zarar etmemek açısından doğru bilgi almaya dikkat etmelidir. Doğru bilgiyi de müşterilerden ve tedarikçilerden sağlayabilir.
  • Doğru fiyat, işyerinin gerçek fiyatıdır. Yatırımcı, devir alacağı işyeri için bütçesini belirlemeli, gerekli uzman incelemesi raporunu almalı, pazarlığını yapmalıdır.
  • Doğru fırsat ise, yatırımcı sürekli olarak işyeri devri alamayacağından doğru fırsatı yani doğru işyerini tercih etmelidir.
  • Ayrıca pek çok devir yapılan işyerinin, teknik altyapısının hazır olduğu ve aktif halde bulunan, online satış siteleri de bulunmaktadır ki, bu da yatırımcının bir web ya da satış sitesi hazırlatmasına gerek duyulmamasına olanak sağlar.
  • Her işletmenin belli bir nakit akışı bulunmaktadır. Az veya çok bir geliri mevcuttur. Bu da yatırımcı için belli bir zaman sonra yatırımının karşılığını alacağı anlamına gelir. Yatırımcı, kendi ticari zekâsını da kullanarak, bu geliri kat be kat artırabilir.

Devren işyeri almak

Örneğin; aktif çalışmakta olan reklâm firmaları, inşaat sektöründe faaliyet gösteren markalar, oteller, pansiyonlar, oto yıkama işletmeleri gibi iyi kazanç getiren hizmet sektörünün faal işletmeleri Kobi Vadisi aracılığı ile işyerini devretmek isteyenler ile yatırımcıları buluşturuyor.

Kobi Vadisi devir ilanlarında, işyerini devreden kişi/ kuruluş adı, devir bedeli, işletmenin bulunduğu il, hizmet türü ve işletmenin özellikleri yer almaktadır. Bütçenize ve aklınızdaki işe uygun devren işyerini belirleyerek Kobi Vadisi aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz.